Artykuł Dodaj artykuł

Czym jest pożyczka prywatna i kiedy warto się o nią starać?

Banki stawiają przed osobami, które starają się o pożyczkę wiele warunków, które nie każdy jest w stanie spełnić.

Banki stawiają przed osobami, które starają się o pożyczkę wiele warunków, które nie każdy jest w stanie spełnić. W przypadku trudnej sytuacji finansowej lub negatywnej historii kredytowej również otrzymanie chwilówki od godnego zaufania pożyczkodawcy może być trudne. Dostępne jest jednak jeszcze jedno rozwiązanie, z którego mogą skorzystać osoby zmagające się z problemami.

Czym jest pożyczka prywatna i kiedy warto się o nią starać?

Czym jest pożyczka prywatna?

Na pożyczki prywatne składają się nie tylko pożyczki od osób prywatnych, ale też od osób fizycznych. Są alternatywą dla chwilówek i pożyczek bankowych, z tego też powodu podlegają innym regulacjom prawnym. To, na jakich zasadach takie zobowiązanie może zostać udzielone, określają przepisy zawarte w kodeksie cywilnym. To od ustaleń między pożyczkobiorcą i pożyczkodawcą zależy zarówno kwota, jak i warunki spłaty. Spisanie umowy pożyczkowej nie zawsze jest konieczne. Wiele osób z niej rezygnuje, szczególnie kiedy pieniądze pochodzą od członka rodzinny lub innego zaufanego źródła, jednak w większości przypadków jest to dobre zabezpieczenie, które pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych niespodzianek.

Jak znaleźć pożyczki prywatne?

Często w przypadku napotkania problemów z płynnością finansową pierwszym krokiem jest skierowanie się do rodziny i znajomych. Jednak nie zawsze wśród najbliższych znajduje się ktoś posiadający możliwość udostępnienia na określony czas danej kwoty. W takim momencie warto rozejrzeć się za innymi sposobami na zdobycie takiej pożyczki. Znalezienie ogłoszeń z ofertami nie jest trudne, ale trzeba pamiętać, że nie każda z nich jest godna zaufania. Brak nadzoru i możliwości kontroli takich rozwiązań sprawia, że są one dużo bardziej ryzykowne niż zobowiązania wobec instytucji finansowych.

Nie oznacza to jednak, że należy od razu zrezygnować z pomysłu wzięcia pożyczki prywatnej. Przy zachowaniu czujności i podejmowaniu przemyślanych decyzji można znacząco zminimalizować ryzyko. Istnieje wiele stron, które pomagają osobom szukającym dodatkowego zastrzyku gotówki w znalezieniu prywatnego źródła, które sfinansuje taką pożyczkę. Również wielu pożyczkodawców z sektora pozabankowego oferuje podobne usługi. Jest to rozwiązanie dużo pewniejsze niż korzystanie z ofert indywidualnych inwestorów. Dobrym sposobem na znalezienie wiarygodnego pożyczkodawcy jest skorzystanie z porównywarki, dzięki której dokonanie wyboru stanie się łatwiejsze.

Czy jest to bezpieczne rozwiązanie?

Pożyczka prywatna to rozwiązanie, z którego korzystają przede wszystkim osoby, które z różnych powodów nie mają możliwości otrzymania pożyczki z innego źródła. Dlatego właśnie upewnienie się, że dana oferta jest wiarygodna, jest tak istotne. Najważniejsze jest zachowanie ostrożności i sprawdzenie, jeszcze przed podpisaniem, czy umowa zawiera wszystkie warunki, które zostały wcześniej ustalone. Jest to dobry sposób na zdobycie potrzebnych pieniędzy, kiedy nie ma się już innej opcji. Jednak w sytuacji, kiedy ma się szansę na otrzymanie pożyczki ze sprawdzonej instytucji, która cieszy się zaufaniem na rynku, lepiej wykorzystać taką możliwość.

Artykuł sponsorowany


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.