google

  rachunkowość, biuro rachunkowe, usługi rachunkowe

  Kursy walut 18.04.2019
  1 USD
  3.8002
  0.0224
  1 EUR
  4.2790
  0.004
  1 CHF
  3.7586
  0.0091
  1 GBP
  4.9483
  0.0218
  1 RUB
  0.0593
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • 5 pomysłów na zdobycie środków na rozwój dla Twojej firmy

  5 pomysłów na zdobycie środków na rozwój dla Twojej firmyZarządzanie własną firmą to trudne zadanie, szczególnie w dzisiejszych czasach ogromnej konkurencji. Można śmiało powiedzieć, że przedsiębiorstwo nie ma szans utrzymać się na rynku, jeśli nie inwestuje w swój rozwój. Niestety nie jesteśmy w stanie mówić o rozwoju, jeśli nie posiadamy na ten cel odpowiedniego budżetu.

  Wiele firm nie przynosi zachwycających dochodów lub działa na rynku na tyle krótko, że ciężko jest im uzbierać odpowiedni kapitał na inwestycje. Na szczęście istnieją inne sposoby zdobywania środków. Oto kilka najskuteczniejszych z nich.

  5 sposobów na uzyskanie pieniędzy na inwestycję

  1.Pożyczki bankowe

  Najbardziej oczywistym sposobem na zdobycie dodatkowych pieniędzy dla firmy jest wzięcie pożyczki z banku. Jeśli mamy dobrą historię kredytową i odpowiednią zdolność, to warto z takiej możliwości skorzystać. Tym bardziej, że oferty banków są teraz coraz tańsze.

  2.Pożyczki pozabankowe

  Niestety nie każdy przedsiębiorca ma możliwość wzięcia pożyczki z banku, dlatego istnieją też firmy pozabankowe udzielające finansowania np. na inwestycje. Choć ich oferta może być droższa od tradycyjnego kredytu bankowego, to warto wiedzieć, że tego typu pożyczki są szybciej przyznawane, a weryfikacja kredytobiorcy nie jest tak restrykcyjna, przez co większość wniosków kończy się pozytywną decyzją. Listę polecanych firm można znaleźć na https://pozyczka-ratalna.pl/ lub https://www.ratkomat.pl/dla-firm/.

  3.Szukanie inwestorów

  Inwestorzy to najlepszy sposób na uzyskanie dodatkowych pieniędzy na rozwój firmy. Warto szukać ich wśród znajomych lub nawiązywać tego typu kontakty na spotkaniach dla przedsiębiorców, które są organizowane w każdym większym mieście.

  4.Bezpłatne działania marketingowe

  Dodatkowy zysk otrzymamy poprzez działania marketingowe. Nie wszystkie wymagają wyłożenia na to pieniędzy. Warto korzystać ze sposobów bezpłatnych, czyli takich, którymi możemy się zająć osobiście.

  5.Rozszerzenie oferty firmy

  Dodając jakiś nowy produkt do oferty, mamy szansę na zwiększenie przychodów, dlatego co jakiś czas warto pomyśleć o rozszerzeniu naszych propozycji.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.