google

  rachunkowość, biuro rachunkowe, usługi rachunkowe

  Kursy walut 14.06.2019
  1 USD
  3.7727
  -0.0009
  1 EUR
  4.2554
  -0.0056
  1 CHF
  3.7905
  -0.0104
  1 GBP
  4.7771
  -0.0033
  1 RUB
  0.0585
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jak przygotować budżet domowy?

  Zarządzanie własnymi środkami jest bardzo ważną umiejętnością, z którą wiele osób nadal ma problem. Nie jest to jednak tak skomplikowane, jak niektórym może się wydawać. Wystarczy trzymanie się określonego celu i chęć wytrwania w postawieniu. Zdziwisz się, jak wiele możesz oszczędzić dzięki prawidłowemu rozporządzaniu pieniędzmi. Specjaliści Matchbanker przygotowali dla Ciebie proste porady, które ułatwią Ci początki w tworzeniu domowego budżetu.

  Jak przygotować budżet domowy?

  Od czego zacząć?

  Pierwszym krokiem w kontrolowaniu swojego budżetu jest podsumowanie wszystkich miesięcznych przychodów. Twoja pensja, jak i dodatkowe przychody typu alimenty, 500+, czy zasiłki muszą zostać podliczone. Jeśli dostajesz dodatkową gotówkę dodaj ją do przychodów.

  Następnie ściągnij miesięczny wyciąg ze swojego konta bankowego. W ten sposób najłatwiej będzie Ci podliczyć wszystkie swoje wydatki. Możesz je podzielić na wydatki stałe takie jak:

  • czynsz za mieszkanie
  • opłaty za wodę, elektryczność itp
  • rachunek za telefon i internet

  Do drugiej kategorii będą należeć wydatki, które możesz bardziej kontrolować. Między innymi jedzenie, ubrania, wyjścia na miasto. Najlepiej, jeśli przeanalizujesz koszty z ostatnich trzech miesięcy. W ten sposób zauważysz, w jaki sposób dokładnie wydajesz swoje pieniądze.

  Kiedy podliczysz już obie kwoty wystarczy, że odejmiesz sumę wydatków od przychodów. W ten sposób sprawdzisz ile pieniędzy powinno zostać Ci na koniec miesiąca. Powinieneś je odłożyć jako oszczędności.

  Jak oszczędzać?

  Strona internetowa Matchbanker zajmuje się porównywaniem ofert pożyczkowych na polskim rynku. Specjaliści starają się, aby świat finansowy był bardziej zrozumiały i transparentny. Bazując na ich doświadczeniu w tej dziedzinie stworzyliśmy kilka porad jak oszczędzić więcej w ciągu miesiąca.

  Warto skupić się na kosztach, które jesteś w stanie kontrolować.

  Wybierając się na zakupy spożywcze przygotuj sobie dokładną listę. Będziesz pewny, że kupisz tylko to, co niezbędne i nie będziesz przepłacał za produkty przyciągające wzrok. Przeglądaj również gazetki sklepowe. Zawierają one najlepsze promocje i łatwiej będzie Ci porównać, w którym sklepie dane produkty możesz kupić taniej. Zastanów się również czy butelka alkoholu lub słodycze naprawdę są Ci tak potrzebne. Często takie zachcianki powodują spustoszenie w naszych portfelach ze względu na wielokrotność ich zakupu w ciągu miesiąca.

  Każdy z nas ma potrzebę zakupu nowych rzeczy, jednak czasami warto przemyśleć czy nowa torebka za 200zł jest Ci teraz tak bardzo potrzebna, może lepiej będzie odłożyć te pieniądze na nagły wydatek lub na wymarzone wakacje. Oczywiście nie chodzi, aby odmawiać sobie wszystkich przyjemności, ale codziennie kupowanie kawy w kawiarni lub wychodzenie na lunch do knajpy zamiast przygotowania posiłku w domu może być kosztowne.

  Kontrolowanie wydatków

  Comiesięczne sprawdzanie wyciągu z konta może być żmudnym zajęciem zajmującym sporo czasu ze względu na różnorodność tranzakcji, jakie przeprowadzamy. Łatwiejsze będzie skorzystanie z aplikacji przeznaczonych do kontrolowania budżetu.

  Wystarczy, że po każdym zakupie wprowadzisz informacje jaką kwotę wydałeś i na jaką kategorię. W ten sposób w ogólnym podglądzie będziesz widział, na co wydajesz najwięcej pieniędzy. Możesz również ustalić konkretny miesięczny budżet na każdą kategorię.

  Budżet domowy nie jest tak trudny do kontrolowania, jak myślisz. Wystarczy trzymanie się ograniczonych założeń oraz systematyczne sprawdzanie i wypisywanie wydatków.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.