google

  rachunkowość, biuro rachunkowe, usługi rachunkowe

  Kursy walut 18.04.2019
  1 USD
  3.8002
  0.0224
  1 EUR
  4.2790
  0.004
  1 CHF
  3.7586
  0.0091
  1 GBP
  4.9483
  0.0218
  1 RUB
  0.0593
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • 10 kroków do idealnej księgowości z Taxomatic

  10 kroków do idealnej księgowości z TaxomaticZastanawiałeś się kiedyś, jak w łatwy i szybki sposób sprawić, aby księgowość Twojej firmy była idealna? Co zrobić, by rozliczać się prawidłowo, zgodnie z obowiązującymi prawami, a jednocześnie przyjemnie i komfortowo? Z naszym poradnikiem oraz programem Taxomatic osiągniesz to!

  Aby móc mówić, że działania rozliczeniowe oraz księgowe w przedsiębiorstwie są wykonywane perfekcyjnie, muszą spełniać one kilka kryteriów. Powinny być proste, szybkie, lecz przede wszystkim skuteczne. To, jaki model rozliczania i księgowania wybierzemy, zależy tylko od nas. Dziś jednak skupimy się na programie do księgowania online Taxomatic, który jest jednym z najlepszych na rynku. Pokażemy Wam, w jaki sposób w tylko 10 krokach za pomocą tego narzędzia możemy osiągnąć sukces księgowy.

  1. Wykup subskrypcję z dodatkowymi opcjami

  Darmowa wersja demo programu Taxomatic jest bardzo przyjemna. Posiada sporo opcji i pozwala na podstawowe działania z zakresu księgowości i fakturowania. Jednak nigdy nie będzie na takim samym poziomie co wersja płatna. Chcąc uzyskać jak najlepszy efekt – powinniśmy od początku nastawić się na to, żeby wykupić płatny dostęp do programu. Nie jest on drogi. Aktualnie ceny mają się następująco: pakiet MINI kosztuje 6,15 złotych brutto miesięcznie, pakiet LITE 23,37 złotych brutto miesięcznie, natomiast największy pakiet MAX to wydatek rzędu 121,77 złotych brutto miesięcznie. Nie są to stawki wysokie, natomiast jakość, jaką uzyskamy, na pewno jest zdumiewająca.

  10 kroków do idealnej księgowości z Taxomatic
  Wnętrze programu Taxomatic. Źródło: taxomatic.pl/o-programie

  2. Uzupełnij wszystkie dane swojej firmy

  Dzięki temu, że uzupełnisz dane o sobie i swojej firmie, łatwiej Ci będzie korzystać z programu Taxomatic. Wpisanie potrzebnych informacji pozwoli między innymi na automatyczne uzupełnianie faktur czy też innych dokumentów. Również wszelkiego rodzaju druki urzędowe sprawniej będzie nam wygenerować.

  3. Uzupełnij dane swoich kontrahentów, pracowników oraz towarów i usług

  To również spore ułatwienie w kontekście wystawiania faktur. Dzięki temu, że wszelkie zapisane przez nas dane umieszczą się w odpowiednich rubrykach dokumentów samoistnie, my zaoszczędzimy sporo czasu i wysiłku, które musielibyśmy poświęcić na ręczne uzupełnianie faktur.

  4. Zawsze wpisuj swoje Przychody i Wydatki

  Pamiętaj, że sumienność i systematyczność to w dzisiejszych czasach podstawa budowania dobrze prosperującego biznesu oraz jego księgowości. Jeśli będziemy pamiętać o tym, aby na bieżąco wpisywać do odpowiednich rubryk nasze wydatki oraz przychody, łatwiej nam będzie gospodarować budżetem firmy.

  5. Wystawiaj i dodawaj faktury w chmurze programu

  Taxomatic jest jednym z nielicznych narzędzi, które umożliwiają zarówno wystawianie faktur, jak i skanowanie ich i dodawanie do chmury, gdzie będą w bezpieczny sposób przechowywane. Dzięki temu zaoszczędzimy dużo czasu oraz miejsca w domowym biurze.

  6. Prognozuj podatki, które na Ciebie czekają

  Każdy przedsiębiorca musi płacić stosowne podatki. Dzięki specjalnej, rewolucyjnej opcji prognozowania podatku, Taxomatic chce ułatwić właścicielom małych i średnich firm trzymanie budżetu firmy. Dzięki tej opcji łatwiej nam będzie przewidzieć, ile podatku przyjdzie nam uiścić.

  7. Prowadź księgę przychodów i rozchodów

  Większość dzisiejszych przedsiębiorców rozlicza swoją firmę na podstawie tak zwanej księgi przychodów i rozchodów. Efekty swojej pracy muszą przedstawiać odpowiednim urzędom. Program Taxomatic postanowił wyjść naprzeciw wymaganiom i potrzebom właścicieli firm. Dziś mogą już prowadzić księgę online za pomocą specjalnej opcji.

  8. Generuj deklaracje skarbowe oraz Jednolity Plik Kontrolny

  Wizyty w urzędach zwykle nie należą do najprzyjemniejszych. Dlatego właśnie możemy oszczędzić sobie słuchania zdenerwowanych urzędników, którzy wytkną nam każdy błąd w dokumentach, i spróbować wystawić druczek za pomocą programu Taxomatic. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że każdy wygenerowany przez nas dokument będzie dobry w świetle prawa.

  9. Przeglądaj raporty i analizy

  Przedsiębiorca, który nie analizuje swoich działań oraz pracy budżetu firmy, nigdy nie osiągnie dużego sukcesu. Dlaczego? Ponieważ nie uczy się na błędach. Analizowanie wykresów, które przygotuje dla nas z ostatnich miesięcy program Taxomatic nie tylko pozwoli nam ogólniej spojrzeć na nasze wydatki oraz przychody, ale również obmyślić strategię na przyszłość, dzięki której pomnożymy zyski.

  10. Nie martw się o przepisy!

  Program Taxomatic został tak stworzony, by na bieżąco się aktualizował. Oznacza to, że narzędzie online będzie uaktualniane o nowe, dopiero co wchodzące do życia przepisy prawa podatkowego. Dzięki temu nie musimy martwić się o to, czy nasze działania będą niezgodne z prawem.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.