google

  rachunkowość, biuro rachunkowe, usługi rachunkowe

  Kursy walut 14.06.2019
  1 USD
  3.7727
  -0.0009
  1 EUR
  4.2554
  -0.0056
  1 CHF
  3.7905
  -0.0104
  1 GBP
  4.7771
  -0.0033
  1 RUB
  0.0585
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Czym kierować się, wybierając kancelarię do stałej obsługi prawnej małego i średniego przedsiębiorstwa?

  Obsługa prawna nawet małej firmy wymaga zaangażowania doświadczonych prawników prawa gospodarczego. Powierzając te działania profesjonalnym ekspertom, przedsiębiorca może wiele zyskać.

  Każdy przedsiębiorca, który współpracuje z cenionymi prawnikami prawa gospodarczego, minimalizuje ryzyko naruszenia prawa w swojej działalności. Zawiera umowy zgodne z prawem, ale i dostatecznie chroniące jego interesy.

  Obsługa prawna firm — co to za usługa?

  Obsługa prawna firm sprowadza się do bieżącej obsługi procesów danej firmy od strony prawnej. Najczęściej jest to:

  • tworzenie wzorów umów,
  • wydawanie opinii prawnych dla spornych spraw,
  • opracowywanie regulaminów, procedur i metodyk działania,
  • reprezentowanie przedsiębiorcy przed organami państwa, sądami i innymi instytucjami kontrolnymi.

  Obecnie widać, że coraz powszechniejszą usługą jest obsługa prawna. Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań to tylko wybrane miasta, w których spory odsetek małych i średnich przedsiębiorców regularnie korzysta ze wsparcia prawnego od zewnętrznych kancelarii prawnych.

  Na czym polega obsługa prawna w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw?

  Usługa ta jest świadczona podobnie jak w przypadku dużych przedsiębiorstw. Z tym że w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw, z uwagi na mniejszą skalę działalności tych podmiotów, zwykle prowadzone postępowania sądowe dotyczą roszczeń na mniejsze kwoty.

  Małe i średnie firmy mają zdecydowanie ograniczoną bazę klientów (w porównaniu do wielkich spółek). Stąd wydawane w ramach obsługi prawnej opinie prawne dla małych i średnich firm dotyczą mniej zaawansowanych stanów faktycznych i są wydawane rzadziej.

  Toteż przekłada się na cenę usługi. Praktyka pokazuje, że zaangażowanie zewnętrznej kancelarii prawnej do stałej obsługi prawnej małej, średniej firmy jest zdecydowanie tańsze niż do obsługi wielkiego przedsiębiorstwa.

  Czy mali i średni przedsiębiorcy powinni korzystać z obsługi prawnej?

  Zdecydowanie tak. Dzięki temu wiele zyskują. Po pierwsze mają pewność, że działają zgodnie z prawem, gdy ich procesy, postępowanie, regulaminy są wcześniej przygotowane, czy zaopiniowane przez prawników. Po drugie współpraca z prawnikami to gwarancja bezpieczeństwa działania. Firmy mające stałą obsługę prawną, lepiej przechodzą wszelkie kontrole, działają spójnie i zgodnie z prawem, rzadziej płacą kary za naruszenie prawa.

  Mali i średni przedsiębiorcy powinni więc mieć zapewnioną stałą obsługę prawną. Warto w tym zakresie wybrać firmę doświadczoną, mającą pozytywne rekomendacje od dotychczasowych klientów, gdzie są zatrudnieni uznawani eksperci prawa gospodarczego specjalizujący się w obsłudze sektora małych i średnich firm.

  Czytaj także: Obsługa prawna firm - jakie czynności obejmuje?

   

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.