Wynik wyszukiwania

 
Jak wybrać dobre ubezpieczenie? Oto kilka wskazówek zdjęcie

Jak wybrać dobre ubezpieczenie? Oto kilka wskazówek

Dobre ubezpieczenie to przede wszystkim ubezpieczenie odpowiednio dopasowane do konkretnych potrzeb oraz możliwości finansowych ubezpieczonego.

Czytaj więcej

 
Kiedy należy ubezpieczyć nieruchomość? zdjęcie

Kiedy należy ubezpieczyć nieruchomość?

Z możliwości ubezpieczenia nieruchomości powinni skorzystać wszyscy, niezależnie od tego, czy posiadają własne mieszkanie lub dom, czy też wynajmują je od kogoś innego.

Czytaj więcej

 

Kredyt hipoteczny i ubezpieczenie – nierozłączna para?

Kredyt hipoteczny jest najczęstszą formą finansowania nieruchomości. Wprowadzenie rządowego programu MdM od 2014 roku wpływa na wzrost wolumenu sprzedaży mieszkań. 

Czytaj więcej

 

Banki przykręciły kurek z kredytami na nieruchomości komercyjne

Finansowanie bankowe jest najbardziej popularną i dostępną formą finansowania nieruchomości komercyjnych w Polsce. Ze względu na pandemię oraz spowolnienie gospodarcze, przykręcono kurek z kredytami. Największe trudności z pozyskaniem środków mają nieruchomości hotelowe i handlowe. Banki nadal pozostają otwarte na finansowanie inwestycji magazynowych, biurowych oraz mieszkaniowych, ale możliwe do uzyskania parametry są bardziej konserwatywne. Eksperci CBRE wskazują, że dla inwestorów może być to impuls do szukania alternatywnych sposobów finansowania, których dostępność w Polsce jest nadal ograniczona. Aktualna sytuacja pokazuje jednak, że uzależnienie od jednej formy i brak dywersyfikacji źródeł finansowania nieruchomości komercyjnych jest problemem.

Czytaj więcej

 
Ubezpieczenie domu – inwestycja na przyszłość zdjęcie

Ubezpieczenie domu – inwestycja na przyszłość

Powszechne jest ubezpieczenie zdrowotne lub własnego samochodu, ale wciąż niewiele ludzi pamięta o tym, żeby zabezpieczyć także swoje miejsce zamieszkania. 

Czytaj więcej

 
Czy zmiany cen nieruchomości wpłyną na działalność sektora pośrednictwa finansowego? zdjęcie

Czy zmiany cen nieruchomości wpłyną na działalność sektora pośrednictwa finansowego?

Ponad 50% wartości sprzedawanych kredytów hipotecznych przechodzi przez ręce pośredników. W całym 2018 roku wartość kredytów hipotecznych, udzielonych przez pośredników finansowych zrzeszonych w KPF i ZFPF, osiągnęła ponad 28 mld zł. 

Czytaj więcej

 
Polscy rodzice obawiają się o przyszłość finansową swoich dzieci. Czy słusznie? zdjęcie

Polscy rodzice obawiają się o przyszłość finansową swoich dzieci. Czy słusznie?

Jak wynika z raportu Intrum „European Consumer Payment Report 2019”, priorytetem dla polskich konsumentów jest zapewnienie własnym dzieciom wygodnego i dostatniego życia.

Czytaj więcej

 
Jak zapewnić dziecku odpowiednią ochronę? zdjęcie

Jak zapewnić dziecku odpowiednią ochronę?

Trudno ustrzec dziecko przed różnego rodzaju zdarzeniami, które często mają przykre skutki zdrowotne. Rodzic po prostu nie jest w stanie upilnować swojej pociechy, zwłaszcza takiej, która jest już bardziej samodzielna i spędza wolny czas z rówieśnikami. Oczywiście większość rodziców ubezpiecza dzieci w szkole, ale od dawna już wiadomo, że tego typu polisy są bardzo okrojone i nie zapewniają odpowiedniego wsparcia w razie nieszczęśliwego wypadku.

Czytaj więcej

 
Ubezpieczenie domu w budowie – co warto wiedzieć? zdjęcie

Ubezpieczenie domu w budowie – co warto wiedzieć?

Polisa ubezpieczeniowa domu w budowie cieszy się coraz większym zainteresowaniem Polaków. Takie posunięcie zapewnia ochronę nie tylko dla samej budowli, ale także garażu, domku gospodarczego i całego otoczenia powstającego domu.

Czytaj więcej

 
Jak wybrać ofertę kredytu na budowę domu? zdjęcie

Jak wybrać ofertę kredytu na budowę domu?

Podjęcie decyzji o zakupie nieruchomości to jeden z najważniejszych życiowych kroków.

Czytaj więcej

 

Spłaciłeś kredyt hipoteczny jako poręczyciel? Powinieneś wpisać się do hipoteki tej nieruchomości

Częstą praktyką w umowach kredytowych jest, że oprócz hipoteki ustanowionej na nieruchomości dłużnika dodatkowym zabezpieczeniem jest poręczenie udzielone np. przez członka rodziny dłużnika, członka zarządu lub wspólnika spółki.

Czytaj więcej

 
Ubezpieczenie samochodu - czym się kierować? zdjęcie

Ubezpieczenie samochodu - czym się kierować?

Umowa z dotychczasowym ubezpieczycielem wygasa dosłownie na dniach? A może planujesz zakup pojazdu, mając świadomość, że czeka cię konieczność jego ubezpieczenia? By uniknąć pułapek przy wyborze odpowiedniej polisy, warto wiedzieć, czym się kierować.

Czytaj więcej

 

Co drugi kredytobiorca może mieć problem z uzyskaniem finansowania na zakup bądź remont nieruchomości. Propozycja implementacji Dyrektywy MCD szkodząca interesom polskiego Konsumenta

Drastyczne zmniejszenie dostępu do kredytów hipotecznych – to jeden ze skutków wprowadzenia ustawy implementującej Dyrektywę MCD w obecnym kształcie. Dokument od kilku miesięcy procesowany przez Ministerstwo Finansów, lada dzień trafi pod obrady Sejmu.

Czytaj więcej

 
Dlaczego warto mieć ubezpieczenie na życie? zdjęcie

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie na życie?

Każdego dnia jesteśmy narażeni na różnego rodzaju niebezpieczeństwa, z których nie zdajemy sobie sprawy, dopóki ich konsekwencje nie stają się uciążliwe dla nas samych, czy dla naszych najbliższych. Co prawda nie można wyeliminować każdego wypadku czy choroby, jednak można próbować im zapobiegać. Podobnie można próbować zabezpieczyć finansowo przyszłość swoją i swoich najbliższych

Czytaj więcej

 
Podatek od nieruchomości. Brak jednolitej deklaracji utrudnia rozliczenia zdjęcie

Podatek od nieruchomości. Brak jednolitej deklaracji utrudnia rozliczenia

Przy rozliczeniach podatku od nieruchomości podatnicy, którzy posiadają grunty czy budowle leżące na terenie różnych gmin, muszą korzystać z odmiennych wzorów deklaracji.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 446