Wynik wyszukiwania

 
JWW członkiem Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej zdjęcie

JWW członkiem Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej

20 września 2022 roku JWW Biuro Rachunkowe dołączyło do grona członków Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej. Dzięki temu przedsiębiorcy z Polski i Szwajcarii zyskają solidne wsparcie merytoryczne dotyczące współpracy biznesowej między oboma krajami.

Czytaj więcej

 
Jak wystartować z własnym biznesem i nie upaść po roku zdjęcie

Jak wystartować z własnym biznesem i nie upaść po roku

Jak pokazują dane opublikowane przez Euler Hermes, pierwszy rok dla młodych przedsiębiorców jest najtrudniejszy, ponieważ aż 80% firm upada jeszcze w trakcie pierwszych 12. miesięcy swojej działalności. Po pierwszym roku znika z rynku 30% młodych przedsiębiorstw, zaś po 5 latach funkcjonowania upada kolejne 70% małych oraz średnich firm.

Czytaj więcej

 
Fundacja rodzinna - jak założyć? zdjęcie

Fundacja rodzinna - jak założyć?

22 maja 2023 r. wejdzie w życie ustawa o fundacji rodzinnej. Jest to zupełnie nowa forma prawna prowadzenia działalności gospodarczej, której celem jest sprawne i efektywne podatkowo gromadzenie i zarządzanie majątkiem rodzinnym. Jest to alternatywa dla właścicieli rodzinnych przedsiębiorstw, którzy już teraz powinni zastanowić się nad wyborem tej formy prowadzenia działalności.

Czytaj więcej

 
Branża księgowa stawia na współpracę, aby przygotować się do cyfrowej rewolucji zdjęcie

Branża księgowa stawia na współpracę, aby przygotować się do cyfrowej rewolucji

Kilkadziesiąt tysięcy księgowych w Polsce wkroczyło w etap technologicznej rewolucji. Automatyzacja procesów, wykorzystanie inteligentnych systemów i przejście na e-faktury będą kluczowymi czynnikami, które zdecydują o być albo nie być dla wielu biur rachunkowych w 2022 roku. Tylko około 25% z nich jest przygotowane do zaadoptowania się do nowej cyfrowej rzeczywistości. Branża stawia na współpracę.

Czytaj więcej

 
Za czy przeciw – o zaletach i wadach faktoringu zdjęcie

Za czy przeciw – o zaletach i wadach faktoringu

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej zawsze wiąże się z ryzykiem. Niekiedy, tak jak w okresie pandemii, pojawiają się dodatkowe problemy, związane chociażby z finansami przedsiębiorstwa. Przedsiębiorcy zaczynają wtedy szukać dodatkowych źródeł wspomagających budżet. Możliwości jest sporo – kredyt, leasing lub faktoring. Jakie zalety i wady ma ta ostatnia opcja?

Czytaj więcej

 
Jak uniknąć złej windykacji i mitygować ryzyka nieodpowiedniego zarządzania należnościami – porady zdjęcie

Jak uniknąć złej windykacji i mitygować ryzyka nieodpowiedniego zarządzania należnościami – porady

Należności to do 2022 roku temat banalny, wręcz nieistniejący dla wielu przedstawicieli firm, szczególnie, gdy koniunktura gospodarcza była rozkręcona.

Czytaj więcej

 
Aktualne wyzwania przedsiębiorstw w zakresie AML zdjęcie

Aktualne wyzwania przedsiębiorstw w zakresie AML

W dniach 24-25.04.2023r. odbędzie się organizowany przez firmę MMC Polska warsztat online dotyczący aktualnych wyzwań w zakresie AML. Sytuacja geopolityczna i gospodarcza wymusza na przedsiębiorstwach wiele działań przeciwdziałających praniu pieniędzy.

Czytaj więcej

 
Polska Izba Przemysłu Targowego – 20 lat doświadczeń i sukcesów zdjęcie

Polska Izba Przemysłu Targowego – 20 lat doświadczeń i sukcesów

W tym roku Polska Izba Przemysłu Targowego, jedyna ogólnopolska i najważniejsza organizacja przemysłu targowego w Polsce obchodzi Jubileusz 20-lecia samorządu przedsiębiorców działających w branży targowej.

Czytaj więcej

 
L4 a własna działalność gospodarcza, czyli wszystko o chorowaniu przedsiębiorcy zdjęcie

L4 a własna działalność gospodarcza, czyli wszystko o chorowaniu przedsiębiorcy

Czy przedsiębiorca, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą może iść na zwolnienie lekarskie? Jak postępować w przypadku choroby i czy będąc na zwolnieniu przedsiębiorca otrzymuje zasiłek chorobowy? Na te pytania odpowiadają eksperci z Biura Rachunkowego Profais.

Czytaj więcej

 
Ciężki rok na rynku kredytów hipotecznych. Konsumenci, firmy budowlane – w zasadzie ucierpieli wszyscy zdjęcie

Ciężki rok na rynku kredytów hipotecznych. Konsumenci, firmy budowlane – w zasadzie ucierpieli wszyscy

Kończący się 2022 rok nie był łatwym rokiem dla kredytobiorców. 11 podwyżek stóp procentowych na przestrzeni roku, a także galopująca inflacja, która doszła już do poziomu 17,9% zdecydowanie pogorszyły sytuację finansową Polaków.

Czytaj więcej

 
Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych wspiera Konkurs WIKTORIA zdjęcie

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych wspiera Konkurs WIKTORIA

Już po raz 18. Warszawska Izba Przedsiębiorców nagrodzi najbardziej prężnie działające firmy

Czytaj więcej

 
Statuetki WIKTORII dla najlepszych polskich firm zdjęcie

Statuetki WIKTORII dla najlepszych polskich firm

Po raz 18. Warszawska Izba Przedsiębiorców nagrodzi najbardziej prężnie działające polskie firmy.

Czytaj więcej

 
Wielka Gala WIKTORII już 24. października zdjęcie

Wielka Gala WIKTORII już 24. października

Po raz XVIII Warszawska Izba Przedsiębiorców wręczy nagrody w ogólnopolskim konkursie WIKTORIA – Znak jakości Przedsiębiorców.

Czytaj więcej

 
Ponad 500 firm nominowanych  do XVIII edycji konkursu WIKTORIA zdjęcie

Ponad 500 firm nominowanych do XVIII edycji konkursu WIKTORIA

Po raz 18. Warszawska Izba Przedsiębiorców nagrodzi najlepsze polskie firmy statuetkami WIKTORIA. Zostaną one wręczone 24. października podczas Wielkiej Gali w Warszawie.

Czytaj więcej

 
Trzecie spotkanie branży rachunkowo-księgowej przyciągnęło kilkaset księgowych z całego kraju. Rozmawiano m.in. o partnerstwie zagranicznym i digitalizacji branży zdjęcie

Trzecie spotkanie branży rachunkowo-księgowej przyciągnęło kilkaset księgowych z całego kraju. Rozmawiano m.in. o partnerstwie zagranicznym i digitalizacji branży

250 uczestników, 35 wystawców, liczne grono prelegentów i ekspertów, duża dawka merytorycznej wiedzy oraz wypełniony po brzegi program - tak w wielkim skrócie wyglądał III Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych. Przedstawiciele tego sektora przez dwa dni debatowali w Targach Kielce o zmianach prawa, procesach digitalizacji, nowoczesnych systemach zarządzania i międzynarodowych relacjach.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 102