Wynik wyszukiwania

 
Kanapa "Forbes" wywiad z Januszem Filipiakiem zdjęcie

Kanapa "Forbes" wywiad z Januszem Filipiakiem

KAZIMIERZ KRUPA, redaktor naczelny "Forbes": (zaczyna śpiewając) „Są dwa koronne kluby, które dumą są Polaków…” Co było dalej Profesorze?

Czytaj więcej

 

Rentowność najmu: jak to policzyć i do czego warto używać

Czy najem jest dla właściciela opłacalny, jak policzyć rentowność dla mieszkań już w najmie lub opłacalność zakupu oferowanej nam nieruchomości? Do czego można takie parametry wykorzystywać i kiedy – z Tomaszem Kaplanem, liderem Oddziału Stowarzyszenia w Dublinie rozmawia Hanna Milewska-Wilk.

Czytaj więcej

 
Jakie korzyści daje weryfikacja kontrahentów przez detektywa zdjęcie

Jakie korzyści daje weryfikacja kontrahentów przez detektywa

Zagrożenia wynikające z współpracy z nieuczciwym kontrahentem mogą mieć opłakane skutki dla naszego biznesu, dlatego warto przeprowadzić weryfikację kontrahentów.

Czytaj więcej

 
Księgowość pełna innowacji – co zmieni się w 2021 roku? zdjęcie

Księgowość pełna innowacji – co zmieni się w 2021 roku?

Technologie leżą już od lat u podstaw wielu działań biznesowych. W przypadku niektórych branż, również księgowości, czas pandemii tylko przyspieszył procesy digitalizacji. Sprawił też, że na rynku pojawiło się więcej innowacji usprawniających codzienną pracę. Należy do nich nie tylko rozwój oprogramowania wspomagającego działania księgowych, ale także blockchain, roboty w biurach, sprawniejsza obsługa klientów oraz outsourcing rachunkowości.

Czytaj więcej

 
Warsztaty ABC PRZEDSIĘBIORCY: „IDĄ PO MNIE” CZYLI JAK UJARZMIĆ KONTROLĘ SKARBOWĄ zdjęcie

Warsztaty ABC PRZEDSIĘBIORCY: „IDĄ PO MNIE” CZYLI JAK UJARZMIĆ KONTROLĘ SKARBOWĄ

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z podstawową wiedzą nt. funkcjonowania kontroli skarbowej w Polsce, w tym wywiadu skarbowego jako formacji cywilnej o uprawnieniach służb specjalnych,

Czytaj więcej

 
Dłużnik niewypłacalny, a może to tylko pozory? zdjęcie

Dłużnik niewypłacalny, a może to tylko pozory?

Dłużnik twierdzi, że nic nie ma. Otoczenie biznesowe, kontrahenci, wszyscy wiedzą, że jest inaczej.

Czytaj więcej

 
Sprawdź partnera przed podpisaniem umowy zdjęcie

Sprawdź partnera przed podpisaniem umowy

Każda umowa wiąże się z zaufaniem do kontrahenta i jego współpracowników. W biznesie jednak, nie można ograniczyć się jedynie do zaufania, dlatego przed przystąpieniem do negocjacji musimy mieć kompletną wiedzę o sytuacji finansowej, prawnej i o powiązaniach naszego partnera.  

Czytaj więcej

 

Kiedy bank odmawia kredytu

Chcesz kupić mieszkanie, składasz wniosek kredytowy i spotykasz się z odmową? Prawie zawsze wina leży po stronie przyszłego kredytobiorcy.  

Czytaj więcej

 
Na co zwrócić uwagę w umowie faktoringowej: dobranie odpowiedniego limitu faktoringowego zdjęcie

Na co zwrócić uwagę w umowie faktoringowej: dobranie odpowiedniego limitu faktoringowego

O tym, że faktoring jest doskonałą alternatywą dla kredytu obrotowego, nie trzeba przekonywać przedsiębiorców, którzy z niego skorzystali. Zapewnia stały dostęp do środków obrotowych i wspiera w zarządzaniu ryzykiem finansowym. 

Czytaj więcej

 
Świat i Polska – po czy przed kryzysem? zdjęcie

Świat i Polska – po czy przed kryzysem?

Pytany o to, czy kryzys uderzy po raz drugi? I jak przedsiębiorcy mogą się do niego przygotować? Profesor Grzegorz W. Kołodko odpowiada: Kryzys nie „uderzy po raz drugi”, gdyż trwa cały czas. Nie należy utożsamiać kryzysu z recesją. Przecież to kryzys systemowy, to kryzys neoliberalnego kapitalizmu, który myli środki rozwoju z jego celami i – w celu już wspomnianego wzbogacania nielicznych kosztem licznych – sprzyja irracjonalnemu rozregulowaniu gospodarki, czyniąc przy okazji z państwa bez mała wroga publicznego numer jeden.

Czytaj więcej

 

Kryzysowy kodeks dobrego gospodarowania wierzytelnościami

Jedną z częstych przyczyn upadku firm jest niewłaściwa gospodarka należnościami. Ostatnie dane opublikowane przez Monitor Sądowy i Gospodarczy nie nastrajają pozytywnie. Wskazują, że w I kwartale 2013 r. ogłosiło upadłość 235 przedsiębiorstw, a więc o 11,4 proc. więcej niż w I kwartale 2012 r.

Czytaj więcej

 
Świąteczna flauta handlowa zdjęcie

Świąteczna flauta handlowa

Nowy tydzień na globalnych rynkach akcyjnych rozpoczął się bez zmiany cen. W poniedziałek pod nieobecność świętujących: Brytyjczyków i Amerykanów, obroty na rynku już są i na pewno będą w dalszych godzinach handlu mniejsze niż zazwyczaj. W warunkach zmniejszonej płynności na parkietach, nawet niezbyt duże transakcje mogą wyraźnie przesuwać rynek, ale jak na razie zjawisko to nie jest obserwowane.

Czytaj więcej

 

Rozmowa z Jamesem W Frost, przedstawicielem HLB International

Rozmowa z Jamesem W Frost, przedstawicielem HLB International - sieci zrzeszającej niezależne, profesjonalne firmy doradcze. Utworzona w 1969 roku organizacja HLB International znajduje się w czołówce 12 największych międzynarodowych sieci, obsługuje klientów z ponad 100 krajów na całym świecie.

Czytaj więcej

 
Zmiana formuły konkursu na Kadrowego Roku zdjęcie

Zmiana formuły konkursu na Kadrowego Roku

Ruszyła VII edycja konkursu na „Kadrowego Roku” 2009. Jej organizatorami są: spółka InsERT – lider oprogramowania dla firm, tygodnik „Serwis Prawno-Pracowniczy” oraz „Dziennik Gazeta Prawna” (media związane z hol

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 15