google

  rachunkowość, biuro rachunkowe, usługi rachunkowe

  Kursy walut 19.07.2019
  1 USD
  3.7855
  -0.0078
  1 EUR
  4.2592
  -0.0043
  1 CHF
  3.8480
  -0.0025
  1 GBP
  4.7372
  0.0031
  1 RUB
  0.0601
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Wyniki wyszukiwania - Produkty

  1
  Odczytywanie Dokumentów
  Pakiet Odczytywanie Dokumentów to program do odczytywania papierowych i elektronicznych dokumentów (faktury, wyciągi bankowe) z importem danych do programu księgowego lub systemu ERP.
  Interfejs jest dostępny w 4 językach: polskim, angielskim, niemieckim oraz koreańskim.
  Jak wygląda praca z SaldeoSMART?
  Zeskanuj papierowe dokumenty lub dodaj do programu fakturę w PDF otrzymaną drogą elektroniczną. Aby zachować komfort pracy, Użytkownicy mają do wyboru 3 sposoby dodawania dokumentów do SaldeoSMART.
  Zweryfikuj odczytane dane i przypisz do dokumentów odpowiednie kategorie (czyli schematy księgowe, schematy dekretacji) oraz wymiary (dodatkowe parametry opisujące dokument). W ten sposób informacje o dekretacji dokumentu znajdą się w pliku wyeksportowanym z SaldeoSMART i zostaną przeniesione do programu księgowego.
  A na koniec zaimportuj plik z SaldeoSMART do swojego programu księgowego lub systemu ERP. SaldeoSMART posiada ponad 30 integracji, m.in. z Comarch ERP Optima, ERP XL, Sage Symfonia FiK, Mała Księgowość, R2Księga, Insert, enova, TaxPro, Buchalter, Wapro i inne.
  Pełna lista integracji znajduje się stronie producenta programu: www.saldeosmart.pl/biuro/integracje. W ten sposób użytkownicy mają możliwość eksportu dokładnie opisanych dokumentów do swojego programu księgowego.
  Korzyści z wdrożenia Odczytywania Dokumentów SaldeoSMART:
  Przyspieszenie wprowadzania dokumentów księgowych do programu księgowego
  Wzrost wydajności pracowników, dzięki zrównolegleniu pracy
  Oszczędność czasu dzięki pracy z dokumentami elektronicznymi
  Zmniejszenie kosztów obsługi dokumentów nawet o 50%
  W ramach programu SaldeoSMART Użytkownicy zyskują dostęp do elektronicznego archiwum dokumentów 24h/dobę, z każdego miejsca na świecie. Raz dodany dokument jest tak zawsze dostępny dla księgowego, pracowników biura rachunkowego i ich Klientów. Co więcej, system automatycznego odczytywania faktur sprawia, że dokumenty są dokładnie opisane a ich późniejsze wyszukiwanie jest szybkie, proste i wygodne.
  Dodatkowe funkcje w programie SaldeoSMART, które wpierają prowadzenie działalności:
  Generowanie elektronicznych przelewów na podstawie danych odczytanych z dokumentów – wygodne i szybkie płatności za dokumenty.
  Odczytywanie wyciągów bankowych – nie trzeba ręcznie wprowadzać wielu transakcji od różnych kontrahentów, nawet jeśli firma nie posiada importu transakcji w banku do programu księgowego.
  Raporty analityczne, które prezentują zbiorczo najważniejsze informacje na temat faktur – np. od jakiego kontrahentem jest najwięcej faktur czy na jakie zakupy są najwyższe wydatki.
  Pobieranie dokumentów z listy do różnego formatu plików, w tym pliku JPK_VAT.
  Opcjonalnie dostępna funkcja odczytywania pozycji towarowych z faktur.
  Producentem SaldeoSMART jest firma BrainSHARE IT Sp. z o.o. 
  ...
  Karta produktu »
  Producent SaldeoSMART – BrainSHARE IT Sp. z o.o. ul. Conrada51, 31-357 woj. małopolskie

