Wynik wyszukiwania

 
JWW Biuro Rachunkowe wyróżnione Złotym Godłem Quality International 2023 zdjęcie

JWW Biuro Rachunkowe wyróżnione Złotym Godłem Quality International 2023

Podobnie jak w poprzednim, w 2023 roku JWW Biuro Rachunkowe zostało wyróżnione Złotym Godłem Quality International 2023 w kategorii Usługi Najwyższej Jakości. W tym prestiżowym rankingu eksperci wyróżnili jakość świadczonych usług księgowych, obsługi kadrowo-płacowej, analizy biznesowej oraz zarządzania płatnościami.

Czytaj więcej

 
JWW wśród Diamentów Forbesa 2023 zdjęcie

JWW wśród Diamentów Forbesa 2023

JWW Biuro Rachunkowe zostało wyróżnione wśród laureatów Diamentów Forbesa 2023. Ten prestiżowy ranking jest opracowywany na podstawie szwajcarskiej metody wyceny spółek, uwzględniającej wyniki finansowe i wartość aktywów. JWW zostało wybrane z kilku tysięcy podmiotów w kategorii małych przedsiębiorstw jako najdynamiczniej rozwijającą się firmą w Polsce.

Czytaj więcej

 
JWW z tytułem Gazeli Biznesu 2022 zdjęcie

JWW z tytułem Gazeli Biznesu 2022

„Pewny partner na niepewny czas” – tak o JWW pisze Puls Biznesu, który wyróżnił nas w prestiżowym konkursie najbardziej dynamicznych polskich przedsiębiorstw z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MŚP) w rankingu „Gazele Biznesu 2022”.

Czytaj więcej

 
JWW członkiem Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej zdjęcie

JWW członkiem Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej

20 września 2022 roku JWW Biuro Rachunkowe dołączyło do grona członków Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej. Dzięki temu przedsiębiorcy z Polski i Szwajcarii zyskają solidne wsparcie merytoryczne dotyczące współpracy biznesowej między oboma krajami.

Czytaj więcej

 
JWW: otwieramy oddział w Warszawie zdjęcie

JWW: otwieramy oddział w Warszawie

Rok 2023 jest dla nas szczególny, ponieważ obchodzimy 25-lecie obecności na rynku.⁠

Czytaj więcej

 
JWW po raz kolejny partnerem strategicznym Wolves Summit 2022 zdjęcie

JWW po raz kolejny partnerem strategicznym Wolves Summit 2022

W dniach 20 – 21.10.2022 przedstawiciele światowych korporacji, inwestorzy oraz startupy spotkali się na konferencji Wolves Summit, by nawiązywać relacje biznesowe.

Czytaj więcej

 
Alliott Global Alliance wyróżnione w rankingu Chambers Guide jako Band 1 Law Firm Network zdjęcie

Alliott Global Alliance wyróżnione w rankingu Chambers Guide jako Band 1 Law Firm Network

Mamy przyjemność ogłosić, że Alliott Global Alliance uplasował się w najwyższej grupie sieci firm prawniczych w rankingu Chambers and Partners Global Market Leaders na rok 2023. AGA zrzesza 215 członków w 94 krajach, z czego 84 to firmy prawnicze. JWW od 2019 roku jako jedyne biuro rachunkowe w Polsce jest częścią Alliott Global Alliance

Czytaj więcej

 
Krajowy System e-Faktur – ważne zmiany od lipca 2024 roku zdjęcie

Krajowy System e-Faktur – ważne zmiany od lipca 2024 roku

7 sierpnia 2023 r. prezydent RP podpisał ustawę z 16 czerwca 2023 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw, wprowadzającą obowiązkowe korzystanie z Krajowego Systemu e-Faktur przez podatników od 1 lipca 2024 roku. Z kolei mali i średni przedsiębiorcy zwolnieni z VAT będą mieli obowiązek korzystania z KSeF od 1 stycznia 2025 roku.

