google

  rachunkowość, biuro rachunkowe, usługi rachunkowe

  Kursy walut 14.12.2018
  1 USD
  3.8095
  0.0356
  1 EUR
  4.3021
  0.0084
  1 CHF
  3.8202
  0.0166
  1 GBP
  4.7940
  0.0153
  1 RUB
  0.0573
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Pożyczka przez Internet a umowa zlecenie

  Pożyczka przez Internet a umowa zleceniePożyczka przez Internet jest skierowana do osób, które mają regularne dochody. Mogą ją otrzymać także ci, którzy pracują na podstawie umowy zlecenie. Ważne, by była podpisana na co najmniej kilka miesięcy i pozwalała na spłatę rat w terminie.

  Kryterium wiekowe a pożyczka przez Internet

  Pożyczkę przez Internet może otrzymać osoba, która ma pełną zdolność do czynności prawnych. Uzyskuje się ją wraz z osiągnięciem pełnoletności. W zależności od przyjętych zasad, niektóre firmy pożyczkowe kierują swoją ofertę do osób w wieku 18 lat, a inne do tych, które ukończyły 19 lub 21 lat. Maksymalna granica wiekowa z reguły wynosi 70 lat, a w przypadku niektórych instytucji pozabankowych - 73 lata. Osoby znajdujące się w tym przedziale wiekowym najczęściej mają stałe dochody, w postaci pracy, świadczeń emerytalnych lub rentowych.

  Pożyczka online a zatrudnienie

  Regularność otrzymywania dochodów to bardzo istotne kryterium, jeśli chodzi o starania o pożyczkę przez Internet. Zabezpiecza ono bowiem interesy zarówno pożyczkodawcy, jak i pożyczkobiorcy. Instytucja finansowa ma pewność, że jej klient będzie w stanie uregulować zaciągnięte zobowiązanie. Natomiast osoba pożyczająca pieniądze ma możliwość budowania pozytywnej historii kredytowej oraz powiększenia domowego budżetu. Większość firm pożyczkowych nie ogranicza dostępu do środków finansowych osobom zatrudnionym na podstawie umowy o pracę. Jeśli umowa zlecenie zapewnia stałe dochody i jest podpisana np. na rok lub 6 miesięcy, to - w zależności od tego, na jak długi czas rozłożono spłatę pożyczki - nie ma problemu z otrzymaniem dodatkowych pieniędzy. Warto rozważyć wzięcie pożyczki ratalnej np. w NetCredit, którą można podzielić na niewielkie raty. Dzięki temu praktycznie nie obciążą one domowego budżetu.

  Zdolność kredytowa

  Podczas wnioskowania o pożyczkę online istotna jest zdolność kredytowa. To pojęcie oznacza możliwość spłacenia zaciągniętego zobowiązania w terminie. Podczas oceny tego parametru brane są pod uwagę dochody pożyczkobiorcy oraz jego stałe wydatki. Sprawdzane są również obecnie spłacane pożyczki lub kredyty i terminowość regulowania zobowiązań. Ważna jest ilość osób na pozostających na jego utrzymaniu, a także wykształcenie, pozycja majątkowa i mieszkaniowa. Instytucje pozabankowe biorą pod uwagę także historię kredytową. Informuje ona o tym czy wcześniejsze pożyczki i kredyty były oddawane w terminie, a także ilość zapytań pożyczkowych. Wnioskując o każde tego typu wsparcie finansowe, należy więc przemyśleć, czy jego wysokość jest adekwatna do zarobków. Dzięki terminowemu spłacaniu rat budowana jest pozytywna historia kredytowa.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.