google

  rachunkowość, biuro rachunkowe, usługi rachunkowe

  Kursy walut 18.04.2019
  1 USD
  3.8002
  0.0224
  1 EUR
  4.2790
  0.004
  1 CHF
  3.7586
  0.0091
  1 GBP
  4.9483
  0.0218
  1 RUB
  0.0593
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jak związać koniec z końcem na emeryturze?

  Jak związać koniec z końcem na emeryturze?W Polsce emerytura jest bardzo niska, przez co wielu emerytów żyje na skraju ubóstwa. Jak można się łatwo domyślić, zarządzanie tak niskim budżetem domowym jest bardzo trudne, dlatego osoby starsze często zastanawiają się, jak dotrwać do pierwszego.

  Skuteczne sposoby na wiązanie końca z końcem na emeryturze

  Nie ma co ukrywać, w naszym kraju życie na emeryturze nadal wygląda zupełnie inaczej niż np. u naszych sąsiadów zza zachodniej granicy. Podczas gdy emeryci z Niemiec mogą pozwolić sobie na zwiedzanie świata oraz cieszenie się życiem ich polscy odpowiednicy muszą raczej zmagać się z problemem - jak związać koniec z końcem.

  Nie ma co ukrywać - większość emerytur jest zaledwie niewielkim ułamkiem zarobków jakie otrzymywaliśmy w czasie aktywności zawodowej. Warto więc już od czasu samego podjęcia pracy zacząć regularnie oszczędzać, a zebrany w ten sposób kapitał przeznaczyć na inwestycje lub przynajmniej trzymać na lokacie, gdzie będą na siebie zarabiać, a przynajmniej nie stracą na wartości pomimo inflacji.

  Emeryci, którzy pozostają w dobrej kondycji fizycznej mogą również rozważyć podjęcie pracy - wiele firm jest otwartych na nawiązanie współpracy z emerytami, którzy mają wieloletnie doświadczenie i wiedzę - szczególnie cenną przy obecnym rynku pracy, gdzie brakuje fachowców.

  Wsparcie finansowe na emeryturze

  Emeryci zazwyczaj są bardzo dobrze zorientowani w tym, jak oszczędzać. Mimo to nie zawsze są w stanie tak zagospodarować emeryturą, aby wystarczyła do końca miesiąca. W takiej sytuacji może pojawić się pytanie: Kiedy warto zaciągnąć chwilówkę? Na pewno będzie to dobre rozwiązanie, jeśli za niedługo spodziewamy się listonosza z emeryturą lub innego pewnego zastrzyku gotówki.

  Emeryci, którzy rozważają zaciągnięcie pożyczki celem poprawy stanu finansów powinni zainteresować się ofertami firm działających na rynku już od dłuższego czasu, np.takich jak zaliczka.pl na pozyczkowy-portal.pl.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.