google

  rachunkowość, biuro rachunkowe, usługi rachunkowe

  Kursy walut 18.04.2019
  1 USD
  3.8002
  0.0224
  1 EUR
  4.2790
  0.004
  1 CHF
  3.7586
  0.0091
  1 GBP
  4.9483
  0.0218
  1 RUB
  0.0593
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Ile kosztuje pożyczka?

  Ile kosztuje pożyczka?Bez wątpienia pożyczki udzielane przez Internet mają wiele zalet. Nie jest to jednak darmowe (choć są wyjątki) wsparcie finansowe. Wyjaśniamy, z jakimi kosztami musimy się liczyć, jeśli zdecydujemy się skorzystać z usług firmy pozabankowej.

  Na ostateczny koszt pożyczki składa się wiele elementów. Są to zarówno koszty stałe jak i zmienne. Jedne i drugie znajdziemy w umowie, dlatego warto się z nią zapoznać, by wiedzieć, jakie czekają nas opłaty i których z nim możemy uniknąć, a które są nierozerwalnie związane z wzięciem pożyczki

  Co składa się na koszt pożyczki?

  To, ile zapłacimy za udzielone nam finansowe wsparcie, zależy przede wszystkim od tego, z usług jakiej firm zdecydujemy się skorzystać. Są pożyczkodawcy, którzy oferują pierwszą pożyczkę za darmo (takie są pożyczki w kuki.pl), gdzie pod warunkiem terminowej spłaty oddajemy co do grosza tyle, ile pożyczyliśmy, są i tacy u których płatna jest nawet pierwsza pożyczka. Dlatego nim weźmiemy pożyczkę, warto prześwietlić kilka różnych instytucji pozabankowych i wybrać taką, której oferta wydaje nam się najbardziej atrakcyjna i najlepiej dostosowana do naszych potrzeb i możliwości finansowych.

  Warto podkreślić, że dobra pożyczka ratalna czy chwilówka nie powinna być droga. Większość pożyczkodawców od razu informuje nas o tym, ile zapłacimy za nasze zobowiązanie, dzięki czemu jeszcze przed podpisaniem umowy możemy zastanowić się nad tym, czy chcemy wziąć pożyczkę w tej konkretnej firmie. Nie oznacza to jednak, że mamy wierzyć pożyczkodawcy „na słowo”. Wprawdzie znaczna część instytucji pozabankowych uczciwie i odpowiedzialnie podchodzi do kwestii pożyczania pieniędzy, jednak zawsze znajdą się podmioty żerujące na niewiedzy i naiwności potencjalnych klientów. Stąd też nim podpiszemy jakiekolwiek dokumenty, przeczytajmy je uważnie i sprawdźmy, czy zawarte w umowie koszty pożyczki są takie same jak te, o których zostaliśmy wcześniej poinformowani. Tym, co powinno nas szczególnie zainteresować, jest tabela opłat, wysokość miesięcznej raty i całkowita kwota do zapłaty.

  Koszt pożyczki – ile i za co?

  Przeciwnicy pożyczek online podkreślają, że jest to niezwykle kosztowna forma ratowania domowego budżetu. Tak jednak być nie musi. Korzystając chociażby ze wspomnianej już pierwszej pożyczki za darmo, możemy uniknąć wszelkich, dodatkowych opłat. Natomiast w przypadku pożyczek ratalnych najczęściej mamy do czynienia z takimi kosztami, jak:

  • opłata przygotowawcza,
  • opłata administracyjna,
  • prowizja,
  • oprocentowanie,
  • ubezpieczenie.

  Co oczywiste, nie w każdej firmie pożyczkowej będziemy musieli uiścić wszystkie wymienione wyżej opłaty. Chociażby ubezpieczenie pożyczki w większości przypadków jest dobrowolne, co oznacza, że to, czy się na nie zdecydujemy, zależy tylko od nas. Jeśli przerażają nas wysokie koszty pożyczki, zawsze możemy poszukać firmy, w której będą one jak najniższe. Nim jednak skorzystamy z pozornie atrakcyjnej oferty, sprawdźmy reputację pożyczkodawcy i zapoznajmy się ze wszystkimi dokumentami i formularzami, by już w trakcie spłacania pożyczki nie zaskoczyły nas żadne dodatkowe, związane z nią koszty. To, z jakimi opłatami będziemy musieli się liczyć, zaciągając pożyczkę, najlepiej jest zweryfikować albo korzystając z darmowych porównywarek finansowych, albo bezpośrednio na stronie samego pożyczkodawcy za pomocą zamieszczonego tam kalkulatora. W tym drugim przypadku zmieniając parametry pożyczki tj. to, ile i na jak długo chcemy wziąć pożyczkę, zobaczymy jak zmieniają się koszty zobowiązania.

  Weźmy również pod uwagę dodatkowe opłaty, którymi możemy zostać obciążeni za brak terminowej płatności. Ich wysokość i to, co dokładnie jest płatne także znajdziemy w umowie. Niestety, takie koszty mogą niekiedy przekroczyć wartość udzielonej nam pożyczki, dlatego pamiętajmy o tym, by wszystkie zobowiązania spłacać w ustalonym z pożyczkodawcą terminie.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.