google

  rachunkowość, biuro rachunkowe, usługi rachunkowe

  Kursy walut 17.05.2019
  1 USD
  3.8545
  0.0286
  1 EUR
  4.3072
  0.0143
  1 CHF
  3.8196
  0.0244
  1 GBP
  4.9273
  0.0161
  1 RUB
  0.0597
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Najpopularniejszy program do księgowości w Polsce

  Biuro rachunkowe aspirujące do najlepszego w swojej dziedzinie nie może dobrze funkcjonować bez odpowiedniego oprogramowania komputerowego. Optymalizacja pracy, zautomatyzowanie wielu czynności, oszczędność czasu, zgodność systemu z przepisami, regularne aktualizacje i wsparcie techniczne to podstawa dobrej organizacji pracy w biurze rachunkowym. Oprogramowanie firmy Comarch ERP Optima to odpowiedź na potrzeby nowoczesnych biur rachunkowych.

  Najpopularniejszy program do księgowości w Polsce
  Comarch ERP Optima – najważniejsze zalety

  Mogłoby się wydawać, że programy księgowe są do siebie podobne. Większość z nich ma zaimplementowane te same funkcje, pozwalając na księgowanie transakcji, wystawianie dokumentów księgowych, raportowanie, przesyłanie deklaracji do Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Po części jest to prawdą. I właśnie dlatego firma Comarch oferuje swoim klientom więcej. Oprogramowanie Comarch ERP Optima pozwala na znaczne usprawnienie pracy całego biura rachunkowego, co w przypadku podmiotów obsługujących kilkuset klientów jest dużym krokiem naprzód. Szczególnie cenna jest możliwość wykonywania operacji seryjnych oraz łatwość skonfigurowania nowego podmiotu. Właściciele biur rachunkowych cenią sobie także bezpieczeństwo, jakie gwarantuje im Comarch ERP Optima, bieżące aktualizacje oprogramowania, a co za tym idzie stałą zgodność z obowiązującymi przepisami i stabilność systemu. To ostatnie ma niebagatelne znaczenie – trudno wyobrazić sobie pracę biura rachunkowego mającego problemy z systemem komputerowym. Comarch ERP Optima oferuje także wsparcie techniczne sieci ponad 900 partnerów/serwisantów, a także możliwość skorzystania z asysty telefonicznej.

  Comarch ERP Optima – najważniejsze moduły

  W zależności od potrzeb firma bądź biuro rachunkowe może być wyposażone w jeden lub więcej modułów oprogramowania Comarch ERP Optima.

  Księga Podatkowa – moduł pozwalający na obsługę uproszczonej księgowości, tradycyjnie zwanej książką przychodów. Pozwala na księgowanie faktur, prowadzenie ewidencji VAT, wyliczenia podatku dochodowego oraz deklaracji VAT.

  Księga Handlowa – czyli rozbudowana księgowość. Najważniejszą zaletą jest możliwość zautomatyzowania podstawowych czynności wykonywanych w biurach rachunkowych jak księgowanie, ewidencja VAT. Umożliwia przesyłanie deklaracji drogą elektroniczną.

  Środki trwałe – moduł pozwalający na prowadzenie ewidencji środków trwałych. Umożliwia rejestrowanie i wyrejestrowywanie środków trwałych, tworzenie planów amortyzacji, księgowanie odpisów amortyzacyjnych. Jest niezastąpiony przy konieczności przeprowadzenia inwentaryzacji środków trwałych.

  Płace i kadry – moduł usprawniający obsługę kadrowo-płacową. Przydatny nie tylko przy księgowaniu wynagrodzeń, ale także naliczaniu deklaracji podatkowych i zobowiązań wobec ZUS.

  Szczegółowe informacje na temat możliwości poszczególnych modułów dostępne są na stronie: https://www.comarch.pl/erp/comarch-optima/ksiegowosc/

  Zalety dla klientów biur rachunkowych korzystających z oprogramowania Comarch ERP Optima

  Klienci biur rachunkowych decydują się na korzystanie z ich usług z dość przyziemnych powodów – nie chcą bądź nie potrafią samodzielnie zajmować się firmowymi finansami. Często zlecają prowadzenie rachunkowości podmiotom zewnętrznym, licząc na optymalizację kosztów prowadzenia firmy. Jednocześnie chcą mieć stały dostęp do dokumentów księgowych i tym samym monitorować na bieżąco kondycję finansową swojej firmy. Stąd możliwość swobodnego przepływu dokumentów, jaką oferuje Comarch ERP Optima, jest nie do przecenienia. Dzięki funkcji pracy rozproszonej wygenerowanie i przesłanie klientowi dziennego wyciągu bankowego odbywa się niemal automatycznie. Wielofunkcyjność systemu i stabilność oprogramowania są gwarancją, że terminy wysłania wszystkich deklaracji i zapłacenia należnych zobowiązań zostaną dotrzymane. To ważne, bo za błędy i niedociągnięcia biura rachunkowego ostatecznie odpowiada klient. Dlatego pytanie o to, na jakim systemie pracuje biuro rachunkowe, nie powinno dziwić. Klienci chcą mieć pewność, że powierzają finanse swojej firmy zaufanemu podmiotowi.

  Wdrożenie oprogramowania Comarch ERP Optima w biurze rachunkowym: 

  Dla kogo Comarch ERP Optima

  Oprogramowanie Comarch ERP Optima obsługuje zarówno proste, jak i bardziej rozbudowane formy księgowości. Sprawdzi się zarówno w przypadku ryczałtu, podatkowej księgi przychodów i rozchodów, jak i przy pełnej księgowości obowiązującej w średnich i dużych firmach. Program został stworzony z myślą o biurach rachunkowych oraz małych i średnich firmach. Sprawdza się także w przypadku doradców podatkowych i ubezpieczeniowych. Obecnie jest najczęściej wybieranym oprogramowaniem księgowym w Polsce. Może poszczycić się ponad sześćdziesięcioma tysiącami klientów działających w różnych branżach i sektorach rynku. Już w 2010 roku program uzyskał Certyfikat Zgodności z Ustawą o Rachunkowości, potwierdzany przez Komitet Standardów Rachunkowości przy Ministerstwie Finansów. To wyróżnienie jest gwarancją wysokiej jakości usług, jakie oferują twórcy oprogramowania Comarch ERP Optima.

  Więcej informacji na stronie: www.comarch.pl/erp.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.