  Odczytywanie Dokumentów

  Pakiet Odczytywanie Dokumentów to program do odczytywania papierowych i elektronicznych dokumentów (faktury, wyciągi bankowe) z importem danych do programu księgowego lub systemu ERP. Interfejs jest dostępny w 4 językach: polskim, angielskim, ni...
  Komunikacja z Klientem
  Pakiet Komunikacja z Klientem to platforma do komunikacji między księgowymi w biurze rachunkowym i klientami biura. Program jest przeznaczony dla biur rachunkowych i kancelarii doradztwa podatkowego.
  Interfejs jest dostępny w 4 językach: polskim, angielskim, niemieckim oraz koreańskim.
  Komunikacja z Klientem SaldeoSMART nie wymaga zmiany programu księgowego, na którym pracuje Biuro. Jest uzupełnieniem istniejących programów księgowych. Obecnie SaldeoSMART integruje się z ponad 30-stoma programami księgowymi, m.in. z Comarch ERP Optima, ERP XL, Sage Symfonia FiK, Mała Księgowość, R2Księga, Insert, enova, TaxPro, Buchalter, Wapro i inne. Pełna lista integracji znajduje się stronie producenta programu: www.saldeosmart.pl/biuro/integracje.
  Komunikacja z Klientem SaldeoSMART to rozwiązanie, które umożliwia:
  Udostępnianie Klientom biura programu do wystawiania dokumentów sprzedaży (faktur VAT, zaliczek, korekt, rachunków, faktur cyklicznych itp.) z opcja pobierania ich do pliku JPK_FA,
  Import faktur sprzedażowych do programu księgowego Biura,
  Wygodne i szybkie przesyłanie Klientom comiesięcznych rozliczeń - podatków, ZUS czy wyników firmy,
  Automatyczne przypominanie Klientom o konieczności zapłacenia podatków i ZUS,
  Tworzenie elektronicznego archiwum dokumentów dostępnego dla Biura i Klienta,
  Błyskawiczne wyszukiwanie dokumentów za pomocą zaawansowanej wyszukiwarki,
  Tworzenie elektronicznych teczek dokumentów kadrowych,
  Moduł prowadzenia firmowej KASY (KP, KW, Raporty Kasowe) online.
  Komunikacja z Klientem SaldeoSMART umożliwia obsługę klientów i oferowanie usług księgowych drogą internetową. W ten sposób biuro rachunkowe jest bardziej dostępne, nowoczesne i częściej postrzegane jako prestiżowe. Dodatkowo funkcjonowanie w sieci zwiększa bazę potencjalnych klientów, jednocześnie pozwalając na zdobywanie nowych.
  Wdrożenie Komunikacji z Klientem SaldeoSMART to znaczne ułatwienie pracy dla księgowych, liczne korzyści dla biura rachunkowego i niezwykle przydatne narzędzie dla jego Klientów.
  Co zyskuje biuro rachunkowe pracujące z SaldeoSMART?
  Oszczędność czasu – dzięki importowi faktur sprzedażowych Klienta do programu księgowego używanego w Biurze, zamiast wprowadzania ich ręcznie, dzięki automatycznej wysyłce informacji z rozliczeniem podatków i składek ZUS do Klienta, zamiast pisania maili czy wykonywania telefonów oraz dzięki bieżącemu dostępowi do dokumentów Klienta.
  Zwiększenie przychodów z działalności – dzięki szybszemu wprowadzaniu faktur sprzedażowych klientów a także dotarciu do Klientów spoza najbliższego obszaru poprzez narzędzie do zdalnej komunikacji na linii księgowy – przedsiębiorca.
  Zwiększenie zadowolenia Klientów – platforma umożliwia udostępnianie klientom biura dodatkowych funkcji, takich jak prosty i funkcjonalny program do wystawiania faktur online, dostęp do dokumentów księgowych 24h/dobę, błyskawiczna komunikacja i szybki przepływ informacji o rozliczeniu księgowym czy prowadzenie firmowej Kasy online z dostępem dla Firmy i księgowego w Biurze.
  Producentem SaldeoSMART jest firma BrainSHARE IT Sp. z o.o.
  ...
  Karta produktu »
  Producent SaldeoSMART – BrainSHARE IT Sp. z o.o. ul. Conrada51, 31-357 woj. małopolskie

  Komunikacja z Klientem

  Pakiet Komunikacja z Klientem to platforma do komunikacji między księgowymi w biurze rachunkowym i klientami biura. Program jest przeznaczony dla biur rachunkowych i kancelarii doradztwa podatkowego. Interfejs jest dostępny w 4 językach: polskim...
  Obieg Dokumentów dla biura rachunkowego
  Pakiet Obieg Dokumentów dla biura rachunkowego umożliwia tworzenie indywidualnego obiegu dokumentów księgowych między księgowym a pracownikami firmy. Wprowadzanie dokumentów do obiegu odbywa się w wykorzystaniem technologii OCR, która odczytuje dane z faktur i eliminuje konieczność ręcznego wprowadzanie danych.
  Czy firma, którą obsługuje Twoje biuro potrzebuje stałego dostępu do dokumentów?
  Czy firma, z którą współpracujesz wymaga udziału na etapie opisywania dokumentów księgowych?
  Czy księgowi potrzebują szczegółowych informacji od pracowników firmy na temat dokumentów księgowych na etapie ich dekretacji i opisu?
  Jeśli odpowiadasz 3x TAK to Obieg Dokumentów SaldeoSMART przeznaczony dla biur rachunkowych jest odpowiedzią na potrzeby Twoje i klienta Twojego biura. Jego założeniem jest wyznaczenie takiej ścieżki akceptacji, która uwzględnia obowiązki księgowych oraz potrzeby akceptacji (np. kosztów) po stronie firmy.
  Kiedy Obieg Dokumentów jest istotny w biurze rachunkowym?
  Gdy praca księgowego z dokumentami wymaga informacji od klienta na etapie dekretacji lub opisu dokumentów.
  Gdy klient chce aktywnie uczestniczyć w procesie księgowania dokumentów lub gdy potrzebuje stałego wglądu w dokumentu księgowe z opisem.
  Gdy za opis dokumentu i dekretację odpowiada kilka osób w biurze rachunkowym i elektroniczne ścieżki akceptacji porządkują jego obieg.
  Obieg Dokumentów dla biur rachunkowych pozwala na:
  Dotarcie do klientów z dużymi wymaganiami w zakresie wiedzy na temat dokumentów
  Efektywną obsługę średnich i dużych firm z hierarchią pracowników oraz rozbudowanymi uprawnieniami
  Zindywidualizowane elektroniczne archiwum dokumentów dostępne zarówno dla księgowych, jak i uprawnionych pracowników po stronie firmy
  Uporządkowanie pracy na linii księgowi w biurze – pracownicy firmy
  Obieg Dokumentów SaldeoSMART opiera się na automatycznym wprowadzaniu dokumentów w obieg dzięki technologii OCR (Optical character recognition), która umożliwia odczytywanie danych z zeskanowanych dokumentów księgowych. Autorskie algorytmy mają ponad 95% skuteczność a program jest dodatkowo rozbudowany o mechanizmy samouczenia się, dzięki którym kategoryzacja i wymiarowanie dokumentów jest znacznie szybsze.
  SaldeoSMART integruje się z ponad 30-stoma programami księgowymi, m.in. z Comarch ERP Optima, ERP XL, Sage Symfonia FiK, Mała Księgowość, R2Księga, Insert, enova, TaxPro, Buchalter, Wapro i inne. Pełna lista integracji znajduje się stronie producenta programu: www.saldeosmart.pl/biuro/integracje. W ten sposób użytkownicy mają możliwość eksportu dokładnie opisanych dokumentów do swojego programu księgowego.
  Nadaj właściwy kierunek swoim dokumentom z SaldeoSMART!
  Producentem SaldeoSMART jest firma BrainSHARE IT Sp. z o.o. 
  ...
  Karta produktu »
  Producent SaldeoSMART – BrainSHARE IT Sp. z o.o. ul. Conrada51, 31-357 woj. małopolskie

