google

  rachunkowość, biuro rachunkowe, usługi rachunkowe

  Kursy walut 14.06.2019
  1 USD
  3.7727
  -0.0009
  1 EUR
  4.2554
  -0.0056
  1 CHF
  3.7905
  -0.0104
  1 GBP
  4.7771
  -0.0033
  1 RUB
  0.0585
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Na czym polega przelew natychmiastowy?

  Większość z nas na co dzień dokonując różnych płatności ze swojego konta za pośrednictwem bankowości elektronicznej, korzysta z tradycyjnych przelewów. Niestety, jeśli wysyłamy pieniądze komuś, kto ma konto w innym banku niż my, zanim trafią one do adresata, trzeba z reguły poczekać kilka godzin.

  Na czym polega przelew natychmiastowy?

  Sytuacja jest jeszcze gorsza, kiedy dokonamy przelewu po godzinie 17-stej, ponieważ wtedy dojdzie on do odbiorcy dopiero w następnym dniu roboczym. Jeśli więc wyślemy pieniądze w piątek wieczorem, trafią one na rachunek odbiorcy dopiero w poniedziałek. Często jednak nie możemy sobie pozwolić na taką zwłokę. Jak zaradzić takiej sytuacji? Tutaj z pomocą mogą przyjść nam tak zwane przelewy natychmiastowe, czyli przelewy wykonywane w ciągu kilku sekund z jednego konta na drugie.

  Jak działa przelew ekspresowy?

  Jeśli chcesz, aby pieniądze dotarły na rachunek odbiorcy w zaledwie kilka sekund od wysłania, zdecyduj się na przelew natychmiastowy. Taki szybki przelew jest co prawda płatny, jednak warto z niego skorzystać, jeśli bardzo zależy Ci na czasie. Usługa ta jest prosta i bardzo wygodna. Przelew wykonuje się dokładnie w taki sam sposób jak tradycyjny, z tą różnicą, że przed zatwierdzeniem transakcji trzeba zaznaczyć opcję przelewu ekspresowego (Ekspress Elixir, Blue Cash). Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że operację taką możesz wykonać o każdej porze dnia i nocy przez 7 dni w tygodniu. Nawet jeśli wysyłasz przelew do innego banku, może od dotrzeć od odbiorcy nawet w ciągu kilku sekund od dokonania zlecenia. W większości przypadków czas realizacji przelewu natychmiastowego zamyka się w czasie nie dłuższym niż 50 sekund. Nie bez znaczenia jest również możliwość realizacji takich przelewów również w weekendy czy w godzinach nocnych.

  Opłaty i limity dla przelewów natychmiastowych.

  W większości przypadków za wykonanie przelewu ekspresowego bank potrąci opłatę wysokości około 5 złotych. Zwolnieni z niej są jedynie posiadacze tak zwanych rachunków typu VIP w niektórych bankach. Jeśli często wykonujesz takie operacje, warto zorientować się, które banki oferują takie konto i jakie warunki trzeba spełnić, aby je otworzyć. Wśród ofert kont bankowych pojawiają się też takie, które na przykład gwarantują dwa darmowe przelewy ekspresowe w miesiącu. Zwolnienie z opłat za szybkie może być również dostępne dla nowych klientów zakładających konto w banku. Najczęściej jednak taka opcja dostępna jest bezpłatnie tylko przez ograniczony czas.

  Niestety nie jest możliwe realizowanie przelewów ekspresowych o dowolnej wysokości. Większość banków oferujących tę usługę wprowadziła limity transakcyjne. Ustalane są one dla jednego przelewu lub do pewnej kwoty dziennie i z reguły w zależności od rodzaju posiadanego rachunku, wahają się pomiędzy 5 a 100 tysięcy złotych.

  Popularność przelewów natychmiastowych

  Ze statystyk wynika, że przelewy ekspresowe cieszą się bardzo dużą popularnością. To idealna opcja, jeśli chcemy szybko zrealizować jakąś transakcję i zależy nam na tym, by pieniądze w ekspresowym czasie znalazły się na koncie bankowym odbiorcy. Jeśli interesuje Cię to rozwiązanie, zanim założysz konto osobiste lub rachunek firmowy, porównaj oferty różnych banków. Sprawdzenie obowiązujących limitów i tabeli opłat, pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru.

  Materiał powstał przy współpracy z serwisem finansowym Banki24 Finanse & Biznes - https://www.banki24.com.pl

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.