Artykuł Dodaj artykuł

Cichy kącik w biurze – jak to rozwiązać?

30-05-2019, 02:00

Otwarte przestrzenie biurowe stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Jest to stosowane szczególnie w miejscach, gdzie potrzebna jest kreatywna atmosfera i współpraca całego zespołu przy wielu zadaniach. Jednak nawet w takich miejscach czasem trzeba chwili spokoju i ciszy, a także zachodzi konieczność porozmawiania w ciszy z klientem czy partnerem biznesowym, a nawet współpracownikiem.

Cichy kącik w biurze – jak to rozwiązać?
W jaki sposób można zorganizować miejsce, w którym będzie to możliwe?

Dobra organizacja pracy to podstawa

W każdej pracy dobra organizacja jest podstawą sukcesu. Coraz więcej firm stawia na pracę zespołową lub chociażby częściową współpracę poszczególnych pracowników. Dlatego tak popularne stają się otwarte przestrzenie biurowe urządzane w taki sposób, aby sprzyjać pracy kreatywnej, a także spotkaniom wielu osób. Każdy z pracowników ma swoje wydzielone miejsce pracy, ale jest także zorganizowane miejsce, aby możne pracować wspólnie. Często w takich pomieszczeniach nie ma zamkniętych pomieszczeń czy tak zwanych boksów. Z jednej strony sprzyja to integracji zespołu, z drugiej jednak powoduje, że cały czas panuje gwar, który może utrudniać skupienie się na konkretnym zadaniu, kiedy mamy gorszy dzień. Może to też utrudniać rozmowy telefoniczne czy prowadzone w ramach wideoczatu. Co zatem można zrobić?

Wydzielenie miejsca do rozmów telefonicznych i konferencji w otwartej przestrzeni

W takiej sytuacji warto wydzielić miejsce, w którym w spokoju będzie można przeprowadzić rozmowę telefoniczną z klientem lub spotkać się na żywo w celach biznesowych. Ciekawe rozwiązanie proponuje https://hushoffice.com/pl/. Są to zamknięte „boksy”, które charakteryzują się dźwiękoszczelnością, która zapewnia komfort rozmów i jednocześnie dyskrecję, co szczególnie liczy się w przypadku negocjacji czy omawiania planów biznesowych. Takie „boksy” dostępne są w kilku wariantach – przeznaczone do rozmów telefonicznych, pracy, a także do spotkań na żywo (tutaj są przedstawione opcje otwarte i zamknięte). Ich wymiary są kompaktowe na tyle, że pozwalają na komfortowe użytkowanie, a także wpisują się idealnie praktycznie w każdą przestrzeń biurową.

Podobne artykuły