Artykuł Dodaj artykuł

6 zasad bezpiecznej pracy zdalnej

Sytuacja związana ze stanem zagrożenia epidemiologicznego wymusiła na znakomitej większości firm wejście w zupełnie nowy model pracy, czyli tzw. „home-office”. Wiele firm nie było i nadal nie jest do tego przygotowanych.

6 zasad bezpiecznej pracy zdalnejSytuacja związana ze stanem zagrożenia epidemiologicznego wymusiła na znakomitej większości firm wejście w zupełnie nowy model pracy, czyli tzw. „home-office”. Wiele firm nie było i nadal nie jest do tego przygotowanych.

Należy pamiętać jednak, że przy pracy zdalnej odpowiedzialność za higienę bezpieczeństwa leży zarówno po stronie pracodawcy jak i pracownika. Osoba zatrudniona może, a wręcz powinna wówczas dostosować się do pewnych wytycznych, aby nie narażać swojego pracodawcy na niebezpieczeństwo utraty danych wrażliwych.

Jak bezpiecznie zorganizować pracę zdalną?

Firmy, które korzystają z aplikacji w chmurze w jakiś sposób przyzwyczaiły się do tego modelu pracy. O bezpieczeństwo ich komunikacji dba usługodawca. Jeśli jednak firma korzysta z zasobów zlokalizowanych we własnej infrastrukturze a pracownicy wykonują swoją pracę np. z domu, używając dodatkowo prywatnych komputerów to warto zapoznać się z poniższymi wskazówkami.

  1. Jak poprawnie skonfigurować dostęp zdalny 
  2. Jak skonfigurować router, aby był bezpieczny
  3. Jak zapewnić bezpieczna komunikację firmową
  4. Co to są ataki socjotechniczne i jak się przed nimi bronić
  5. Czego nie robić z telefonu
  6. Jak zapewnić bezpieczeństwo danych przekazywanych i przechowywanych na laptopach

Poznaj 6 zasad pracy zdalnej →

Chmura WAPRO

Aktualność, zgodność z przepisami, niższe koszty, bezpieczeństwo i możliwość pracy zdalnej, to tylko niektóre z powodów, dla których warto przenieść biznes do chmury WAPRO.

Dowiedz się więcej o rozwiązaniach chmurowych WAPRO Online →

Artykuł został dodany przez firmę

Asseco Business Solutions S.A.

Asseco Business Solutions SA jest jednym z czołowych producentów oprogramowania dla przedsiębiorstw na rynku polskim. Firma oferuje systemy ERP dla wszystkich segmentów rynku (małych, średnich, dużych).

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.