Czytaj więcej

 
Zmiana wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz minimalnej stawki godzinowej od 01.07.2023 zdjęcie

Zmiana wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz minimalnej stawki godzinowej od 01.07.2023

Wynagrodzenie minimalne za pracę to najniższa kwota, jaką pracodawca może płacić pracownikowi za pracę wykonywaną na pełen etat. Jest to ustawowo określony poziom wynagrodzenia, którego celem jest zapewnienie minimalnego poziomu życia dla pracowników. Przypominamy, w 2023 roku następuje dwukrotny wzrost płacy minimalnej w efekcie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 września 2022 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2023 r. (Dz.U. z 2022 r., poz. 1952).

Czytaj więcej

 
ZAW-NR - zmiana terminu na złożenie zdjęcie

ZAW-NR - zmiana terminu na złożenie

Przypominamy, że od 1 stycznia 2020 roku weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie wzoru zawiadomienia o zapłacie należności na rachunek inny niż zawarty na dzień zlecenia przelewu w wykazie podmiotów, o którym mowa w art. 96b ust. 1 ustawy o VAT (tzw. ZAW-NR).

Czytaj więcej

 
SLIM VAT 3 – co zmieni się od lipca 2023 roku? zdjęcie

SLIM VAT 3 – co zmieni się od lipca 2023 roku?

1 lipca 2023 wchodzi w życie pakiet zmian określany jako SLIM VAT 3, który przede wszystkim zakłada modyfikacje w przepisach dotyczących podatku od towarów i usług. W swoim założeniu pakiet SLIM VAT 3 ma na celu uproszczenie, ale również uszczelnienie przepisów z zakresu VAT. Poniżej przegląd najważniejszych zmian, jakie wprowadza SLIM VAT 3.

Czytaj więcej

 
Podróże służbowe - diety krajowe i zagraniczne zdjęcie

Podróże służbowe - diety krajowe i zagraniczne

Podróż służbowa pracownika jest związana z określonymi kosztami. Poniżej wskazujemy na wydatki, które musi pokryć w związku z nimi pracodawca oraz limity obowiązujące od 1 stycznia 2023 roku.

Czytaj więcej

 
Fundacja rodzinna - jak założyć? zdjęcie

Fundacja rodzinna - jak założyć?

22 maja 2023 r. wejdzie w życie ustawa o fundacji rodzinnej. Jest to zupełnie nowa forma prawna prowadzenia działalności gospodarczej, której celem jest sprawne i efektywne podatkowo gromadzenie i zarządzanie majątkiem rodzinnym. Jest to alternatywa dla właścicieli rodzinnych przedsiębiorstw, którzy już teraz powinni zastanowić się nad wyborem tej formy prowadzenia działalności.

Czytaj więcej

 
Zmiany w kodeksie pracy obowiązujące od 26 kwietnia 2023 roku zdjęcie

Zmiany w kodeksie pracy obowiązujące od 26 kwietnia 2023 roku

Od 26 kwietnia 2023 roku obowiązują znaczące zmiany przepisów w Kodeksie pracy. Mają one na celu implementację unijnej dyrektywy work-life balance, która jest zbiorem rozporządzeń dotyczących różnych aspektów życia. Celem zmian jest zapewnienie bardziej korzystnych rozwiązań prawnych i równowagi między życiem zawodowym, a prywatnym rodziców i opiekunów. Poniżej przedstawiamy listę najważniejszych zmian.

Czytaj więcej

 
Przewodnik dla przedsiębiorców: najważniejsze zmiany w 2023 roku zdjęcie

Przewodnik dla przedsiębiorców: najważniejsze zmiany w 2023 roku

Polski Ład 3.0, wzrost minimalnego wynagrodzenia, brak amortyzacji nieruchomości mieszkalnych, wzrost składek ZUS – to jedynie kilka ze zmian, jakie wprowadza ustawodawca na 2023 rok.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 23