Artykuły - Wiadomości


 
Najlepszy prezent na Dzień Babci i Dziadka? Praktyczna wiedza finansowa, jak chronić się przed oszustami, którzy czyhają na pieniądze seniorów - zdjęcie

Najlepszy prezent na Dzień Babci i Dziadka? Praktyczna wiedza finansowa, jak chronić się przed oszustami, którzy czyhają na pieniądze seniorów

18-01-2022

Na początku stycznia media obiegła informacja o ujęciu członków jednej z grup przestępczych, która wyłudzała pieniądze od starszych osób popularną metodą „na wnuczka”.

Czytaj więcej

 

Comarch ERP XT – zobacz, jak fakturowanie online może być proste!

18-01-2022

Fakturowanie wcale nie musi być czasochłonne i męczące. Dzięki aplikacji Comarch ERP XT prosto i szybko wystawisz fakturę online oraz wprowadzisz fakturę kosztową do systemu za pomocą zdjęcia. Ponadto program umożliwia zarówno sprzedaż stacjonarną (POS), jak i internetową (e-Sklep, e-Sale).

Czytaj więcej

 
Eksperci Gold Finance: Polski Ład obniży zdolność kredytową - zdjęcie

Eksperci Gold Finance: Polski Ład obniży zdolność kredytową

18-01-2022

Mniejsza dostępność kredytów hipotecznych przy równoczesnym pobudzaniu apetytu na mieszkania poprzez ustawę o gwarantowanym kredycie hipotecznym. Zdaniem ekspertów kredytowych Gold Finance te dwa zjawiska zdominują rok 2022.

Czytaj więcej

 

Jak będzie wyglądać księgowość w 2022 roku?

17-01-2022

Od 1 stycznia 2022 roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy ustanowione w ramach pakietu zmian do większości ustaw obowiązujących polskich przedsiębiorców. Nietrudno nie zauważyć, że szczególnie dotkliwie odbiły się na pracy doradców podatkowych i księgowych. Jakie zmiany ich czekają i czy technologie mogą im pomóc w nowej rzeczywistości?

Czytaj więcej

 

Polski Ład a zmiana formy opodatkowania

17-01-2022

Coraz mniej czasu pozostało tym przedsiębiorcom, którzy chcieliby dokonać zmiany w sposobie rozliczania się z fiskusem. Do kiedy możliwa jest zmiana formy opodatkowania?

Czytaj więcej

 
Kolejne podwyżki stóp procentowych. Młodym będzie trudniej o własne mieszkanie - zdjęcie

Kolejne podwyżki stóp procentowych. Młodym będzie trudniej o własne mieszkanie

12-01-2022

Symboliczny październikowy skok stóp procentowych okazał się jedynie zapowiedzią kolejnych zmian na rynku. W grudniu podstawowa stopa procentowa wzrosła już do poziomu 1,75%, a początkiem stycznia osiągnęła najwyższą wartość od 2014 roku –  2,25%. Czy ta podwyżka wpłynie na rynek nieruchomości? Co z cenami mieszkań?

Czytaj więcej

 

12. Kongres Podatków i Rachunkowości KPMG 19 stycznia 2022

10-01-2022

KPMG w Polsce zaprasza do udziału w 12. edycji Kongresu Podatków i Rachunkowości, który odbędzie się 19 stycznia 2022 roku.

Czytaj więcej

 
CIT, PIT i VAT w „Polskim Ładzie” – bezpłatny webinar - zdjęcie

CIT, PIT i VAT w „Polskim Ładzie” – bezpłatny webinar

10-01-2022

13 stycznia pracownicy firmy Comarch oraz kancelarii doradztwa podatkowego Taxpoint przedstawią najważniejsze zmiany w przepisach podatkowych, które weszły w życie z początkiem tego roku, w ramach programu „Polski Ład”. Eksperci skupią się na zagadnieniach wokół podatku CIT, PIT i VAT.  Podczas prezentacji omówione zostaną m.in. nowe ulgi dla firm, nowości w kalkulacji podatku dla jednoosobowej działalności gospodarczej czy zmianach w leasingach.

Czytaj więcej

 
Od czego zależy ostateczny koszt kredytu? - zdjęcie

Od czego zależy ostateczny koszt kredytu?

27-12-2021

Koszt kredytu to niewątpliwie istotna kwestia dla każdej osoby, która planuje zaciągnąć zobowiązanie finansowe. Nie jest on jedyną rzeczą, na którą powinno zwracać się uwagę przy porównywaniu dostępnych ofert kredytów, ale z pewnością jedną z najważniejszych. Z uwagi na fakt, że w Polsce działa obecnie bardzo wiele banków, które konkurują ze sobą, potencjalni kredytobiorcy mają w czym wybierać.

Czytaj więcej

 
Jak wybrać kredyt, by nie przepłacić? 5 kwestii, na które warto zwrócić uwagę - zdjęcie

Jak wybrać kredyt, by nie przepłacić? 5 kwestii, na które warto zwrócić uwagę

23-12-2021

Rada Polityki Pieniężnej w ostatnim czasie trzykrotnie podniosła stopy procentowe, co przełożyło się na wzrost rat i całkowity koszt kredytu.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 2338

Najpopularniejsze tagi