Artykuł Dodaj artykuł

6 zasad bezpiecznej pracy zdalnej

Sytuacja związana ze stanem zagrożenia epidemiologicznego wymusiła na znakomitej większości firm wejście w zupełnie nowy model pracy, czyli tzw. „home-office”. Wiele firm nie było i nadal nie jest do tego przygotowanych.

6 zasad bezpiecznej pracy zdalnejSytuacja związana ze stanem zagrożenia epidemiologicznego wymusiła na znakomitej większości firm wejście w zupełnie nowy model pracy, czyli tzw. „home-office”. Wiele firm nie było i nadal nie jest do tego przygotowanych.

Należy pamiętać jednak, że przy pracy zdalnej odpowiedzialność za higienę bezpieczeństwa leży zarówno po stronie pracodawcy jak i pracownika. Osoba zatrudniona może, a wręcz powinna wówczas dostosować się do pewnych wytycznych, aby nie narażać swojego pracodawcy na niebezpieczeństwo utraty danych wrażliwych.

Jak bezpiecznie zorganizować pracę zdalną?

Firmy, które korzystają z aplikacji w chmurze w jakiś sposób przyzwyczaiły się do tego modelu pracy. O bezpieczeństwo ich komunikacji dba usługodawca. Jeśli jednak firma korzysta z zasobów zlokalizowanych we własnej infrastrukturze a pracownicy wykonują swoją pracę np. z domu, używając dodatkowo prywatnych komputerów to warto zapoznać się z poniższymi wskazówkami.

  1. Jak poprawnie skonfigurować dostęp zdalny 
  2. Jak skonfigurować router, aby był bezpieczny
  3. Jak zapewnić bezpieczna komunikację firmową
  4. Co to są ataki socjotechniczne i jak się przed nimi bronić
  5. Czego nie robić z telefonu
  6. Jak zapewnić bezpieczeństwo danych przekazywanych i przechowywanych na laptopach

Poznaj 6 zasad pracy zdalnej →

Chmura WAPRO

Aktualność, zgodność z przepisami, niższe koszty, bezpieczeństwo i możliwość pracy zdalnej, to tylko niektóre z powodów, dla których warto przenieść biznes do chmury WAPRO.

Dowiedz się więcej o rozwiązaniach chmurowych WAPRO Online →

Artykuł został dodany przez firmę

Asseco Business Solutions S.A.

Asseco Business Solutions SA jest jednym z czołowych producentów oprogramowania dla przedsiębiorstw na rynku polskim. Firma oferuje systemy ERP dla wszystkich segmentów rynku (małych, średnich, dużych).

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.