Wynik wyszukiwania

 
Jak wybrać ofertę kredytu na budowę domu? zdjęcie

Jak wybrać ofertę kredytu na budowę domu?

Podjęcie decyzji o zakupie nieruchomości to jeden z najważniejszych życiowych kroków.

Czytaj więcej

 
Zbieraj bonusy za promocję banku – zyskaj dodatkowe środki! zdjęcie

Zbieraj bonusy za promocję banku – zyskaj dodatkowe środki!

Wziąłeś tanią pożyczkę na wyposażenie mieszkania? Skonsolidowałeś swoje dotychczasowe zobowiązania i płacisz teraz tylko jedną niższą ratę? 

Czytaj więcej

 
Jak wybrać konto firmowe? zdjęcie

Jak wybrać konto firmowe?

Założyłeś działalność, czyli masz świetny pomysł, przebrnąłeś przez sieć urzędowych dokumentów i możesz zaczynać zarabiać pieniądze. 

Czytaj więcej

 
Polacy coraz bardziej się zadłużają zdjęcie

Polacy coraz bardziej się zadłużają

Kredytowy boom na rynku mieszkaniowym trwa w najlepsze. Polacy chętnie korzystają z pomocy banków, a przy tym nie boją się zadłużać na coraz wyższe kwoty. Jak wskazuje Open Finance, zdolność kredytowa nie jest już problemem, dwie pracujące osoby mogą pożyczyć na mieszkanie ponad pół miliona złotych.

Czytaj więcej

 
Odfrankowienie kredytu. Jak odfrankowić kredyt? zdjęcie

Odfrankowienie kredytu. Jak odfrankowić kredyt?

Przez odfrankowienie kredytu należy rozumieć jego zmianę na kredyt złotowy z pozostawieniem korzystnego oprocentowania LIBOR oraz z odzyskaniem od banku zwrotu kwot nadpłaconych z uwagi na obowiązujące w umowie tzw. abuzywne klauzule umowne. Innym z roszczeń kredytobiorców jest unieważnienie całej umowy, informację na ten temat znajdziesz tutaj

Czytaj więcej

 

Belka: kredyty frankowe muszą zostać przewalutowane

Prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka przyznaje w rozmowie z Bankier.pl, że patrząc w dłuższym terminie, kredyty mieszkaniowe denominowane we frankach szwajcarskich muszą zostać przewalutowane.

Czytaj więcej

 
Bancassurance w świetle najnowszego prawa zdjęcie

Bancassurance w świetle najnowszego prawa

O bancassurance wiele już powiedziano, jednak wciąż pozostaje bardzo dużo pytań. Jak banki w obecnych realiach będą mogły zarabiać na bancassurace? Czy model grupowy będzie miał dalej rację bytu? Czy większą popularnością będzie cieszył się model agencyjny?   

Czytaj więcej

 
Szukamy dobrego biura rachunkowego zdjęcie

Szukamy dobrego biura rachunkowego

Jeśli prowadzisz firmę, to z pewnością nie raz spotkałeś się z zagadnieniem usług księgowych. Każde przedsiębiorstwo ma obowiązek prowadzić księgowość. Można to robić na dwa sposoby, czyli samemu zajmować się tym w zakresie własnej organizacji lub też zlecać usługi księgowe któremuś w biur rachunkowych. 

Czytaj więcej

 

Tajemnica bankowa znika, a banki tracą autorytet

Autonomia polskich banków znika w oczach, tak jak tajemnica bankowa, która wkrótce stanie się mitem w 61 państwach sygnatariuszy porozumienia OECD o automatycznej wymianie informacji o właścicielach kont bankowych.

Czytaj więcej

 

Każdy bank będzie musiał oferować darmowe konto

Najprawdopodobniej już od drugiej połowy 2017 roku klienci polskich banków będą mogli korzystać z bezpłatnego konta z limitem operacji. Podstawowy rachunek płatniczy oferowany ma być przez wszystkie banki oraz SKOK-i.

Czytaj więcej

 
Z Rekomendacją D w banku bezpieczniej zdjęcie

Z Rekomendacją D w banku bezpieczniej

Na koniec 2014 roku Komisja Nadzoru Finansowego wyznaczyła ostateczny termin wdrożenia przez banki w Polsce zaleceń ujętych w Rekomendacji D. 

Czytaj więcej

 
Pożyczki ratalne bez BIK - fragment rynku, który ciągle rośnie zdjęcie

Pożyczki ratalne bez BIK - fragment rynku, który ciągle rośnie

Jak to się stało, że od pewnego czasu popularność pożyczek ratalnych bez BIK tak szybko rośnie? Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na taka formę kredy, zamiast skorzystać z oferty np. tradycyjnego banku?

Czytaj więcej

 
Szybkie kredyty. Na co zwrócić uwagę? zdjęcie

Szybkie kredyty. Na co zwrócić uwagę?

Uzyskanie szybkiego kredytu, zwłaszcza w przypadku firm, bywa utrudnione. Skorzystanie z usług banku zwykle wiąże się z koniecznością kontroli w BIK. Gdy chcemy otrzymać szybką pożyczkę, liczy się czas, dlatego najlepiej wybrać ofertę firm pozabankowych.

Czytaj więcej

 
Pożyczki dla biznesu - jak firmy mogą zdobyć środki na rozwój? zdjęcie

Pożyczki dla biznesu - jak firmy mogą zdobyć środki na rozwój?

Nie każda firma ma na tyle dobrą sytuację finansową, że może się stale rozwijać z własnych środków. Nie każdy przedsiębiorca jest też w stanie znaleźć inwestora. Wielu z nich też nie ma co liczyć na pożyczkę w tradycyjnym banku. Czy takie firmy zupełnie nie mają szans na sukces?

Czytaj więcej

 
Perspektywy rynku DM Banku BPS: Ryzyko korekty coraz większe zdjęcie

Perspektywy rynku DM Banku BPS: Ryzyko korekty coraz większe

W ocenie analityków DM Banku BPS ryzyko korekty na globalnych rynkach akcji i obligacji zwiększa się. Swoją tezę eksperci domu maklerskiego prezentują w pierwszym wydaniu nowego produktu analitycznego -„Perspektywy rynku”, który będzie zbiorem przewidywań i prognoz na kolejny miesiąc.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 413