Artykuły - Wiadomości


 

Praca zdalna przyspieszy cyfryzację, ale utrudni rozliczenie z fiskusem. Co czeka przedsiębiorców?

26-05-2023

Praca zdalna została uregulowana w Kodeksie pracy. Nowe przepisy nakładają na pracodawców nowe obowiązki. W związku z tym wielu z nich stanęło przed pilną potrzebą cyfryzacji. Niektórzy otworzyli też oczy na inny problem, o którym być może wcześniej nie myśleli – czyli rozliczenia z fiskusem w zakresie odliczenia od podatku komputerów i urządzeń przekazywanych pracownikom. Czy jest się czego bać?

Czytaj więcej

 
Jak wystartować z własnym biznesem i nie upaść po roku - zdjęcie

Jak wystartować z własnym biznesem i nie upaść po roku

26-05-2023

Jak pokazują dane opublikowane przez Euler Hermes, pierwszy rok dla młodych przedsiębiorców jest najtrudniejszy, ponieważ aż 80% firm upada jeszcze w trakcie pierwszych 12. miesięcy swojej działalności. Po pierwszym roku znika z rynku 30% młodych przedsiębiorstw, zaś po 5 latach funkcjonowania upada kolejne 70% małych oraz średnich firm.

Czytaj więcej

 
Problematyka rozwiązań chmurowych i outsourcingu w sektorze finansowym - zdjęcie

Problematyka rozwiązań chmurowych i outsourcingu w sektorze finansowym

24-05-2023

Już w dniach 15-16.06.2023 r. odbędzie się warsztat on-line, organizowany przez MMC Polska na temat problematyki rozwiązań chmurowych i outsourcingu w sektorze finansowym. Link do zapisów na event:

Czytaj więcej

 
Pożyczka hipoteczna - dla kogo i czy się opłaca - zdjęcie

Pożyczka hipoteczna - dla kogo i czy się opłaca

22-05-2023

O kredycie hipotecznym słyszeli (prawie) wszyscy – nawet te osoby, które nigdy nie starały się o środki na zakup własnych „czterech kątów”. Podwyżki stóp procentowych, wysoka inflacja, nowe zasady wyliczania zdolności kredytowej – te i inne wydarzenia sprawiły, że w ostatnich miesiącach o wspomnianym rodzaju finansowania było szczególnie głośno. Zupełnie inna sytuacja dotyczy pożyczki hipotecznej. Stosunkowo niewiele osób dokładanie zna ten produkt. Eksperci Związku Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF) wyjaśniają, kiedy warto zdecydować się na pożyczkę hipoteczną, jakie są zasady jej udzielania i czy z kredytem hipotecznym wiąże ją tylko nazwa, czy zbieżności jest więcej.

Czytaj więcej

 
Jakie będą skutki wprowadzanych zmian w ustawie o ochronie konsumentów i konkurencji dla wszystkich uczestników rynku? - zdjęcie

Jakie będą skutki wprowadzanych zmian w ustawie o ochronie konsumentów i konkurencji dla wszystkich uczestników rynku?

18-05-2023

Implementacja przepisów zawartych w Rozporządzeniu CPC i Dyrektywie ECN+ będzie wiązała się z koniecznością dokonywania zmian w zakresie dostosowania wewnętrznych przepisów firm do nowych wytycznych. Skutkiem wprowadzonych zmian będzie również rozszerzenie uprawnień Prezesa UOKiK i warto, aby przedsiębiorcy dokładnie poznali nowe regulacje w tym zakresie.

Czytaj więcej

 
Bezpieczeństwo internetowych form płatności i rozwój systemów weryfikowania tożsamości - zdjęcie

Bezpieczeństwo internetowych form płatności i rozwój systemów weryfikowania tożsamości

18-05-2023

Błyskawiczny rozwój branż działających w internecie ukazuje niedociągnięcia w regulacjach prawnych. System nie nadąża za wchodzącymi w życie zmianami związanymi z bezgotówkowymi płatnościami. Wyjaśnienie obecnego stanu prawnego w tym zakresie oraz planowane zmiany, zostaną omówione podczas dwudniowych warsztatów online - Rozwój rynku usług płatniczych - zmiany legislacyjne i wyzwania w obszarze cyfryzacji.

Czytaj więcej

 
Wyzwania sektora ubezpieczeniowego - na jakie zmiany muszą przygotować się towarzystwa ubezpieczeniowe? - zdjęcie

Wyzwania sektora ubezpieczeniowego - na jakie zmiany muszą przygotować się towarzystwa ubezpieczeniowe?

18-05-2023

Rozwijająca się technologia, a wraz z nią zmiany w zakresie praw i regulacji stanowią największe wyzwania w działalności sektora ubezpieczeniowego. Tematyce tej zostaną poświęcone warsztaty online zatytułowane: Wyzwania sektora ubezpieczeniowego - nowe spojrzenie na APK, zarządzanie produktami zgodnie z ESG, kanały dystrybucji i trendy technologiczne.

Czytaj więcej

 

Firmy w Polsce poświęcają aż 82 dni w roku, by odzyskać pieniądze od niepłacących klientów! Intrum publikuje ”European Payment Report 2023”

15-05-2023

Co było do przewidzenia, przedsiębiorstwa w naszym kraju borykają się ze skutkami wysokiej inflacji i stóp procentowych. Jak wynika z najnowszego raportu Intrum ”European Payment Report”, wysokie koszty życia uniemożliwiają konsumentom płacenie rachunków w terminie, co wpływa negatywnie na finanse firm, które poświęcają średnio aż 82 dni w roku, by odzyskać należne im pieniądze! Klienci niepłacący na czas, którzy są problemem już dla 8 na 10 biznesów w Polsce (79%) i wyższe koszty prowadzania działalności sprawiają, że przybywa dłużników również wśród przedsiębiorców. Coraz więcej z nich płaci swoim dostawcom po terminie lub jest zmuszonych sięgać po zewnętrzne finansowanie. Walka rosnącym problemem opóźnionych płatności – to najważniejszy priorytet polskich przedsiębiorców na rok 2023.

Czytaj więcej

 
Zmiany regulacyjne w obszarze zarządzania produktami inwestycyjnymi - zdjęcie

Zmiany regulacyjne w obszarze zarządzania produktami inwestycyjnymi

12-05-2023

Nowe wymogi w zakresie zarządzania produktowego w instytucjach finansowych to duże wyzwanie, biorąc pod uwagę skalę zmian i potrzebę dostosowania procesów biznesowych do nowych regulacji.

Czytaj więcej

 
Alliott Global Alliance wyróżnione w rankingu Chambers Guide jako Band 1 Law Firm Network - zdjęcie

Alliott Global Alliance wyróżnione w rankingu Chambers Guide jako Band 1 Law Firm Network

11-05-2023

Mamy przyjemność ogłosić, że Alliott Global Alliance uplasował się w najwyższej grupie sieci firm prawniczych w rankingu Chambers and Partners Global Market Leaders na rok 2023. AGA zrzesza 215 członków w 94 krajach, z czego 84 to firmy prawnicze. JWW od 2019 roku jako jedyne biuro rachunkowe w Polsce jest częścią Alliott Global Alliance

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 2529

Najpopularniejsze tagi
 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.