Artykuł Dodaj artykuł

Raporty mailowe Jakością Roku 2009

19 lutego 2010 roku w Park Hotel Diament w Katowicach odbyła się uroczysta gala podsumowująca IV edycję konkursu Jakość Roku 2009 organizowanym przez Biznes Raport i Dziennik Gazeta Prawna.

Jakość Roku 2009, Varico19 lutego 2010 roku w Park Hotel Diament w Katowicach odbyła się uroczysta gala podsumowująca IV edycję konkursu Jakość Roku 2009 organizowanym przez Biznes Raport i Dziennik Gazeta Prawna.

W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 200 przedsiębiorstw z całego kraju. Wśród znanych firm tj. jak: Atlas Sp. z o.o., Bartek SA, Grupa Kęty SA, Mokate SA, Nestle Waters Polska SA, YES Biżuteria Sp. z o.o. znalazła się także firma Varico…na wszystko mamy program. Kapituła programu przyznała tytuł Jakość Roku 2009 firmie Varico w kategorii: Innowacja za moduł Raporty Mailowe.

Funkcjonalność tak wprowadzona została w roku 2009 do oprogramowania finansowo-księgowego Księga Przychodów i Rozchodów KPiR®. Ich pomysłodawcą i twórcą jest Piotr Wróblewski – programista z wieloletnim doświadczeniem w branży informatycznej.

Na początek powiedź proszę skąd pomysł na stworzenie takiego modułu?

Piotr Wróblewski: Głównym motywem utworzenia Raportów Mailowych było umożliwienie użytkownikom naszych programów przygotowanie raportów dla własnych klientów. Ważne było, aby były one tworzone w prosty sposób, były w pełni konfigurowalne i każdy, nawet niedoświadczony użytkownik potrafił sobie z tym poradzić. Do tego chcieliśmy wykorzystać najpopularniejsze i najpowszechniej stosowane technologie, takie jak poczta email czy dokumenty PDF. W ten sposób narodził się pomysł, który po długim etapie projektowania znalazł swoją realizację w programie. Zapewniam, że to jeszcze nie wszystkie funkcjonalności, które zostały przewidziane w projekcie.

Jakie korzyści niesie ze sobą jego użytkowanie?

PW: Przede wszystkim oszczędność czasu - definiując składniki zestawienia, program sam generuje raport. W drugiej kolejności moduł jest niezwykle wygodny dla użytkownika, bowiem raz wykonany szablon można wykorzystać wielokrotnie. Elastyczność – umożliwiająca modyfikację sposobu prezentacji danych, i co ważne prostą konfigurację poprzez dodanie adresu e-mail do właściciela, zaznaczenie danych i przypisanie szablonu. Dobrą informacją dla administratorów sieci komputerowej w firmie będzie z kolei fakt, iż moduł Raporty Mailowe nie wymaga zintegrowania z żadnym zewnętrznym oprogramowaniem.

Wiemy, że Twoja obecność przy odbieraniu nagrody nie była możliwa z uwagi na pełnione obowiązki, jednak powiedz proszę jak się czujesz na myśl, iż efekt Twojej pracy uzyskał miano Jakość Roku 2009 w kategorii Innowacja?

PW: Dla mnie to z pewnością duże wyróżnienie. Szczególnie, że zostało to docenione i zauważone przez Kapitułę programu Jakość Roku, a także przez użytkowników programów Varico. Takie nagrody na pewno motywują do dalszej pracy!

Przyznana przez Kapitułę nagroda jest dowodem, że realizowana w firmie strategia rozwoju nastawiona na spełnianie potrzeb klientów jest realizowana oraz doceniana na zewnątrz, przez co przynosi wymierne efekty.

Przeprowadzane badania rynku pozwalają nam wsłuchiwać się w potrzeby klientów i wychodzić im naprzeciw. Przyznana przez Dziennik Gazetę Prawną wraz z Polskim Centrum Badań i Certyfikacji S.A nagroda stanowi dla nas niezwykłe wyróżnienie i staje się motywatorem do prac nad dalszym rozwojem naszych programów – komentuje - Jan Łożyński Kierownik DM Varico.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.