Artykuł Dodaj artykuł

Zwycięzcy Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości

19 marca br. w siedzibie pomysłodawcy i organizatora Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości - Zespołu Szkół nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie, odbyła się uroczysta gala kończąca VI edycję konkursu.

Asseco Business Solutions logo

19 marca br. w siedzibie pomysłodawcy i organizatora Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości - Zespołu Szkół nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie, odbyła się uroczysta gala kończąca VI edycję konkursu.

Podczas uroczystości zostało wyłonionych 5 laureatów i wyróżnionych 5 uczniów. Honorowy patronat nad wydarzeniem obejmowali: Prezydent Miasta Rzeszowa, Podkarpacki Kurator Oświaty i Minister Edukacji Narodowej. Głównym sponsorem przedsięwzięcia była firma Asseco Business Solutions.

Ogólnopolski Konkurs z Zakresu Rachunkowości dla szkół średnich to jedyne tego typu przedsięwzięcie w Polsce, które obejmuje zasięgiem cały kraj. Już po raz drugi z rzędu wydarzenie miało charakter ogólnopolski i cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Do tegorocznej edycji zgłosiło 6 508 osób reprezentujących 237 szkół z wszystkich województw.

Liczba uczniów zainteresowanych konkursem w tegorocznej edycji przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Jednak nasz regulamin, dotyczący zwłaszcza III etapu zawodów, umożliwił wyróżnienie tylko ściśle wyselekcjonowanej grupy uczestników, którzy wykazali się ponadprzeciętną znajomością zagadnień z zakresu finansów i rachunkowosci – mówią: Marta Micał i Barbara Mikutra-Turek, nauczycielki z Zespołu Szkół nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie, współorganizatorzy projektu.

I miejsce w tegorocznej edycji konkursu zdobyła Katarzyna Grabarz, uczennica Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku. Laureatka otrzymała notebooka, wycieczkę do Brukseli, program komputerowy finansowo-księgowy, odtwarzacz mp3, kalkulator i nagrody książkowe. Miejsca II, III, IV i V przypadły odpowiednio Marcinowi Izaakowi z Kędzierzyna Koźle, Marii Gętarskiej z Ropczyc, Danucie Niecewicz z Łysych oraz Justynie Szumowskiej z Ostrowia Mazowieckiego.

W gronie piątki uczniów wyróżnionych znależli się: Agnieszka Hryszko z Białegostoku, Katarzyna Damaszk z Kartuz, Leszek Hanusiak z Jordanowa, Joanna Głuszczyk z Piotrkowic Małych i Celina Adamska z Rzeszowa.

Oprócz nagród rzeczowych, wszyscy finaliści otrzymali także stypendium umożliwiające prowadzenie bezpłatnych lub częściowo płatnych studiów w Wyższej Szkole Zarządzania w Rzeszowie i Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Patronat Ministra Edukacji Narodowej oraz zwiększająca się z roku na rok liczba sponsorów sprzyja szybkiemu rozwojowi modelu konkursu. Liczymy, że w przyszłym roku zawody przyciągną jeszcze większą liczbę uczestników, co zaowocuje przybliżeniem i popularycjacją tematyki rachunkowości i księgowości wsród uczniów szkół średnich – dodają organizatorzy konkursu.

Sponsorem głównym imprezy była firma Asseco Business Solutions SA, kontynuująca działania wspierającej konkurs od kilku już lat spółki WA-PRO, obecnie Pionu Biznesowego WA-PRO w strukturze Asseco BS.

Honorowi patroni konkursu: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i Prezydent Miasta Rzeszowa.

Patronem merytorycznym było: Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Odział Podkarpacki w Rzeszowie i Politechnika Rzeszowska.

Funkcję sponsorów pełnili także: Centrum Doradztwa i Informacji Difin sp. z o. o. w Warszawie, Narodowy Bank Polski, Politechnika Rzeszowska, Poseł do Europarlamentu dr Mieczysław Janowski, Wyższa Szkoła Zarządzania w Rzeszowie.

Patroni medialni: Gazeta Finansowa, Miesięcznik Perspektywy, Portal Money.pl, Radio Rzeszów, Super Nowości oraz Tygodnik Cogito.

Więcej informacji na temat konkursu: www.zespolszkolnr2.rzeszow.pl oraz www.assecobs.pl

Artykuł został dodany przez firmę

Asseco Business Solutions S.A.

Asseco Business Solutions SA jest jednym z czołowych producentów oprogramowania dla przedsiębiorstw na rynku polskim. Firma oferuje systemy ERP dla wszystkich segmentów rynku (małych, średnich, dużych).

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.