Artykuł Dodaj artykuł

Terminale iPOS sposobem na ułatwienie prowadzenia księgowości w firmie

W każdej dziedzinie życia można zauważyć wszechobecny trend polegający na konstruowaniu urządzeń łączących w sobie wiele funkcji, jednocześnie zajmujących niewiele miejsca. Małe gabaryty i wielozadaniowość to istotne zalety urządzeń.

W każdej dziedzinie życia można zauważyć wszechobecny trend polegający na konstruowaniu urządzeń łączących w sobie wiele funkcji, jednocześnie zajmujących niewiele miejsca. Małe gabaryty i wielozadaniowość to istotne zalety urządzeń. Przykładem może być terminal iPOS, który po wielu modyfikacjach w ostatnich latach jest w stanie w znaczący sposób ułatwić prowadzenie księgowości w firmie. 

Terminale iPOS sposobem na ułatwienie prowadzenia księgowości w firmie
Sprawdź, w jaki sposób terminal iPOS dzięki swoim funkcjom może nie tylko przyjmować płatności kartą, ale także pomagać zarządzać całym biznesem.

Kasoterminal - do czego służy?

Kasoterminale to niewielkie urządzenia stanowiące połączenie terminala płatniczego, drukarki fiskalnej oraz systemu sprzedażowego. Dzięki odpowiednim funkcjom mają możliwość wysłania dokładnego raportu ze sprzedaży na komputer albo smartfon właściciela, co daje opcję monitorowania na bieżąco sytuacji i np. odpowiednio wcześniej można zrobić zapasy i zamówić brakujący towar. Istnieje też możliwość podejrzenia każdego wystawionego paragonu, a także sprawdzenie pracy zatrudnionych kasjerów. Więcej o terminalach POS znajdziemy w artykule: "Terminal POS - jakie są zasady ich działania?".

Korzyści posiadania kasoterminali w firmach

Osoba prowadząca swoją działalność np. swój sklep albo restaurację, decydując się na zakup kasoterminala do firmy posiada na własność urządzenie, którego nierozłączną częścią jest terminal płatniczy. Dzięki temu właściciel nie wiąże się długoterminowo umową dzierżawy sprzętu. Zwykła kasa fiskalna jest już urządzeniem nierozwojowym, co może utrudniać pracę firmy i tym samym powodować utratę klientów. Nowoczesne kasoterminale mają opcję bezpośredniego wydruku FV, możliwość edycji paragonu na każdym etapie sprzedaży, a także funkcję wydzielenia sprzedaży. Ta ostatnia jest szczególnie ciekawa, bowiem daje szansę na zostawienie napiwku np. w barze czy restauracji, co kiedyś było niemożliwe przy płatnościach bezgotówkowych i klienci musieli zapłacić gotówką, gdy chcieli zostawić jakąś kwotę dla obsługi.

W jaki sposób kasoterminal ułatwia zarządzanie biznesem i księgowością w firmie?

Wielofunkcyjność kasoterminali nie jest pustym frazesem czy chwytem reklamowym. Z łatwością można wymienić szereg zalet tych urządzeń, bez których obecnie trudno wyobrazić sobie prowadzenie biznesu. Należy podkreślić, że terminale iPOS nie są zwykłą kasą - działają online i współpracują z komputerem, co znacząco usprawnia zarządzanie firmą. Dzięki zintegrowaniu kasoterminali z odpowiednią platformą, przedsiębiorca ma dostęp do informacji i łatwiej może administrować systemem, personelem i stanami magazynowymi. Ciągła łączność online zapewnia zdalne przesyłanie raportów dobowych do księgowości, co jest sposobem ułatwiającym bieżącą wymianę dokumentacji i potrzebnych danych między właścicielem prowadzącym np. sklepem a osobą zajmującą się sprawami księgowymi i podatkowymi. Spoglądając na kwestię ceny takiego urządzenia, obecnie należy uznać to za najtańszy system na rynku ułatwiający zarządzanie biznesem. Sprawdź stronę ipos, aby dowiedzieć się więcej o terminalach iPOS.