google

  rachunkowość, biuro rachunkowe, usługi rachunkowe

  Kursy walut 22.07.2019
  1 USD
  3.7869
  0.0014
  1 EUR
  4.2480
  -0.0112
  1 CHF
  3.8571
  0.0091
  1 GBP
  4.7205
  -0.0167
  1 RUB
  0.0601
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jak działa księgowość online i jakie niesie korzyści?

  Prowadzenie księgowości we własnej firmie często przysparza wielu kłopotów. Rozliczanie się w profesjonalnym biurze rachunkowym bywa kosztowne,, a samodzielne pilnowanie bieżącej dokumentacji to nie lada wyzwanie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom jak księgowość online wielu przedsiębiorców może odetchnąć z ulgą.

  Jak działa księgowość online i jakie niesie korzyści?
  Jak to działa?

  Przedsiębiorcy korzystający z internetowego biura rachunkowego samodzielnie prowadzą księgowość swojej firmy. Taka możliwość skierowana jest do firm, które rozliczają się z urzędami na podstawie Książki Przychodów i Rozchodów (KPiR) lub ryczałtu (ewidencji przychodów), w tym jednoosobowe działalności gospodarcze, mikroprzedsiębiorstwa, małe firmy oraz firmy działające w ramach spółki osobowej (cywilnej lub partnerskiej).

  Do podstawowych funkcji programu do księgowości elektronicznej zaliczają się:

  • wystawianie faktur i rachunków,
  • rejestrowanie kosztów i przychodów,
  • uaktualnianie KPiR lub ewidencji przychodów,
  • obliczanie zobowiązań podatkowych: VAT, ZUS, PIT,
  • generowanie deklaracji VAT-7, PIT-4, PIT-5, PIT-11, ZUS DRA,
  • wysyłanie Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK),
  • ewidencja pojazdów.

  Bardziej zaawansowane programy zawierają jeszcze więcej przydatnych narzędzi, takich jak np.: prowadzenie dokumentacji pracowniczej (kadry i płace), system CRM służący do zarządzania relacjami z klientami, czy rozbudowany moduł magazynowy.

  Jak działa księgowość online i jakie niesie korzyści?

  Jakie są korzyści?

  Korzystanie z księgowości internetowej nie jest tak skomplikowane, jak się niektórym wydaje. To bardzo wygodna dla przedsiębiorcy forma rozliczania. Większość operacji można wykonać samodzielne bez konsultacji z księgowym. Tego typu programy generują dokumenty automatycznie i w większym stopniu eliminują możliwość popełnienia błędu.

  Plusem takiego rozliczania jest z pewnością możliwość wystawiania faktur i rachunków w dowolnym momencie, wystarczy dostęp do internetu oraz laptop, smartfon lub tablet. To oszczędność czasu, podobnie jak automatyczne generowanie gotowych do wysłania dokumentów, czy deklaracji.

  Korzyścią jest także archiwizacja całej e-dokumentacji firmy, bardzo przydatna przy różnego rodzaju kontrolach lub przy rozwiązywaniu biznesowych nieporozumień. Można od ręki sprawdzić potrzebny plik, wystarczy wpisać jego numer. Archiwizuje administrator serwisu obsługującego program więc w razie awarii dokumenty są do odzyskania - dla przedsiębiorcy to duży komfort.

  Wymieniając zalety usług księgowych online warto mieć na względzie kwestie finansowe, ponieważ jest to spora oszczędność. Dostęp do serwisu księgującego jest tańszy niż usługa tradycyjnego - stacjonarnego biura rachunkowego, w którym cena rośnie wraz z ilością dostarczanych dokumentów do rozliczenia. W księgowości online jeżeli zapłaci się więcej zwiększa się tym samym funkcjonalność swojego programu.

  Samodzielne prowadzenie księgowości internetowej to duża oszczędność czasu i pieniędzy. Nowoczesne programy są proste w obsłudze, minimalizują ryzyko pomyłek i są na bieżąco aktualizowane, tak aby zawsze były zgodne z obowiązującymi przepisami. Dlatego w przypadku małych i średnich firm księgowość online Tax Care może być najrozsądniejszym rozwiązaniem. Dzięki temu przedsiębiorca może skupić się na rozwoju swojej firmy, a obsługę ratunkową pozostawić profesjonalistom przy jednoczesnej minimalizacji wydatków na obsługę księgową.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.