google

  rachunkowość, biuro rachunkowe, usługi rachunkowe

  Kursy walut 23.08.2019
  1 USD
  3.9371
  0.0034
  1 EUR
  4.3572
  -0.0088
  1 CHF
  3.9876
  -0.0174
  1 GBP
  4.8050
  0.0266
  1 RUB
  0.0600
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • SaldeoSMART umożliwia prowadzenie e-akt pracowniczych

  logo SALDEOsmart

  BrainSHARE IT, producent platformy SaldeoSMART wspierającej nowoczesną księgowość, poszerzył swoją ofertę o możliwość prowadzenia akt pracowniczych w formie elektronicznej. Zmiana podyktowana jest ustawą obowiązującą od 1 stycznia 2019 roku, która pozwala firmom na digitalizację dokumentów kadrowych.

  Ustawa o elektronicznych aktach pracowniczych umożliwia prowadzenie dokumentacji pracowniczej w formie elektronicznej oraz skraca okres przechowywania danych z 50 do 10 lat. Pracodawcy zobligowani będą do przesyłania do ZUS-u specjalnych, rozszerzonych raportów, z których  dane zostaną automatycznie zapisane na koncie ubezpieczonego.

  - Nowe przepisy to kolejny krok w stronę cyfryzacji biznesu. Elektroniczne archiwa teczek kadrowych zmniejszą firmowe koszty prowadzenia i przechowywania tego rodzaju dokumentacji. Dlatego też w module Kadry dostosowaliśmy archiwum dokumentów pracowniczych do nowych regulacji. Przede wszystkim dotychczasowy podział na teczki A, B i C zastąpiliśmy nowym, uwzględniającym także teczkę D - podkreśla Edyta Wojtas, wiceprezes zarządu i analityk biznesowy w SaldeoSMART.

  Szybciej i bardziej komfortowo

  Zmiany wprowadzone w module kadrowym umożliwiają szybkie odnalezienie poszukiwanych dokumentów. Lista pracowników została rozbudowana o akronim, czyli unikalne pole w obrębie danej firmy, służące do jednoznacznej identyfikacji pracownika. Wszystkie dokumenty w archiwum systemu posiadają także opcję numeracji, a teczki pracownicze możliwość kategoryzowania dokumentów według ich rodzaju (np. CV, dyplom, umowa o pracę, kwestionariusz osobowy).

  - Wygodne i szybkie wyszukiwanie potrzebnych dokumentów jest bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku firm zatrudniających wielu pracowników. Dzięki numeracji teczek oraz możliwości edytowania numerów porządkowych dokumentów, odnalezienie np. konkretnej umowy czy załącznika odbywa się błyskawicznie. Takie rozwiązanie umożliwia przedsiębiorcom czy działom kadrowym skupienie się na istotnych sprawach związanych z firmą, zamiast na uciążliwej papierologii - dodaje Edyta Wojtas z SaldeoSMART.

  Funkcja prowadzenia akt pracowniczych w formie elektronicznej dostępna jest dla użytkowników Pakietu Komunikacja z Klientem. Firma zapowiada, że w kolejnych aktualizacjach teczki zostaną poszerzone o możliwość dodawania wielu dokumentów kadrowych jednocześnie, rozbudowaną listę dokumentów kadrowych oraz uprawnienia użytkowników. 

  Źródło:
  Producent SaldeoSMART – BrainSHARE IT Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Producent SaldeoSMART – BrainSHARE IT Sp. z o.o.

  SaldeoSMART to nowoczesna platforma dla księgowych w biurach rachunkowych, która umożliwia odczytywanie danych z faktur wraz z elektronicznym obiegiem dokumentów.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.