google

  rachunkowość, biuro rachunkowe, usługi rachunkowe

  Kursy walut 14.12.2018
  1 USD
  3.8095
  0.0356
  1 EUR
  4.3021
  0.0084
  1 CHF
  3.8202
  0.0166
  1 GBP
  4.7940
  0.0153
  1 RUB
  0.0573
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Szukamy dobrego biura rachunkowego

  Szukamy dobrego biura rachunkowego

  Jeśli prowadzisz firmę, to z pewnością nie raz spotkałeś się z zagadnieniem usług księgowych. Każde przedsiębiorstwo ma obowiązek prowadzić księgowość. Można to robić na dwa sposoby, czyli samemu zajmować się tym w zakresie własnej organizacji lub też zlecać usługi księgowe któremuś w biur rachunkowych.

  Przy sposobie pierwszym wszystko jest na naszej głowie i sami dbamy o własny interes. Drugi sposób polega na powierzeniu naszych rachunków, sprawozdań i rozliczeń z urzędem skarbowym zewnętrznej firmie która posiada odpowiednie kompetencje i świadczy tego rodzaju usługi. Jednak warto zauważyć że nawet w przypadku zlecenia usług zewnętrznej firmie, w przypadku pomyłki/ złego rozliczenia odpowiedzialność podnosi podmiot rozliczany a nie jak mogłoby się wydawać rozliczający. Dlatego jeśli chcemy zlecić prowadzenie księgowości firmie zewnętrznej warto zwrócić uwagę na kilka aspektów przed podjęciem decyzji. Pozwoli to na uniknięcie nieprzyjemnych sytuacji w przyszłości. Na co więc zwrócić uwagę?

  Zakres OC

  Firmy zajmujące się rachunkowością i rozliczaniem klientów, muszą obowiązkowo taką polisę posiadać. Jej brak może okazać się dla klienta sporym kłopotem, dlatego że w razie popełniania błędu przez biuro, zostanie nałożona na nas kara a odzyskanie pieniędzy przez postępowanie sądowe może toczyć się bardzo długo. Im wyższa jest kwota polisy OC wykupionej przez biuro rachunkowe, tym większa szansa że klientowi uda się wyegzekwować pełną rekompensatę w przypadku wystąpienia szkody z powodu błędu księgowego.

  Szeroką ofertę na usługi finansowe oferuje biuro rachunkowe Br-Gabi Bielsko-Biała.

  Kompetencje biura

  Każdy szanujący się właściciel biura rachunkowego przedstawi nam certyfikat (imienny) wydany przez Ministra Finansów. Certyfikat ten jasno stwierdza, że nasz rozmówca jest księgowym posiadającym odpowiednie doświadczenie i wiedzę potrzebną do pełnienia zawodu.

  Realia współpracy

  Warto przed podjęciem współpracy omówić takie szczegóły jak sposób kontaktu z biurem, może to być droga mailowa, telefoniczna i sms-owa. Zapytajmy także w jakich godzinach nasz księgowy będzie nas obsługiwał. Czy będzie to sztywno ustalony czas np. w godzinach 8-16 czy będzie możliwość kontaktu w razie wyjątkowych sytuacji. Trzeba również dowiedzieć się kilku rzeczy na temat przekazywania dokumentów, np. w jakim terminie musimy to uczynić. Czy dokumenty musimy dostarczyć osobiście czy wystarczy je przesłać mailem. Pamiętajmy o tym, by nie bać się zadawać pytań. Jako potencjalny klient mamy prawo oczekiwać że biuro rachunkowe bielsko udzieli nam wyczerpujących informacji. Jeśli ktoś nam takich odmawia na samym początku, to nie warto z nim współpracować.

  Cena usługi

  Jedna z rzeczy które obowiązkowo trzeba sprawdzić jest cena usług w danym biurze. Dobrze wiedzieć, że niska cena zazwyczaj oznacza ograniczony zakres usług, dlatego nie zawsze jest to dobre rozwiązanie.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.