Artykuły - Wiadomości


 
Ponad 400 biur rachunkowych przeszkolonych z KSeF.  OSCBR zapowiada szkolenia dla przedsiębiorców - zdjęcie

Ponad 400 biur rachunkowych przeszkolonych z KSeF. OSCBR zapowiada szkolenia dla przedsiębiorców

04-12-2023

Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR) przeszkoliła już ponad 400 biur rachunkowych w ramach programu „Bądź gotowy na KSeF”. Biura partnerskie otrzymały prestiżowe certyfikaty Ministerstwa Finansów, co stanowi początek szerszej kampanii edukacyjnej, która teraz ma być kierowana bezpośrednio do przedsiębiorców.

Czytaj więcej

 
Nie możesz dalej spłacać kredytu hipotecznego? Te 5 sposobów pozwoli Ci wyjść z problemów finansowych - zdjęcie

Nie możesz dalej spłacać kredytu hipotecznego? Te 5 sposobów pozwoli Ci wyjść z problemów finansowych

29-11-2023

W 2023 roku liczba kredytobiorców wyniosła 14,7 mln. Spośród wszystkich zaciągniętych przez nich kredytów aż 449,4 mld zł stanowiły kredyty hipoteczne. Tylko we wrześniu 2023 roku udzielono aż 18,1 tysięcy kredytów mieszkaniowych, a ich wartość stanowiła ponad 7 mld zł.

Czytaj więcej

 
Aktualizacje w Prawie Pracy: Kluczowe Zmiany dla Księgowości i HR w 2023 - zdjęcie

Aktualizacje w Prawie Pracy: Kluczowe Zmiany dla Księgowości i HR w 2023

23-11-2023

Rok 2023 przyniósł znaczące zmiany w polskim prawie pracy, które mają bezpośredni wpływ na działania działów księgowości i zasobów ludzkich (HR) w przedsiębiorstwach. Zmiany te dotyczą między innymi sposobów rozliczania podatków, umów o pracę oraz zasad zatrudniania i wynagradzania pracowników. W tym artykule przedstawiamy przegląd najważniejszych aktualizacji i ich implikacje dla biznesu.

Czytaj więcej

 
Czy Polacy sfinansują Black Friday i święta Bożego Narodzenia poprzez odroczone płatności? - zdjęcie

Czy Polacy sfinansują Black Friday i święta Bożego Narodzenia poprzez odroczone płatności?

23-11-2023

Black Friday, zwany też Czarnym Piątkiem, zagościł na stałe w kalendarzach łowców zakupowych. Swoje korzenie ma w Stanach Zjednoczonych, gdzie koniec listopada od lat wiąże się z okresem masowych obniżek cen zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. W ostatnich latach dodatkową zachętą dla konsumentów jest też system kupowania rzeczy, za które płaci się później - Buy now, pay later (BNPL), zyskujący z roku na rok większe uznanie. Ostatnio stał on się tak popularny, że aż 69% klientów BNPL rezygnuje z zakupów w e-sklepie, który nie oferuje płatności odroczonych[1]. Jednak nie każdy konsument zdaje sobie sprawę z konsekwencji, jakie mogą nieść płatności odroczone i że ta opcja to tak naprawdę nic innego jak zaciągnięcie kredytu.

Czytaj więcej

 
Ulubione święta hackerów? Black Friday i Cyber Monday! 6 porad jak się nie dać oszukać - zdjęcie

Ulubione święta hackerów? Black Friday i Cyber Monday! 6 porad jak się nie dać oszukać

23-11-2023

Prawie 80% Polaków i Polek planuje zakupy w nadchodzące Black Friday i Cyber Monday . Wszyscy z nich prawdopodobnie zakładają, że oszczędzą pieniądze. To szczególnie ważne przed nachodzącym Bożym Narodzeniem w czasach wciąż wysokiej inflacji. Niestety brutalna prawda jest taka, że wiele osób wyda znacznie więcej, niż się spodziewa, a ich pieniądze trafią prosto do kieszeni cyberprzestępców.

