Artykuł Dodaj artykuł

CORAZ WIĘCEJ UŻYTKOWNIKÓW PROGRAMÓW WA-PRO!

Firma WA-PRO, będąca jednym z czołowych producentów oprogramowania dla małych i średnich przedsiębiorstw na polskim rynku, podsumowała efekty swojej działalności w 2006 roku. WA-PRO przede wszystkim znacznie wzbogaciło swoją ofertę, a także powiększyło liczbę użytkowników swoich systemów. W chwili obecnej WA-PRO może pochwalić się liczbą 57 tysięcy klientów oraz ilością 165 tysięcy sprzedanych licencji, licząc od początku swojego istnienia.

Firma WA-PRO, będąca jednym z czołowych producentów oprogramowania dla małych i średnich przedsiębiorstw na polskim rynku,  podsumowała efekty swojej działalności w 2006 roku. WA-PRO przede wszystkim znacznie wzbogaciło swoją ofertę, a także powiększyło liczbę użytkowników swoich systemów. W chwili obecnej WA-PRO może pochwalić się liczbą 57 tysięcy klientów oraz ilością 165 tysięcy sprzedanych licencji, licząc od początku swojego istnienia.

Sprzedaż ...

W minionym roku największym zainteresowaniem wśród klientów WA-PRO cieszył się flagowy produkt Sprzedaż i magazyn  WF-Mag. Sprzedaż pozostałych aplikacji także wzrosła, zaś wśród pozostałych systemów na czoło wysunął się program Finanse i księgowość WF-FaKir.

„W 2006 roku pozyskaliśmy wielu nowych klientów z sektora MSP, natomiast stali użytkownicy systemów WA-PRO także zdecydowali się na kontynuację współpracy z naszą firmą. Świadczyła o tym stale rosnąca liczba dokonywanych przez nich aktualizacji. Jest to dowód na to, iż nasi klienci są zadowoleniu z pracy na oprogramowaniu WA-PRO” - twierdzi Małgorzata Chłodzińska, Dyrektor Marketingu i PR w WA-PRO.

Rozwój oferty ...

W 2006 roku WA-PRO położyło szczególny nacisk na przebudowanie i udoskonalenie rozwiązań już istniejących. Zdecydowanie poprawiona została ergonomia i wydajność produktów. Sztandarowy program WA-PRO Sprzedaż i magazyn WF-Mag dla Windows został zoptymalizowany pod kątem pracy na dużych i bardzo dużych bazach danych. Inny system - Finanse i księgowość WF-FaKir otrzymał przebudowany, znacznie bardziej zaawansowany moduł raportowania.

Oczywiście w oprogramowaniu pojawiły się też nowe funkcje, zaś program do obsługi magazynów i sprzedaży wzbogacono o moduł pozwalający na zaawansowaną analizę sprzedaży – w wymiarze klienta, sprzedawcy, punktu handlowego, czy kategorii towarowych.

Nowością w ofercie WA-PRO w roku 2006 był wprowadzony na rynek w IV kwartale system Finanse i księgowość WF-FaKir w wersji PRESTIŻ. Aplikacja ta, poza wsparciem tradycyjnej rachunkowości finansowej, posiada szereg narzędzi o charakterze controllingowym oraz zaawansowane analizy bazujące na technologii OLAP.

W ubiegłym roku pojawiły się również nowe wersje istniejących dotychczas programów WA-PRO. Są one reakcją na zmiany w przepisach i dostępnych technologiach informatycznych.

„WA-PRO stara się odpowiednio reagować na konkretne potrzeby i pomysły zgłaszane przez naszych klientów, tak aby oferowane przez nas rozwiązania były maksymalnie elastyczne i zaspokajały potrzeby jak największej grupy użytkowników. Jeśli do tego dodamy możliwość konfiguracji do potrzeb konkretnego użytkownika oraz tworzenia indywidualnych raportów, to okazuje się, że programy WA-PRO, mimo iż nie są szyte na miarę, w pełni zaspokajają potrzeby wielu firm z sektora MSP”. – mówi Wojciech Frysztak, Prezes WA-PRO.

Współpraca ...

W minionym roku WA-PRO współpracowało z wieloma renomowanymi firmami oraz zacieśniało relacje ze swoimi Partnerami Handlowymi, by uatrakcyjnić ofertę i zapewnić jak najlepsze warunki klientom.

Systemy WA-PRO znalazły się w Programie rabatowym Harmonium Partner Banku BPH. Wraz z firmą HP WA-PRO przygotowało nowe atrakcyjne zestawy mobilne dedykowane dla osób  pracujących w terenie. Jesienią WA-PRO oraz SOFTLAB wraz z Partnerami przygotowały cykl ogólnopolskich  konferencji, których celem była edukacja kadry zarządzającej oraz menedżerów zainteresowanych wykorzystaniem nowoczesnych technologii w firmie. W ramach wieloletniej współpracy z Microsoft, WA-PRO wprowadziło do sprzedaży serwery Microsoft SQL 2005.

Kontynuowany i rozwijany był również Program Partnerski WA-PRO, skierowany do sieci sprzedaży, którego celem jest usprawnienie i zacieśnienie współpracy między firmą WA-PRO i Partnerami Handlowymi.

WA-PRO pełniło również funkcję Mecenasa oraz Partnera Informatycznego Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, wspierając i edukując młodą przedsiębiorczość.

Plany ...

W 2007 roku, poza bieżącym rozwojem produktów, WA-PRO zamierza wypuścić na rynek nowe aplikacje. Będą to produkty uzupełniające najbardziej zaawansowaną linię WA-PRO PRESTIŻ: Kadry i płace WF-GANG PRESTIŻ oraz Ewidencja środków trwałych i amortyzacji WF-bEST PRESTIŻ. Systemy te obecnie dostępne są w liniach: WA-PRO BIZNES oraz BIURO. Znacznej rozbudowie planuje się poddać także linię BIURO, dedykowaną dla biur rachunkowych. Firma pracuje również nad systemem CRM.

WA-PRO jest jednym z wiodących producentów oprogramowania dla małych i średnich przedsiębiorstw na krajowym rynku. Firma koncentruje się na tworzeniu systemów do zarządzaniu usprawniających pracę działów: sprzedaży, finansów i księgowości oraz kadr i płac. Od początku swojej działalności (1994 r.) z oferty WA-PRO skorzystało już ponad 57 tysięcy firm, a liczba sprzedanych licencji przekroczyła 165 tysięcy. W styczniu 2006 roku WA-PRO weszło w skład Grupy Kapitałowej Asseco – będącej jednym z największych dostawców rozwiązań informatycznych w naszym kraju, prowadzącym ekspansję także na rynkach zagranicznych.

Stara Iwiczna, ul. Nowa 17a, 05-500 Piaseczno                           www.wapro.pl 

Dodatkowe informacje:
Agata Kurto
WA-PRO Sp. z o.o.
e-mail: a.kurto@wapro.pl
tel.: 22 702 89 32
tel. kom.: 0 697 078 721