google

  rachunkowość, biuro rachunkowe, usługi rachunkowe

  Kursy walut 17.05.2019
  1 USD
  3.8545
  0.0286
  1 EUR
  4.3072
  0.0143
  1 CHF
  3.8196
  0.0244
  1 GBP
  4.9273
  0.0161
  1 RUB
  0.0597
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jak zapewnić dziecku odpowiednią ochronę?

  Trudno ustrzec dziecko przed różnego rodzaju zdarzeniami, które często mają przykre skutki zdrowotne.

  Rodzic po prostu nie jest w stanie upilnować swojej pociechy, zwłaszcza takiej, która jest już bardziej samodzielna i spędza wolny czas z rówieśnikami. 

  Jak zapewnić dziecku odpowiednią ochronę?
  Oczywiście większość rodziców ubezpiecza dzieci w szkole, ale od dawna już wiadomo, że tego typu polisy są bardzo okrojone i nie zapewniają odpowiedniego wsparcia w razie nieszczęśliwego wypadku. Warto więc dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, aby mieć pewność, że dziecko będzie dobrze zabezpieczone.

  Ile kosztuje leczenia złamania?

  Według informacji Narodowego Funduszu Zdrowia, koszt hospitalizacji w przypadku, gdy dziecko dozna poważnego zwichnięcia lub złamania ręki, wynosi nawet 4 tysiące złotych. Wydawać by się mogło, że takie wypadki nie zdarzają się często, a już na pewno nie własnemu dziecku. Tymczasem statystyki są bezwzględne – co roku lekkich złamań lub zwichnięć kości doznaje ok. 22 tysiące osób. Po dodaniu do tego poważniejszych złamań rąk i nóg otrzymuje się zatrważającą liczbę 100 tysięcy osób.

  W grupie ryzyka są przede wszystkim osoby starsze oraz dzieci. To właśnie maluchy najczęściej nie mogą usiedzieć w miejscu, a starsze dzieci korzystają z dodatkowych zajęć, np. piłki nożnej, tańca czy karate. Ryzyko w takiej sytuacji wzrasta dwukrotnie. Jeszcze większe jest w czasie wakacji, kiedy swobody i wolnego czasu jest znacznie więcej. Wówczas bardzo przyda się dodatkowe ubezpieczenie, dzięki któremu można zapewnić sobie wygodne wsparcie finansowe w przypadku groźnej choroby dziecka, złamania lub oparzenia w wyniku wypadku, trwałego inwalidztwa z powodu wypadku bądź pobytu w szpitalu. Odszkodowanie wypłacane jest również, gdy konieczna jest operacja z powodu choroby lub wypadku. Jest to duże wsparcie finansowe, które przydaje się np. w sytuacji, gdy rodzic z powodu choroby dziecka musi iść na zwolnienie lub zupełnie zrezygnować z pracy.

  Ubezpieczenia dla kilkulatka i dla nastolatka

  Opiekę trzeba dziecku zapewnić bez względu na to, czy ma ono kilka, czy kilkanaście lat. Ze statystyk wynika, że chlebem powszednim dla rodziców malucha są przeziębienia, anginy czy inne drobne infekcje. Małe dziecko może chorować średnio nawet 8 razy w roku. Jednak najtrudniejsza sytuacja pojawia się wtedy, gdy malec lub nastolatek poważnie zachoruje, lub ulegnie wypadkowi. Oznacza to przede wszystkim duże wydatki związane z zakupem leków oraz zapewnieniem dziecku opieki. Bez wątpienia ma to wpływ na stan domowych finansów. Właśnie dlatego warto ubezpieczyć nie tylko małe dziecko, ale także nastolatka, ponieważ zapewnia to realne wsparcie finansowe.

  Jedną z najlepszych propozycji w zakresie ubezpieczeń dla dzieci można znaleźć na stronie https://www.metlife.pl/o_metlife/blog/. W przypadku ubezpieczeń dla dzieci zapewniona jest m.in. kompleksowa pomoc po wypadku. Polisa gwarantuje organizację i pokrycie kosztów specjalistycznych konsultacji medycznych oraz wszelkie niezbędne badania diagnostyczne, w tym m.in. tomografię komputerową, USG, RTG czy rezonans magnetyczny. Ochrona działa na całym świecie, przez 24 godziny na dobę.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.