Artykuł Dodaj artykuł

ASSECO BUSINESS SOLUTIONS – SYSTEM INTERNET FAKTOR DLA SEB COMMERCIAL FINANCE

Spółka Asseco Business Solutions, dostarczająca nowoczesne rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw oraz lider polskiego rynku rozwiązań IT dla faktorów, rozpoczęła wdrożenie Internet Faktor w SEB Commercial Finance, spółce z grupy SEB, specjalizującej się w usługach faktoringowych na polskim rynku.

Asseco Business Solutions logo

Spółka Asseco Business Solutions, dostarczająca nowoczesne rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw oraz lider polskiego rynku rozwiązań IT dla faktorów, rozpoczęła wdrożenie Internet Faktor w SEB Commercial Finance, spółce z grupy SEB, specjalizującej się w usługach faktoringowych na polskim rynku. Nowoczesny system, z rodziny produktów Faktor ma na celu automatyzację wymiany danych pomiędzy SEB Commercial Finance i jego klientami i jest rozszerzeniem wdrożonego już wcześniej przez Asseco BS systemu Faktor.

Portal webowy Internet Faktor to unikalny kanał komunikacyjny umożliwiający szybką i bezpieczną wymianę danych poprzez Internet. Nowe rozwiązanie informatyczne, dostępne on-line, ma na celu usprawnienie przepływu informacji pomiędzy SEB Commercial Finance i jego klientami.

Rozbudowany moduł raportów zapewnia kompleksową informację o wzajemnych rozliczeniach bez konieczności kontaktu z Faktorem. Dzięki tej aplikacji, możliwe jest zastąpienie papierowego potwierdzania wierzytelności przez kontrahentów wersją elektroniczną.

Użytkownicy systemu mają stały dostęp do aplikacji – niezależnie od miejsca i czasu, możliwość bezpiecznej rejestracji wniosków faktoringowych, a także monitorowania - na bieżąco - transakcji faktoringowych.

Firma Asseco Business Solutions jest także odpowiedzialna za dostarczenie i konfigurację sprzętu niezbędnego do działania wdrożonej aplikacji.

SEB Commercial Finance Sp. z o.o. działa na rynku faktoringowym od września 2004 r. i jest jedną z największych spółek faktoringowych w Polsce. SEB Commercial Finance Sp. z o.o. jest częścią grupy SEB, jednej z największych skandynawskich grup finansowych na świecie, obecnej na globalnych rynkach już od ponad 150 lat. Obecnie SEB jest wiodącym bankiem na rynku Skandynawskim, jak również posiada znaczącą pozycję w rejonie krajów nadbałtyckich. Prowadzi działalność w 20 krajach świata, zarządza aktywami o wartości przekraczającej 130 mld euro i zatrudnia ponad 20 tysięcy pracowników.

Portal webowy Internet Faktor wdrożony w SEB Commercial Finance to zaawansowane, narzędzie umożliwiające sprawne zarządzanie usługami faktoringowymi. System oparty na autorskich rozwiązaniach Asseco Business Solutions został dopasowany do indywidualnych potrzeb SEB Commercial Finance. Asseco Business Solutions wykorzystując know – how, poparte wieloletnim doświadczeniem na rynku faktoringowym dołożyło wszelkich starań, by zapewnić SEB Commercial Finance najwyższą jakość i szybkość obsługi klienta” – powiedział Krzysztof Tempes, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu, członek Zarządu.

„Nasza współpraca z SEB Commercial Finance rozpoczęła się w 2006 r. (spółka działała wówczas pod nazwą GMAC Commercial Finance Sp. z o.o). Tegoroczny projekt jest rozszerzeniem systemu Faktor wdrożonego w 2007 roku. Cieszymy się z kontynuacji współpracy z jedną z najdynamiczniej rozwijających się spółek faktoringowych w Polsce” – powiedział Marcin Romaniuk Szef Działu Systemów Faktoringowych Asseco BS.

Do grona klientów korzystających z systemu Asseco Faktor, oprócz SEB Commercial Finance, należą także m.in. Pekao Faktoring, Raiffeisen Bank Polska, Deutsche Bank, BZ WBK Faktor czy Bank Millennium. Systemy faktoringowe wdrożone przez Asseco Business Solutions w bankach obsługują ponad 70% rynku usług faktoringowych obsługiwanych przez banki.

Artykuł został dodany przez firmę

Asseco Business Solutions S.A.

Asseco Business Solutions SA jest jednym z czołowych producentów oprogramowania dla przedsiębiorstw na rynku polskim. Firma oferuje systemy ERP dla wszystkich segmentów rynku (małych, średnich, dużych).

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.