google

  rachunkowość, biuro rachunkowe, usługi rachunkowe

  Kursy walut 17.05.2019
  1 USD
  3.8545
  0.0286
  1 EUR
  4.3072
  0.0143
  1 CHF
  3.8196
  0.0244
  1 GBP
  4.9273
  0.0161
  1 RUB
  0.0597
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jak wybrać dobre ubezpieczenie? Oto kilka wskazówek

  Dobre ubezpieczenie to przede wszystkim ubezpieczenie odpowiednio dopasowane do konkretnych potrzeb oraz możliwości finansowych ubezpieczonego. Jak z setek ofert wybrać propozycje, które zapewnią komfort i pewność uzyskania pomocy w trudnej sytuacji, a jednocześnie nie nadwerężą domowego budżetu?

  Jak wybrać dobre ubezpieczenie? Oto kilka wskazówek
  Zakres ubezpieczenia: jeden z najważniejszych parametrów

  Zakres ubezpieczenia określa dokładnie, w jakich sytuacjach będzie można liczyć na uzyskanie wsparcia ze strony firmy ubezpieczeniowej. To kluczowy element umowy ubezpieczeniowej, dlatego warto bardzo dokładnie wczytać się w związane z nim zapisy.

  Przykładowo, ubezpieczenie komunikacyjne typu Assistance kupione w jednej firmie może chronić Cię przed kradzieżą i uszkodzeniem auta w kolizji lub wypadku, a kupione w innej firmie również przed uszkodzeniem auta na skutek działania niekorzystnych warunków zewnętrznych. W przypadku ubezpieczenia turystycznego niektóre propozycje obejmują np. transport helikopterem, a inne nie przewidują takiej opcji. Oczywiście im szerszy zakres ubezpieczenia, tym więcej przyjdzie Ci zapłacić. Jak znaleźć optymalną opcję? Nikt nie jest w stanie zabezpieczyć się przed wszystkim. Jeśli Twój budżet jest mocno ograniczony, skup się na tych najbardziej prawdopodobnych zagrożeniach. Jaki tryb życia prowadzisz? Czy jesteś narażony na utratę zdrowia podczas pracy fizycznej, a może na co dzień uprawiasz wyczynowo sport? Podejmij decyzję, biorąc pod uwagę właśnie takie czynniki.

  Stosunek zakresu ubezpieczenia do cen

  Ponieważ zakres ubezpieczenia może być tak różny, zawsze należy mieć to na względzie, porównując poszczególne oferty. Można więc uznać, że kluczowy jest stosunek zakresu ubezpieczenia do ceny. Precyzyjne porównywanie ofert nie jest proste, dlatego warto skorzystać z praktycznego narzędzia, jakim jest porównywarka ubezpieczeń kioskpolis.pl.

  Czym są wyłączenia i dlaczego warto na nie uważać?

  Zdarza się, że klient firmy ubezpieczeniowej zapoznaje się z zakresem ubezpieczenia, ale zapomina o tzw. wyłączeniach odpowiedzialności. To poważny błąd, ponieważ potem, w przypadku wystąpienia szkody, może okazać się, że zaistniały szczególne okoliczności, przez które wypłata odszkodowania nie jest możliwa.

  Wyłączenia mogą dotyczyć wielu sytuacji. Jednak do najczęściej spotykanych zaliczyć można te związane z takimi okolicznościami jak np. prowadzenie auta bez posiadania odpowiednich dokumentów czy prowadzenie auta pod wpływem alkoholu. Ubezpieczyciel może odmówić wsparcia, gdy ubezpieczony zginie w wyniku samobójstwa, bądź też gdy do wypadku dojdzie w wyniku rażącego zaniedbania.

  Jak przebiega zgłoszenie szkody oraz jej likwidacja?

  Wybierając ubezpieczenie, zawsze warto zwrócić uwagę na to, jak u konkretnego ubezpieczyciela wygląda zgłoszenie szkody i w jaki sposób następnie przebiega procedura jej likwidacji. Proces przeprowadza się w podobny sposób w każdej firmie, jednak istnieją pewne różnice.

  Zgłoszenia szkody w dzisiejszych czasach możesz dokonać zwykle nie tylko pisemnie, bezpośrednio czy telefonicznie, ale również online. W przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych wygodnym rozwiązaniem jest BLS, czyli system bezpośredniej likwidacji szkód. Dzięki niemu w przypadku stłuczki nie musisz kontaktować się z ubezpieczycielem osoby, która ją spowodowała — formalności załatwi za Ciebie Twoja własna firma ubezpieczeniowa.

  Termin wypłaty bezspornej części odszkodowania wynosi 30 dni. Warto jednak zobaczyć, jak ujmuje to potencjalna firma ubezpieczeniowa, ponieważ może być on krótszy; czasem też występują pewne różnice w tzw. procedurze likwidacyjnej.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.