Artykuł Dodaj artykuł

eRewolucje Księgowe w Sieradzu

Przedsiębiorcy z Sieradza mogą już korzystać z usług biur rachunkowych wyposażonych w nowoczesne rozwiązania księgowe. Dzięki temu oszczędzą na kosztach prowadzenia działalności gospodarczej, co jest szczególnie ważne w dobie rosnącej inflacji i kryzysu.

Przedsiębiorcy z Sieradza mogą już korzystać z usług biur rachunkowych wyposażonych w nowoczesne rozwiązania księgowe. Dzięki temu oszczędzą na kosztach prowadzenia działalności gospodarczej, co jest szczególnie ważne w dobie rosnącej inflacji i kryzysu. To efekt działania Ogólnopolskiej Sieci Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR), która prowadzi program eRewolucji Księgowych. Zakłada on m.in. indywidualne szkolenia dla księgowych oraz wsparcie w przeniesieniu księgowości na wirtualny system. Celem akcji jest promocja i wsparcie lokalnych biur rachunkowych w przejściu przez cyfrową transformację.

Program jest odpowiedzią na transformację tradycyjnej „papierowej” księgowości w zdalną obsługę klientów oraz zmiany w polskim prawie, które mają istotny wpływ na całą branżę. Celem jest wsparcie lokalnych biur rachunkowych oraz pokazanie im możliwości i korzyści, jakie niesie certyfikacja. Dzięki rozwojowi staną się one nowocześniejsze i podążą za trendami.

Korzyścią dla biur biorących udział w eRewolucjach Księgowych jest bezpłatny system do księgowości oraz wdrożenie do cyfrowej obsługi księgowej klientów. Chcemy pomagać podnosić jakość usług biur rachunkowych i pokazać im jak usprawniać biznes. System jest połączony z KSeF (Krajowy System e-Faktur), pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze nie tylko biur rachunkowych, ale również ich klientów. To realne wsparcie w nadchodzącym trendzie nowego modelu obsługi księgowej i tym samym nastawienie na realizację analizy biznesowej, a nie tylko liczenia podatków – mówi Anita Gołębiewska, Dyrektor Zarządzający Ogólnopolskiej Sieci Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR).

Nowoczesnym narzędziem używanym w eRewolucjach Księgowych, którego celem jest wspieranie przedsiębiorców, jest mOrganizer Finansów. Dzięki niemu księgowość przenoszona jest na profesjonalny poziom, który zapewnia oczekiwana technologia wspierająca biura rachunkowe w podążaniu za aktualnymi potrzebami klientów oczekujących narzędzi na bieżąco dostarczających danych dotyczących ich biznesu. Stały dostęp pozwala szybko reagować na zmieniające się otoczenie gospodarcze. Przedsiębiorcy posiadający wiedzę mogą podejmować lepsze decyzje i być bardziej konkurencyjni.

Księgowanie na systemie wpłynęło na funkcjonowanie mojego biura. Dzięki niemu zespół może pracować zdalnie. Aktualnie mam  zaufanych i sprawdzonych pracowników. W sytuacji zmiany miejsca zamieszkania któregoś z nich mam pełen komfort i nie muszę rozwiązywać naszej współpracy i tracić pracownika. Może on nadal ze mną współpracować z dowolnego miejsca. Nie muszę martwić się o proces rekrutacji i przyuczania nowych osób do mojego zespołu. Co ważne, mogę mieć również klientów z całej Polski. Aktualnie mam ich około 30, dzięki możliwości zdalnego przesyłania dokumentów. Dzięki temu mogę też się specjalizować w określonych branżach i obsługiwać tylko te preferowane. Moja lokalizacja nie stanowi ograniczenia dla działalności. Z chęcią obsługuję pielęgniarki i lekarzy czy osoby z branży budowlanej z całej Polski – mówi Robert Dorabiała, doradca podatkowy i właściciel Biura Rachunkowego Robert Dorabiała w Sieradzu.

Program jest kontynuacją inicjatywy, która objęła kilka dużych miast, m.in. Katowice, Rzeszów, Opole i Kraków.

eRewolucjom Księgowym towarzyszy akcja charytatywna, której kolejnym beneficjentem zostało w lipcu Puławskie Hospicjum. Przedstawiciele jednego z oddziałów sieci, dzięki przejściu przez program, podjęli decyzję o przekazaniu segregatorów używanych dotychczas do przechowywania tradycyjnej drukowanej dokumentacji.

Artykuł reklamowy