Artykuł Dodaj artykuł

Podsumowanie funkcjonowania prawa konsumenckiego w bankach

Ochrona konsumentów jest regulowana kilkoma unijnymi dyrektywami i wieloma narodowymi systemami ochrony konsumentów. Nowa Ustawa dotycząca ochrony konsumentów wprowadza szereg praw a tym samym generuje więcej obowiązków dla instytucji finansowych.  

Ochrona konsumentów jest regulowana kilkoma unijnymi dyrektywami i wieloma narodowymi systemami ochrony konsumentów. Nowa Ustawa dotycząca ochrony konsumentów wprowadza szereg praw a tym samym generuje więcej obowiązków dla instytucji finansowych.

Ustawa rzuca nowe światło na przepisy w zakresie usług i oferowania produktów finansowych w powiązaniu z szeregiem innych uregulowań prawnych skierowanych stricte w stronę instytucji finansowych – w tym wytycznych KNF. Dostosowanie się przedsiębiorców, ich klientów oraz organizacji broniących praw konsumentów do nowych przepisów wymaga czasu a praktyka stosowania przyjętych rozwiązań pozwala na przełożenie ich na płaszczyznę praktyczną.

Jakie są konsekwencje wejścia w życie nowych uregulowań dla polskiego sektora finansowego? Jak chronić się przed wysokimi sankcjami za niedostosowanie się do wymogów? Odpowiedź na te pytania oraz szereg innych zagadnień uzyskacie Państwo na warsztatach. Spotkanie będzie doskonałą okazją by poznać problemy innych firm w codziennej praktyce.

Podczas wydarzenia, które odbędzie się w dniach 13 - 14 maja 2015r. w Hotelu Westin w Warszawie, zostaną przedyskutowane wytyczne regulaminów i wzorców umów oraz wytyczne dotyczące nie wprowadzania konsumentów w błąd. Ponadto spotkanie stworzy platformę wymiany wiedzy oraz doświadczenia, które muszą Państwo posiadać, aby nie narazić się na straty. Niekompletność wiedzy w tym zakresie to ryzyko ponoszenia odpowiedzialności osób nie stosujących w praktyce obowiązkowych uregulowań i wytycznych.

Grono ekspertów w ciągu dwóch dni warsztatowych przekaże Państwu bezcenną wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną.

Główne zagadnienia:

  • Najnowsze orzecznictwo SOKiK i Arbitra Bankowego w zakresie klauzul abuzywnych
  • Warunki umów oraz regulaminów w stosunku do praw konsumentów
  • Problematyka sprzedaży na odległość (distance selling)
  • Najnowsze uregulowania w odniesieniu do Rekomendacji U
  • Prawa konsumenta w umowach o usługi płatnicze

Podczas warsztatu swoje prelekcje zaprezentują m.in.:

  • dr Krzysztof Korus, Kancelaria Prawna dLK Korus Okoń Radcowie Prawni,
  • Rafał Janczura, Kancelaria Bird & Bird
  • dr Karolina Kocemba, Kancelaria Tomczak i Partnerzy.

Więcej informacji >>>

Artykuł został dodany przez firmę

MM Conferences S.A.

MM Conferences S.A., to wiodący i niezależny organizator spotkań biznesowych w Polsce, który rokrocznie przygotowuje niemal kilkadziesiąt projektów szkoleniowo-konferencyjnych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły