Artykuł Dodaj artykuł

Asseco Business Solutions

Powstała jedna z największych polskich spółek dostarczająca rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw

Asseco Business Solutions logo

Zapowiadane od kilku miesięcy połączenie firm Safo, Softlab, WA-PRO i Asseco Business Solutions (dawne Incenti) stało się faktem. W dniu 1 czerwca 2007 roku Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy wpisał połączenie spółek. Od tego dnia Spółka powstała w wyniku połączenia będzie nosić nazwę Asseco Business Solutions SA, a jej siedzibą będzie Lublin. Jeszcze w trzecim kwartale 2007 roku planowany jest debiut giełdowy Asseco Business Solutions na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Celem konsolidacji spółek jest stworzenie największego krajowego przedsiębiorstwa o mocnej pozycji w Europie, produkującego i wdrażającego rozwiązania IT dla biznesu w Polsce i Unii Europejskiej. Asseco Business Solutions należy do Grupy Kapitałowej Asseco, w ramach której stanowi Centrum Kompetencyjne odpowiedzialne za systemy ERP, oprogramowanie dla MSP (Małych i Średnich Przedsiębiorstw), outsourcing oraz e-learning. Asseco Business Solutions będzie ściśle współpracować z innymi podmiotami w ramach międzynarodowej Grupy Asseco, celem rozwoju oferty i umocnienia pozycji w Europie.

„Asseco Business Solutions to wiarygodny partner biznesowy posiadający obecnie ponad 60 tysięcy klientów, szeroką sieć partnerów, ogromny potencjał R&D oraz kompleksową ofertę. To znaczące atuty wyróżniające nas na tle konkurencji. Planujemy dynamiczny rozwój obecnych produktów i usług oraz tworzenie nowych rozwiązań, co pozwoli na wzrost konkurencyjności naszych marek i zwiększenie udziałów w rynku” – mówi Prezes nowej spółki, Romuald Rutkowski.

Dzięki połączonym kompetencjom znanych i cenionych marek: Incenti, Safo, Softlab i WA-PRO, Asseco Business Solutions posiada ofertę dedykowaną dla wszystkich segmentów rynku. Oferta spółki została podzielona pomiędzy cztery współpracujące ze sobą Piony Biznesowe:
Pod nazwą WA-PRO firma dostarcza aplikacje do zarządzania, dedykowane małym podmiotom.
Średnie i większe przedsiębiorstwa mogą skorzystać z systemów ERP marek Safo lub Softlab, w zależności od preferowanej technologii Oracle albo Microsoft.
Ponadto firma oferuje usługi pod nazwą Incenti, obejmujące outsourcing IT, e-learning czy konsulting informatyczny.

Kompleksowa oferta nowej spółki obejmuje przede wszystkim dostarczanie, adaptację i konfigurację aplikacji biznesowych, projektowanie oraz budowę infrastruktury informatycznej u klienta lub w modelu outsourcingowym, dostarczanie sprzętu i oprogramowania systemowego od renomowanych partnerów, a także szkolenia, serwis i zdalną pomoc dla użytkowników. Asseco Business Solutions dysponuje również własnym Data Center, którego parametry eksploatacyjne spełniają najwyższe wymagania w zakresie bezpieczeństwa, niezawodności i efektywności pracy systemów.

W spółce zatrudnionych jest ponad 500 pracowników, w tym ponad 400 informatyków specjalizujących się w produkcji oprogramowania i wdrożeniach oraz 80 specjalistów ds. projektowania infrastruktury informatycznej, systemów bezpieczeństwa i e-learningu. Główną siedzibą Asseco Business Solutions jest Lublin. Natomiast ze względu na lokalizację trzech pionów biznesowych w Warszawie, Biuro Zarządu mieści się w stolicy. Firma posiada także oddziały w Poznaniu, Lublinie, Gdańsku, Krakowie, Rzeszowie, Bydgoszczy i Łodzi oraz sieć prawie 600 Partnerów na terenie całego kraju.

Cele finansowe Asseco Business Solutions zakładają wypracowanie w 2007 roku przychodów ze sprzedaży około 100 milionów złotych oraz zysku netto wynoszącego ok. 13 milionów złotych. Spółka jeszcze w tym roku zostanie wprowadzona na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, zaś środki uzyskane z jej upublicznienia zostaną przeznaczone na dalsze akwizycje oraz rozwój oferty.

Więcej informacji: www.assecobs.pl

Artykuł został dodany przez firmę

Asseco Business Solutions S.A. - Wapro ERP

Asseco Business Solutions SA jest jednym z czołowych producentów oprogramowania dla przedsiębiorstw na rynku polskim. Firma oferuje systemy ERP dla wszystkich segmentów rynku (małych, średnich, dużych).

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.