  Obieg Dokumentów dla biura rachunkowego

  Pakiet Obieg Dokumentów dla biura rachunkowego umożliwia tworzenie indywidualnego obiegu dokumentów księgowych między księgowym a pracownikami firmy. Wprowadzanie dokumentów do obiegu odbywa się w wykorzystaniem technologii OCR, która odczytuje dane...
  Obieg Dokumentów dla firm
  Pakiet Obieg Dokumentów dla firm to program do tworzenia indywidualnych obiegów dokumentów (faktury, pisma, umowy) wyposażony w odczytywanie danych z papierowych i elektronicznych faktur oraz opcję importu do programu księgowego.
  Obieg Dokumentów jest konfigurowany dla Firmy indywidualnie i dopasowany do jej potrzeb, dlatego w szczególny sposób uwzględnia jej specyfikę.
  Funkcje Obiegu Dokumentów:
  Rozbudowane prawa dostępu do dokumentów przez określone osoby
  Różne typy dokumentów i możliwość tworzenia własnych
  Logowanie zmian dla dokumentów i generowanie metryczki dokumentu
  Poziomy akceptacji dokumentów, które odzwierciedlają wymogi formalne w firmie
  Dodawanie załączników i wiązanie między sobą różnych dokumentów
  Eksport dokumentów księgowych do ponad 30 programów księgowych i systemów ERP oraz przy pomocy API do dedykowanych programów wykorzystywanych w firmach.
  Obieg Dokumentów SaldeoSMART jest przemślany w taki sposób, aby intuicyjnie wpisywał się w potrzeby firmy i jej pracowników. Ważnym aspektem są ułatwienia, dzięki którym praca z programem jest prosta i wygodna. Aplikacja ma wbudowane mechanizmy samouczenia się, czyli uczy się nadawanych przez Użytkowników parametrów, tak aby później podpowiadać je w trakcie pracy z dokumentami.
  Korzyści z wdrożenia elektronicznego obiegu dokumentów SaldeoSMART:
  Uporządkowanie przepływu dokumentów między kolejnymi akceptantami,
  Koniec z gubieniem się dokumentów w trakcie papierowego przepływu,
  Dostarczanie dokumentów na czas do księgowości,
  Stały dostęp do dokumentów dla wszystkich uprawionych osób,
  Szybsza praca z dokumentami elektronicznymi zamiast papierowymi,
  Usprawnienie procesów biznesowych,
  Optymalizacja kosztów działania dzięki mniejszemu zużyciu papieru (jeden dokument elektroniczny dostępny dla wielu osób),
  Kontrola kosztów dzięki elektronicznym raportom.
  Obieg Dokumentów SaldeoSMART jest wyposażony w odczytywanie danych z dokumentów księgowych za pomocą technologii OCR (Optical character recognition) z ponad 95% skutecznością. Dzięki temu dokumenty wprowadzane są do obiegu automatycznie i są dokładnie opisane, co ułatwia i przyspiesza ich późniejsze wyszukiwanie.
  Stawiamy na elastyczność oraz efektywność, dlatego maksymalnie skracamy czas wdrożenia. Pozwala to w praktyce zweryfikować ustawienia oraz modyfikować je zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami firmy.
  Nadaj właściwy kierunek swoim dokumentom z SaldeoSMART!
  Producentem SaldeoSMART jest firma BrainSHARE IT Sp. z o.o.
  ...
  Karta produktu »
  Producent SaldeoSMART – BrainSHARE IT Sp. z o.o. ul. Conrada51, 31-357 woj. małopolskie