Czytaj więcej

 
Jak nie dać się naciągnąć w Black Friday? Na to warto zwrócić uwagę - zdjęcie

Jak nie dać się naciągnąć w Black Friday? Na to warto zwrócić uwagę

23-11-2023

Przed nami weekend intensywnych wyprzedaży. Choć promocje w sklepach pojawiają się już wcześniej, to właśnie w Black Friday, który w tym roku obchodzimy 24 listopada, przypada dzień największych promocji. Święto przyszło do Polski ze Stanów Zjednoczonych i już na stałe wpisało się w nasz kalendarz. Choć „Czarny Piątek” może być doskonałą okazją do zaoszczędzenia kilku groszy na wymarzonych zakupach czy prezentach świątecznych, może być też przyczyną zbędnego wydania sporych kwot.

Czytaj więcej

 
Opóźnione płatności – wspólny problem polskich konsumentów i przedsiębiorców - zdjęcie

Opóźnione płatności – wspólny problem polskich konsumentów i przedsiębiorców

22-11-2023

Inflacja wpłynęła negatywnie na sytuację finansową wszystkich konsumentów w naszym kraju, ponieważ nikt nie jest w stanie „uciec” przed podwyżkami cen. Jak pokazuje raport ”European Consumer Payment Report 2023”, w przypadku niemałej grupy mają one dalsze konsekwencje. 34% konsumentów pytanych przez Intrum deklaruje, że w ciągu ostatniego roku nie zapłacili na czas przynajmniej jednego rachunku.

Czytaj więcej

 
Polacy nie płacą rachunków na czas i coraz rzadziej czują się z tego powodu winni. Premiera raportu Intrum ”European Consumer Payment Report 2023” - zdjęcie

Polacy nie płacą rachunków na czas i coraz rzadziej czują się z tego powodu winni. Premiera raportu Intrum ”European Consumer Payment Report 2023”

16-11-2023

Jak wygląda stan naszych finansów po wielu miesiącach funkcjonowania w rzeczywistości, która została zdominowana przez rekordowo wysoką inflację i równie wysokie stopy procentowe? Odpowiedzi dostarcza raport Intrum – ”European Consumer Payment Report 2023”. Tylko 26% ankietowanych konsumentów przyznaje, że te zjawiska nie wpłynęły negatywnie na ich finanse. Co 4. osoba w naszym kraju w ciągu ostatnich 6. miesięcy musiała sięgnąć po kredyt czy pożyczkę, by zdobyć środki bieżące rachunki i najpotrzebniejsze wydatki. 32% konsumentów regularnie spóźnia się opłatami. Czy się tego wstydzimy i robimy sobie wyrzuty sumienia? Coraz rzadziej. Chociaż jesteśmy świadomi faktu, że nowy kryzys finansowy dotknął również firmy i podwyżki cen, są oczywiste, to jednak coraz więcej konsumentów uważa, że przedsiębiorcy wykorzystują tę sytuację, by zadbać o swoje zyski. Konsumenci sprzeciwiają się ‘greedflacji’ i dają to odczuć firmom.

Czytaj więcej

 
Inwestycje w gospodarki rozwijające się w Afryce - niedoceniany potencjał rynków afrykańskich - zdjęcie

Inwestycje w gospodarki rozwijające się w Afryce - niedoceniany potencjał rynków afrykańskich

14-11-2023

Afryka, kontynent o wielkich rozmiarach, bogatej kulturze i różnorodnej przyrodzie, od dawna była źródłem zainteresowania inwestorów z całego świata. Pomimo wielu wyzwań, z jakimi się boryka, Afryka budzi coraz większe zainteresowanie ze względu na swoje dynamicznie rozwijające się gospodarki, rosnącą populację, zasoby naturalne i potencjał rozwoju.

Czytaj więcej

 

KSeF, czyli obowiązkowe e-fakturowanie. Jakie wydatki czekają przedsiębiorców?

07-11-2023

Era tradycyjnych faktur i dokumentów księgowych zbliża się ku końcowi. Wkrótce przedsiębiorcy w Polsce staną przed obowiązkiem korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur. To rewolucyjna zmiana, która wpłynie na każdego, kto prowadzi firmę. Chociaż co do zasady – dostęp do aplikacji rządowej ma być bezpłatny – nie oznacza to, że wdrożenie KSeF nie będzie rodziło żadnych kosztów. Sprawdzamy, jakie wydatki czekają przedsiębiorców w związku z  nowym systemem.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 2615

Najpopularniejsze tagi