google

  rachunkowość, biuro rachunkowe, usługi rachunkowe

  Kursy walut 17.05.2019
  1 USD
  3.8545
  0.0286
  1 EUR
  4.3072
  0.0143
  1 CHF
  3.8196
  0.0244
  1 GBP
  4.9273
  0.0161
  1 RUB
  0.0597
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Profesjonalna obsługa kadr i przestrzeganie prawa pracy - co daje outsourcing kadr pracodawcy i pracownikom?

  Profesjonalna obsługa kadr i przestrzeganie prawa pracy - co daje outsourcing kadr pracodawcy i pracownikom?Outsourcing kadr jest korzystny zarówno dla pracodawcy, jak i pracowników. Może bezpośrednio wpływać na wzrost efektywności działań firmy i powodować spadek kosztów prowadzenia działalności. Najlepsze firmy oferują kompleksowy outsourcing kadr i dają dostęp do nowoczesnych narzędzi.

  Korzyści z outsourcingu kadr dla pracodawcy i firmy

  Outsourcing kadr to zlecenie zadań związanych z kadrami zewnętrznemu podmiotowi. Najlepsze firmy oferujące usługi outsourcingowe gwarantują bezpieczeństwo danych i prowadzenie kadr zgodnie z prawem i obowiązującymi standardami. Dzięki temu pracodawca nie musi obawiać się o ochronę danych firmy ani pracowników, a jednocześnie zyskuje pewność, że wszystkie zadania zostaną wykonane rzetelnie i terminowo.

  Korzystając z usług outsourcingowych w zakresie kadr, pracodawca może zaoszczędzić pieniądze, czas i energię. Nie musi tworzyć odrębnego działu do obsługi kadrowej, szukać do niego pracowników ani inwestować w ich szkolenie. Przenosi odpowiedzialność za prawidłowe wykonywanie zadań kadrowych na podmiot zewnętrzny i zyskuje wsparcie w kontaktach z urzędami także w razie kontroli.

  Zaletą korzystania z usługi outsourcingu kadr jest także dostęp do narzędzi ułatwiających prowadzenie działalności gospodarczej. W wielu przypadkach obsługa kadr odbywa się zdalnie. Dzięki temu nie tylko nie trzeba organizować przestrzeni dla oddelegowanych pracowników wykonujących zadania kadrowe, ale też otrzymuje się dostęp do oprogramowania dającego szerokie możliwości sprawnego zlecania tych zadań.

  Dodatkowo outsourcing kadr sprawia, że pracodawca nie musi monitorować samodzielnie terminów związanych z uprawnieniami pracowniczymi czy zatrudnieniem, robią to za niego doświadczeni specjaliści.

  Co zyskują pracownicy firmy korzystającej z outsourcingu kadr?

  Outsourcing kadr jest korzystny także z perspektywy pracowników firmy zlecającej obsługę kadr zewnętrznemu podmiotowi. Pracownicy zyskują łatwy dostęp do systemu kadrowego, w którym mogą m.in. składać wnioski urlopowe, pobierać PIT-y czy paski płacowe w wersji elektronicznej i korzystać z innych funkcji.

  Outsourcing kadr może bezpośrednio wpływać na satysfakcję pracowników i tym samym przekładać się na wzrost efektywności pracy i zysków. Dzieje się tak dlatego, że zadania kadrowe wykonywane są rzetelnie i terminowo. Oznacza to, że pracownicy otrzymują w krótkim czasie dokumenty, których potrzebują, np. różnego typu zaświadczenia.

  Zobacz także: Kompleksowe wykonywanie zadań płacowych w ramach outsourcingu - w jaki sposób outsourcing płac przynosi zysk?

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.