  Obieg Dokumentów dla firm

  Pakiet Obieg Dokumentów dla firm to program do tworzenia indywidualnych obiegów dokumentów (faktury, pisma, umowy) wyposażony w odczytywanie danych z papierowych i elektronicznych faktur oraz opcję importu do programu księgowego. Obieg Dokumentó...
  Fakturowanie
  Pakiet Fakturowanie SaldeoSMART umożliwia wystawianie przez firmę faktur oraz dostęp do panelu, w którym można te faktury pobierać do plików w różnym formacie oraz do JPK_FA.
  Interfejs jest dostępny w 4 językach: polskim, angielskim, niemieckim oraz koreańskim.
  W ramach Pakietu Użytkownik ma także dostęp do elektronicznego archiwum dokumentów oraz funkcjonalnej wyszukiwarki.
  Dostępne funkcje:
  Wystawianie faktur VAT lub faktur dla niewatowców, korekt, zaliczek i faktur końcowych oraz proform
  Wystawianie faktur w różnych walutach z automatycznym pobieraniem kursu waluty w tabeli NBP
  Wydruk i wysyłka faktur do kontrahentów mailem w języku polskim lub angielskim
  Personalizacja faktur – dodanie własnego logo lub dopisków do faktury
  Automatyczna numeracja faktur, która zabezpiecza przez popełnieniem błędów w numerach wystawionych faktur
  Wystawianie faktur cyklicznych, które w zależności od potrzeb, nie wymagają weryfikacji Użytkownika
  Kontrola rozliczeń z kontrahentami i terminów płatności za faktury
  Funkcja wysyłki przypomnień o terminie płatności lub podziękowania za zapłatę
  Zestawienie z podsumowaniem sprzedaży
  Archiwum na skany dokumentów księgowych
  W Pakiecie Fakturowanie PLUS jest dostępna opcja eksportu wystawionych faktur do programu księgowego Firmy.
  Dodatkowo, każdy Użytkownik Pakietu Fakturowanie ma możliwość pobierania wystawionych faktur do plików PDF, ZIP oraz JPK_FA.
  Producentem SaldeoSMART jest firma BrainSHARE IT Sp. z o.o.
  ...
  Karta produktu »
  Producent SaldeoSMART – BrainSHARE IT Sp. z o.o. ul. Conrada51, 31-357 woj. małopolskie

  Fakturowanie

  Pakiet Fakturowanie SaldeoSMART umożliwia wystawianie przez firmę faktur oraz dostęp do panelu, w którym można te faktury pobierać do plików w różnym formacie oraz do JPK_FA. Interfejs jest dostępny w 4 językach: polskim, angielskim, niemieckim ...
  Panel Pracownika
  Pakiet Panel Pracownika jest przeznaczony zarówno dla biur rachunkowych, jak i dla firm. Umożliwia sprawne i wygodne rozliczanie zaliczek pracowniczych.
  Interfejs jest dostępny w 4 językach: polskim, angielskim, niemieckim oraz koreańskim.
  Funkcjonalność Panelu Pracownika SaldeoSMART jest przeznaczona przede wszystkim dla firm, które mają wielu pracowników pobierających zaliczki lub których pracownicy pracują zdalnie. Za rozliczanie zaliczek odpowiada pracownik po stronie firmy lub księgowy w biurze rachunkowym, które odpowiada za rozliczanie zaliczek w danej firmie.
  Jak działa Panel Pracownika?
  Ułatwia kontrolowanie wydawanych pracownikom kwot zaliczek (na jaką wartość, w jakiej formie i kiedy),
  Umożliwia przypisywanie poszczególnych wydatków przez pracowników do ich zaliczek,
  Pozwala na generowanie podsumowania z rozliczeniem wszystkich zaliczek i wydatków dla każdego pracownika.
  Funkcjonalność Panelu Pracownika – rozliczanie zaliczek pracowniczych online jest przemyślana tak, aby łatwo można ją było wdrożyć w firmie. Elektroniczne rozliczanie zaliczek to szybkość, wygoda i jasność informacji.
  Korzyści z uruchomienia rozliczania zaliczek pracowniczych online:
  Dokładna kontrola wydawania i rozliczania zaliczek pracowniczych, co korzystnie wpływa na zarządzanie firmą i szybkie łączenie zaliczek z wydatkami, które są do nich przypisane.
  Szybkie podsumowanie z rozliczeniem wszystkich zaliczek i wydatków dla każdego pracownika.
  Bezpośredni wgląd dla zarządzających firmą lub księgowych w informacje, na jakie wydatki została przeznaczona zaliczka wydana pracownikowi, a także kto i kiedy otrzymał zaliczkę oraz w jakiej kwocie.
  Proste i intuicyjne narzędzie dla pracowników firmy - pilnuje poprawności wprowadzanych danych, eliminuje możliwość zmiany danych przez nieuprawnione osoby.
  Producentem SaldeoSMART jest firma BrainSHARE IT Sp. z o.o.
  ...
  Karta produktu »
  Producent SaldeoSMART – BrainSHARE IT Sp. z o.o. ul. Conrada51, 31-357 woj. małopolskie

  Panel Pracownika

  Pakiet Panel Pracownika jest przeznaczony zarówno dla biur rachunkowych, jak i dla firm. Umożliwia sprawne i wygodne rozliczanie zaliczek pracowniczych. Interfejs jest dostępny w 4 językach: polskim, angielskim, niemieckim oraz koreańskim. F...
  RAKS SQL
  RAKS SQL jest systemem w pełni zintegrowanym, dane z każdego obszaru działalności: sprzedaży, obsługi magazynu, finansów, księgowości, kadr i płac trafiają w jedno miejsce, gdzie mogą być dowolnie przetwarzane. Dzięki integracji każdy z obszarów przedsiębiorstwa korzysta na bieżąco z potrzebnych informacji.
  RAKS SQL oferuje pełną gamę zintegrowanych modułów, zapewniających wsparcie m.in w zakresie:

  • sprzedaży i obsługi zamówień
  • zakupów i dostaw
  • księgowości i środków trwałych
  • kadr i płac
  • zarządzania relacjami z klientem (CRM)
  • zarządzania sprzedażą
  • magazynu i produkcji
  • zarządzania finansami
  • analiz finansowych i budżetowania
  • zarządzania współpracą z kontrahentami z obszaru UE i z poza tego obszaru
  • zdalnego dostępu
  Kasa, Bank i Rozrachunki
  Moduł systemu RAKS SQL odpowiedzialny za ewidencję oraz kontrolę operacji kasowych i bankowych. Program zawiera dane o rozrachunkach z kontrahentami, a także informacje o ruchu środków pieniężnych w firmie. Usprawnia prowadzenie operacji kasowych. Pozwala na bieżąco kontrolować wpływy i wydatki. Współpracuje z następującymi systemami bankowymi elektronicznego przesyłania przelewów: MultiCash, HomeCash, Baset, Goniec, VideoTEL, Corporate Banking, CityDirect, NetBank, Click, Bresoc, MiniBank24.
  System RAKS SQL posiada rozbudowany moduł ewidencji rozrachunków, który jest ściśle zintegrowany z częścią sprzedażową i ewidencją księgową, jednakże logicznie został z niej wydzielony.
  Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskujemy szereg nowych możliwości m.in.:

  • tworzenie rozrachunków na etapie powstawania dokumentów źródłowych (dokumenty kasowe, wyciągi bankowe),
  • powiązanie rozrachunków z kontrahentem/pracownikiem umożliwia tworzenie kompensat m.in. pomiędzy kontrahentem, który jest dostawcą i odbiorcą, czyli pomiędzy fakturą zakupu i sprzedaży,
  • w ramach kontrahenta/pracownika możliwe jest rozliczanie dowolnych należności zobowiązań dowolną ilością rozliczeń/powiązań.
  Dzięki nowej ewidencji rozrachunków uzyskujemy pełną kontrolę rozliczeń należności i zobowiązań. Bogactwo zestawień i raportów takich jak: stan rozrachunków, wiekowanie należności, wezwanie do zapłaty, wezwanie do uzgodnienia sald, nota odsetkowa, różnice kursowe dodatkowo usprawniają i automatyzują codzienną pracę.
  Podstawowe cechy użytkowe:

  • Kontrola przepływu gotówki w kasie. Rejestracja operacji gotówkowych zachodzących w firmie (KP, KW).
  • Rozliczanie nierozliczonych rozrachunków podczas wystawiania dokumentów kasowych.
  • Prowadzenie kasy walutowej – stan kasy w wybranej walucie.
  • Tworzenie raportów kasowych za dowolny okres, do określonego dokumentu (od pozycji do pozycji). Tworzenie wielu raportów w jednym dniu.
  • Pełna obsługa zaliczek pracowniczych , obsługa wniosków o zaliczkę, wypłata zaliczki, rozliczenie zaliczki.
  • Zawsze aktualny stan kasy.
  • Wprowadzanie rozrachunków.
  • Rozliczanie rozrachunków dowolnym innym rozrachunkiem lub dokumentem kasowym.
  • Dołączanie niepowiązanych rozrachunków do dokumentu.
  • Kontrolowanie nierozliczonych należności i zobowiązań.
  • Wiekowanie rozrachunków, wezwanie do zapłaty, różnice kursowe, nota odsetkowa.
  • Pełna obsługa banku
  • Wystawianie i rejestracja poleceń przelewu. Przesyłanie wybranych przelewów do homebankingu.
  • Wprowadzanie wyciągów bankowych (import przelewów wychodzących )
  • Rozliczanie dokumentów rozrachunkowych podczas wprowadzania wyciągów bankowych
  Księga Handlowa
  Księga Handlowa RAKS SQL to kompletny i w pełni zintegrowany SYSTEM KSIĘGOWY składający się ze wszystkich niezbędnych elementów do sprawnego prowadzenia pełnej księgowości w firmach prywatnych, państwowych, fundacjach i organizacjach non profit.
  Kluczowe możliwości:

  • Pełna i zautomatyzowana obsługa Księgi Handlowej
  • Pełna obsługa Finansów:
    ° obsługa kasy: raporty kasowe, dokumenty kasowe, zaliczki pracownicze,
    ° obsługa banku: wyciągi bankowe, przelewy, systemy bankowości elektronicznej (eksport/import, obsługa płatności masowych),
    ° obsługa rozrachunków: pełna ewidencja należności i zobowiązań, dowolne rozliczenia, kompensaty, noty odsetkowe, wezwania do zapłaty, wiekowania należności.
  • Pełna integracja i ciągłość ewidencji
  • System znaczników, rozbudowane automaty i wzorce księgowe
  • Rozszerzony system rejestracji i ewidencji dokumentów księgowych
  • Stan dokumentów - nie zarejestrowany, w buforze, zarejestrowany , zaksięgowany
  • Kosz dokumentów: to zabezpieczenie przed przypadkowym bądź niepowołanym usunięciem dokumentu księgowego z systemu.
  • System ewidencji rozrachunków
  • Dedykowany system obsługi deklaracji podatkowych
  • Generator Raportów i Zestawień
  • Bezpośrednie połączenie z arkuszem Microsoft Excel
  • Monitor pracy księgowych
  • Dodatkowe elementy:
  • Pełna ewidencja i amortyzacja środków trwałych, ewidencja wyposażenia, ewidencja pojazdów i ich przebiegu. Rejestracja zestawów/kompletów, tworzenie centrów kosztowych wraz z ich automatycznym uwzględnieniem w rozksięgowaniu.
  • Pełna współpraca z modułem Analiz Finansowych i Budżetowania.
  • System załączników - W systemie istnieje możliwość dołączania dokumentów w formie elektronicznej.
  Księga podatkowa
  Niezwykle prosty i przyjazny program przeznaczony dla firm, rozliczających się z urzędem skarbowym na podstawie księgi przychodów i rozchodów lub ewidencji przychodów objętych zryczałtowanym podatkiem dochodowym. Aplikacja jest prosta w obsłudze, intuicyjna, zgodna z przepisami i bogata w liczne możliwości usprawniające pracę.
  Sprzedaż
  Program pozwala na zautomatyzowanie procesów obsługi sprzedaży, zamówień, zakupów, magazynu, płatności i rozliczeń z kontrahentami. RAKS SQL Sprzedaż umożliwia łatwe wystawianie i zarządzanie fakturami VAT, WDT, WNT, fakturami zaliczkowymi i eksportowymi w dowolnej walucie. Zapewnia obsługę sprzedaży detalicznej oraz hurtowej. Umożliwia tworzenia wielu cenników, definiowanie dowolnej ilości grup rabatowych, obsługę płatności (kasa, bank) oraz prowadzenie wielu magazynów.
  Punkt Obsługi Sprzedaży
  RAKS SQL POS to kompletne rozwiązanie stworzone dla sklepów i sieci handlowych, w których czas obsługi klienta (sprzedaży) stanowi kluczowy problem. Prosta obsługa, łatwa i czytelna nawigacja, współpraca z urządzeniami fiskalnymi, czytnikami kodów, ekranami dotykowymi - to tylko niektóre zalety programu.
  Zarządzanie sprzedażą
  System umożliwia łatwą i szybką kontrolę działań prowadzonych przez handlowców. Określa etap realizacji i szanse skutecznej sprzedaży w podziale na kanały sprzedaży, klientów i pracowników. Pozwala na prognozowanie przyszłych przychodów.
  Podstawowe cechy modułu

  • Prognozowanie zysków ze sprzedaży.
  • Monitorowanie procesu sprzedaży (etapy sprzedaży, realizowane operacje i zadania).
  • Analizowanie danych związanych z procesem sprzedaży oraz zakończoną sprzedażą.
  • Ocena sprzedaży (ogólna ocena procesu sprzedaży w prognozowanym okresie, ocena efektywności pracy z punktu widzenia pracodawcy) podejmowanie właściwych decyzji, wyciąganie wniosków.
  W skład Zarządzania sprzedażą wchodzą.

  • Szanse sprzedaży
  • Oferty
  • Zamówienia od odbiorców
  Operacje i zadania – powiązanie z częścią operacyjną
  • Zarządzanie umowami z odbiorcami/dostawcami
  Zakupy
  System RAKSSQL posiada rozbudowany moduł zakupów w pełni zintegrowany z częścią sprzedażową. Użytkownik może wprowadzać do systemu wszystkie dokumenty kosztowe, zaś dzięki powiązaniu z częścią finansową możliwa jest pełna kontrola zobowiązań i należności. Moduł rozrachunki pozwala na łatwą kontrolę nad finansami firmy. Wiekowanie rozrachunków, pełna historia płatności, powiązanie z wyciągiem bankowym poszczególnych dokumentów, zestawienia zakupów i kosztów upraszczają zarządzanie finansami i ułatwiają zachowanie płynności finansowej. Pełna integracja systemu pozwala łatwo rozliczyć fakturę zakupu z fakturą sprzedażową (kompensata, możliwość rozliczania zaliczek pracowniczych nawet na pomocą przelewów) i zapewnia pełny obraz firmy z jednego programu.
  Kluczowe możliwości:

  • Pełna obsługa dokumentów zakupu: Faktura zakupu, Korekta zakupu, Zamówienie do dostawców, Faktury wewnętrzne WNT.
  • Zbiorcze faktury zakupu (z wielu PZ).
  • Szybki wybór kontrahenta według nazwy skróconej, numeru NIP lub kodu kreskowego.
  • Ostrzeżenie o przekroczeniu definiowanego progu zadłużenia wobec danego dostawcy. Podgląd długu wobec danego dostawcy.
  • Obsługa zamówień własnych z możliwością ich częściowego rozliczania i modyfikowania.
  • Rejestr zamówień do dostawców na towary i usługi, które są lub których nie ma w magazynie.
  • Zamówienia z symbolami i nazwami towarów dostawcy
  • Import pozycji z zamówienia. Wystawianie dokumentu potwierdzenia zamówienia. Zakup towaru na podstawie wystawionego wcześniej zamówienia
  • Blokada zamówienia (blokada ręczna lub automatyczna)
  • Kontrola rozrachunków - ostrzeżenia o zaleganiu z płatnością przez danego klienta, ostrzeżenia o ewentualnym przekroczeniu limitu kredytu w momencie realizacji zamówienia
  • Blokada zamówienia do danego dostawcy (blokada ręczna lub automatyczna)
  • Stanu realizacji zamówień
  Współpraca z zagranicą
  RAKS SQL oferuje szerokie możliwości dla firm, które współpracują z kontrahentami odbiorcami lub dostawcami po za granicami kraju. System wyposażony jest we wszystkie niezbędne dokumenty takie jak WNT, WDT, faktury eksportowe, faktura zakupu w walucie, tax-free, SAD, możliwość prowadzenia kasy w walucie.
  Dzięki możliwości wprowadzenia dodatkowych kosztów do dokumentu WNT łatwo można wyliczyć cenę późniejszej sprzedaży towaru np. do faktury zakupu można doliczyć koszt transportu czy rozładunku (nie jest konieczne tworzenie dodatkowego rozrachunku do dokumentu, koszty doliczą się do ceny końcowej). Ponadto system pozwala na wystawianie i rozliczanie dokumentów w walutach obcych.
  Kluczowe możliwości:

  • Faktura eksportowa, Wewnątrz wspólnotowa faktura VAT – WDT (FE, WDT)
  • Korekta faktury eksportowej, Faktura – WDT
  • Faktura wewnętrzna VAT – WNT
  • Faktura zakupu w walucie
  • Transakcje trójstronne (WDT-T, WNT-T)
  • Zamówienia walutowe
  EDI
  System RAKS SQL wyposażony jest w funkcjonalność, która umożliwia elektroniczną wymianę dokumentów. Elektroniczna Wymiana Dokumentów (ang. Electronic Data Interchange - EDI) jest technologią obiegu i wymiany dokumentów w transporcie, bankowości, administracji, produkcji, handlu, usługach bezpośrednio między aplikacjami partnerów handlowych. Systemy EDI, stanowią centralną część światowego rynku elektronicznego, umożliwiają szybszą, tańszą i dokładniejszą elektroniczną wymianę informacji, niż w przypadku systemów opartych na dokumentach papierowych.
  Magazyn
  RAKS SQL daje możliwość prowadzenia wielu magazynów, wystawiania wszystkich typów dokumentów przychodowych i rozchodowych, zarządzania zapasami: kontrola zalegania towarów i terminu przydatności, ostrzeganie o wyczerpaniu lub nadmiernych zapasach, parametryzacja towarów, obsługa kodów kreskowych, możliwość prowadzenie prostej produkcji. Dodatkowo automatycznie mogą być generowane zamówienia i uzupełnianie stanów magazynowych na podstawie wykonanej przez system analizy towarów.
  Kluczowe możliwości:

  • obsługa wielu magazynów,
  • możliwość przypisania każdego magazynu do niezależnej filii przedsiębiorstwa,
  • pełna kontrola składowania towaru w poszczególnych lokalizacjach,
  • podział towaru na rozmiary,
  • kontrola zalegania towaru oraz terminu przydatności,
  • ostrzeganie o wyczerpaniu lub o nadmiernych zapasach,
  • korekta stanu magazynu za pomocą remanentu,
  • ewidencja przychodów i rozchodów magazynowych.
  • Możliwość rozpoczęcia pracy w dowolnym momencie roku
  • Pełna obsługa dokumentów magazynowych
  • Prosty i zautomatyzowany proces wystawiania dokumentów
  • Korekta stanu magazynu za pomocą remanentu oraz korekty remanentu
  • Ewidencja przychodów i rozchodów magazynowych realizowana w postaci dokumentów: PZ, WZ, przemieszczeń towarów między magazynami: MMP, MMR; przesunięć wewnętrznych: PW, RW oraz korekt magazynu
  • Możliwość wprowadzenia towaru do magazynu na podstawie dokumentu PZ bez podania numeru faktury zakupu, która może być uzupełniona później
  • Możliwość wydania towaru na podstawie wystawionego dokumentu WZ bez podania numeru Faktury VAT, która może być uzupełniona później. Kojarzenie WZ – tek z fakturami podczas wystawiania dokumentu sprzedaży
  • Pełna ewidencja stanów magazynowych (rozliczanie ilościowo-wartościowe towarów)
  • Kontrola zalegania towaru oraz terminu przydatności towaru. Ostrzeganie o wyczerpaniu zapasów
  • Możliwość kontroli przepływu towarów w ujęciu chronologicznym
  • Ostrzeganie o przekroczeniu zapasów minimalnych oraz maksymalnych w magazynie
  • Niezależna od magazynu kasa i oferta handlowa (ceny sprzedaży)
  • Możliwość szybkiego wyboru kontrahenta według nazwy skróconej, numeru NIP lub kodu kreskowego
  • Możliwość wyboru metody rozliczania towarów w magazynach: FIFO, LIFO, według wskazanej dostawy oraz z dowolnej lokalizacji
  • Możliwość dostosowania wyglądu wyświetlanych tabel (ukrywanie kolumn, zamiana kolumn miejscami, wyróżnianie kolumn poprzez przesuwanie ich w specjalne nieprzesuwalne miejsce, sortowanie, grupowanie, sumy wartości kolumn, sumy pośrednie) do potrzeb użytkownika. Zapamiętywanie ustawień dla użytkownika
  • Proste i szybkie wyszukiwanie informacji poprzez różnego rodzaju filtry i ustawienia w programie. Grupowanie danych wg nagłówka wybranych kolumn
  • Eksport danych do pliku tekstowego oraz pliku XML. Tworzenie wzorców księgowań oraz rozksięgowanie dokumentów.
  Możliwość prowadzenia elastycznej polityki cenowo-rabatowej
  Produkcja
  Moduł wspomaga proces produkcyjny automatyzując prowadzenie ewidencji zdarzeń związanych z kolejnymi etapami produkcyjnymi. Program dostarcza szczegółowych informacji dotyczących produkcji planowanej, produkcji w toku i produkcji wykonanej. System wspiera użytkowników w procesie wyceny produkcji oraz prowadzenia gospodarki magazynowej. Integracja z pozostałymi elementami systemu RAKS SQL zapewnia optymalne zarządzanie całym przedsiębiorstwem dostarczając na bieżąco aktualnych informacji np. z zakresu gospodarki materiałowej czy finansów.
  Moduł umożliwia:

  • zarządzanie produkcją poprzez kontrolę wykorzystanych zasobów,
  • nadawanie numerów serii oraz terminów przydatności dla partii produkcyjnych,
  • identyfikację użytych zasobów przy powstawaniu wyrobów,
  • pełną integrację z pozostałymi modułami systemu.
  Program składa się z czterech części:

  • zasoby produkcyjne (ludzie, maszyny),
  • techniczne przygotowanie produkcji (technologie),
  • planowanie produkcji (zlecenia i zadania produkcyjne),
  • realizacja produkcji (wyliczanie produkcji, gospodarka magazynowa, rejestracja kart pracy).
  Wprowadzenie zasobów oraz technologii jest opcjonalne, dzięki czemu użytkownik może obsłużyć również produkcję pod zlecenie wg indywidualnych potrzeb odbiorców.
  Środki trwałe
  Moduł ułatwia ewidencjonowanie, aktualizację i umarzanie środków trwałych, wyposażenia oraz wartości niematerialnych i prawnych. Moduł pozwala na wprowadzenie do ewidencji zarówno nowych, jak i częściowo zamortyzowanych środków trwałych wraz z historią ich umorzeń, zmian wartości oraz wykonywanych przeszacowań. Naliczanie amortyzacji odbywa się metodą liniową lub metodą degresywną, w oparciu o definiowalne stawki amortyzacyjne. Wykorzystanie programu RAKS SQL Środki Trwałe wraz z programem finansowo-księgowym w pełni rozwiązuje zagadnienia ewidencji i ruchu środków trwałych w przedsiębiorstwie.
  Kadry i Płace
  Moduł Kadry i Płace stanowi kompletny i w pełni zintegrowany system składający się ze wszystkich niezbędnych elementów oraz z efektywnych rozszerzeń wspomagających i usprawniających codzienną pracę pracowników działów kadr i rachuby płac. Gwarantuje dowolność w tworzeniu składników płacowych wynagrodzenia. Pozwala na wprowadzanie własnych formuł wyliczania składników płac. Zapewnia wszystkie rozliczenia z ZUS w pełni współpracując z najnowszą wersją programu Płatnik.
  Analizy finansowe
  Moduł Analizy Finansowe RAKS SQL to zaawansowane narzędzie wspomagające pracę działów kontrolingu, księgowości i finansów we wszystkich podmiotach gospodarczych, niezależnie od branży, formy własności bądź formy prawnej. Program powstał we współpracy z najlepszymi w Polsce specjalistami od finansów i rachunkowości, audytorami i biegłymi rewidentami. Pozwala na łatwe i szybkie tworzenie różnego typu analiz, zestawień i raportów w oparciu o gotowe wzorce. System daje możliwość tworzenia budżetów, planowania dlugookresowego i bieżącej kontroli realizacji budżetów. Jednocześnie moduł jest narzędziem, które daje użytkownikowi możliwość sporządzania indywidualnych specjalizowanych analiz finansowych opartych o dane zarejestrowane w części księgowej systemu RAKS SQL.
  CRM
  CRM stanowi nowe podejście w dziedzinie zarządzania, które integrując działania w zakresie sprzedaży, realizacji zamówień oraz oferowania usług koordynuje i jednoczy wszystkie etapy interakcji z konsumentem. Celem CRM jest zbudowanie lojalności oraz zdefiniowanie „wartości” każdego klienta za pomocą ciągłego pozyskiwania i odpowiedniego wykorzystania dostępnych informacji. CRM to stały proces otwierania się firmy na swoich klientów, proces, którego celem jest zwiększanie zysku firmy.
  Serwis Prawny dla Księgowych (VGK)
  RAKS SQL to jedyny w Polsce zintegrowany system informatyczny do zarządzania przedsiębiorstwem, którego integralnym elementem jest Serwis Prawny dla Księgowych. Z myślą o komforcie pracy, a przede wszystkim bezpieczeństwie podejmowanych codziennie decyzji dostarczamy Państwu pełną i zawsze aktualną bazę prawną z zakresu rachunkowości i prawa podatkowego. Autorem Serwisu jest firma Wolters Kluwer Polska, która tworzy najpopularniejszą w kraju bazę prawną LEX.
  Serwis Prawa Pracy (SPPiU)
  RAKS SQL to jedyny w Polsce zintegrowany system informatyczny do zarządzania przedsiębiorstwem, którego integralnym elementem jest Serwis Prawa Pracy. Moduł gwarantuje szybki i niezawodny dostęp do obowiązujących przepisów, komentarzy i orzecznictwa. Stanowi istotne wsparcie dla osób realizujących w firmach zadania z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Autorem Serwisu jest firma Wolters Kluwer Polska, która tworzy najpopularniejszą w kraju bazę prawną LEX. Każdy Użytkownik Serwisu może zadawać pytania specjalistom. Opracowaną przez eksperta odpowiedź otrzymuje w ciągu 7 dni roboczych. Udzielane odpowiedzi (wraz z informacją o stanie prawnym) znajdują się w publikacji i są na bieżąco aktualizowane.
  ...
  Karta produktu »
  LautaSoft ul.Piękna13, 85-303 woj. kujawsko-pomorskie

  RAKS SQL

  RAKS SQL jest systemem w pełni zintegrowanym, dane z każdego obszaru działalności: sprzedaży, obsługi magazynu, finansów, księgowości, kadr i płac trafiają w jedno miejsce, gdzie mogą być dowolnie przetwarzane. Dzięki integracji każdy z obszarów przeds...
  1
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.