Artykuł Dodaj artykuł

Finał Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowści pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej

61 najlepszych uczniów szkół średnich w Polsce walczyło w sobotę, 16 lutego w finale Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości. Zawody odbyły się w siedzibie organizatora i pomysłodawcy konkursu - Zespołu Szkół nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie.

Asseco Business Solutions logo

61 najlepszych uczniów szkół średnich w Polsce walczyło w sobotę, 16 lutego w finale Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości. Zawody odbyły się w siedzibie organizatora i pomysłodawcy konkursu - Zespołu Szkół nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie. Nauczycieli wspiera firma Asseco Business Solutions.

- W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 6508 uczniów z 237 szkół z całej Polski Do III etapu zakwalifikowało się 68 uczestników, przy czym w finale wzięło udział 61 osób ze szkół z całego kraju. Najwięcej finalistów przyjechało z południowej i zachodniej Polski, nie brakowało jednak także osób z odległej Gdyni, Olsztyna, Białegostoku czy Poznania. Cieszy nas zainteresowanie młodzieży tematem tak trudnym jak rachunkowość i finanse, o czym świadczy prawie 90 proc. frekwencja wśród finalistów konkursu - mówią Marta Micał oraz Barbara Mikutra-Turek, nauczycielki z Zespołu Szkół nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie, współorganizatorki projektu.

Uczniowe mieli do wykonana zadanie, które polegało na opracowaniu i wykonaniu projektu realizacji prac z zakresu działalności firmy handlowej. Obszar tematyczny obejmował zagadnienia zakupu środków trwałych, zakupu i sprzedaży towarów, rozrachunków z tytułu wynagrodzeń, ustalenia podatku dochodowego i wyniku finansowego, sporządzenia zestawienia obrotów i sald oraz analizy poziomu finansowania działalności hurtowni przez źródła zewnętrzne. Autorem zadania była Bożena Padurek. autorka podręczników do rachunkowości.

Wszyscy uczniowe - uczesnicy konkursu otrzymali zaświadczenia potwierdzające udział w finale. Wyniki konkursu zostaną opublikowane 12 marca. Gala rozdania nagród odbędzie się 19 marca w Zespole Szkół nr 2  w Rzeszowie.

Sponsorem głównym imprezy jest firma Asseco Business Solutions SA, która kontynuuje działania wspierającej konkurs od kilku już lat spółki WA-PRO, obecnie Pionu Biznesowego WA-PRO w strukturze Asseco BS.

Patronem merytorycznym jest Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Odział Podkarpacki w Rzeszowie i Politechnika Rzeszowska.

Funkcję sponsorów pełnią także: Centrum Doradztwa i Informacji Difin sp. z o. o. w Warszawie, Narodowy Bank Polski, Politechnika Rzeszowska, Poseł do Europarlamentu dr Mieczysław Janowski, Wyższa Szkoła Zarządzania w Rzeszowie.

Patronami konkursu są: Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i Prezydent Miasta Rzeszowa.

Patroni medialni: Gazeta Finansowa, Miesięcznik Perspektywy, Portal Money.pl, Radio Rzeszów, Super Nowości oraz Tygodnik Cogito.

Więcej informacji na temat konkursu: www.zespolszkolnr2.rzeszow.pl oraz www.assecobs.pl

Artykuł został dodany przez firmę

Asseco Business Solutions S.A.

Asseco Business Solutions SA jest jednym z czołowych producentów oprogramowania dla przedsiębiorstw na rynku polskim. Firma oferuje systemy ERP dla wszystkich segmentów rynku (małych, średnich, dużych).

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.