google

  rachunkowość, biuro rachunkowe, usługi rachunkowe

  Kursy walut 15.02.2019
  1 USD
  3.8326
  -0.019
  1 EUR
  4.3243
  -0.0151
  1 CHF
  3.8081
  -0.0101
  1 GBP
  4.9104
  -0.0325
  1 RUB
  0.0575
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Na co najczęściej pożyczamy?

  Na co najczęściej pożyczamy?Pożyczki są zaciągane z tytułu rozmaitych okazji, które przeważnie wiążą się z wydatkami przekraczającymi aktualne możliwości domowego budżetu. Jak zatem wygląda podejście Polaków do planowania wydatków?

  Czy planujemy wydatki?

  Według najnowszych badań „Barometr Providenta” zrealizowanych przez agencję badawczą PBS, początek roku to czas w którym nieco ponad połowa Polaków planuje nadchodzące większe wydatki i zaczyna oszczędzać na wybrane cele.

  Jednak sporo rodaków, bo aż 4 na 10, nie zastanawia się nad tym jakie poważniejsze wydatki ich czekają w nadchodzącym roku, co skutkuje w efekcie zainteresowaniem pożyczkami gdy pojawia się potrzeba finansowa – zarówno na rynku bankowym, jak i pozabankowym.

  Taką postawę (zaciągnięcie pożyczki gdy zabraknie bieżących środków) deklaruje co piąty badany, większość stara się oszczędzać na wybrane cele lub planuje finansować je z bieżących dochodów.

  Jakie wydatki najbardziej obciążają domowy budżet?

  Ich lista nie będzie zaskoczeniem – najbardziej znaczącym wydatkiem okazały się wakacje oraz remonty. Jednak lista odpowiedzi respondentów jest oczywiście dłuższa:

  1. Wakacje (18%)
  2. Remonty (17%)
  3. Sprzęt RTV/AGD (13%)
  4. Święta Wielkanoce (11%)
  5. Zakup samochodu (9%)
  6. Święta Bożego Narodzenia(8%)
  7. Operacje i leczenie (7%)
  8. Wesele (swoje lub bliskich) (6%)
  9. 1-sza Komunia Święta (4%)
  10. Wyprawka szkolna (3%)
  11. Narodziny dziecka (2%)
  12. Inne (3%)

  Dla niektórych zaskakujący może się wydawać fakt, iż Wielkanoc „wyprzedziła” w zestawieniu Boże Narodzenie pomimo faktu iż to właśnie grudniowe święta wiążą się generalnie z większymi wydatkami. Jednak jak tłumaczy Anna Karasińska, ekspert ds. badań rynkowych w Provident Polska, może to wynikać z tego iż grudniowe święta stanowią na początku roku bardzo odległą perspektywę, dlatego więcej osób wskazało na bliskie już Święta Wielkanocne.

  Tak czy inaczej, analizując listę widać że poważnych wydatków jest wiele, a spora część z nich jest związana z usamodzielnieniem się i zakładaniem własnej rodziny. Warto zauważyć, iż dzieci są często stymulatorem wydatków, które pozornie nie są z nimi bezpośrednio związane tak jak narodziny, pierwsza komunia, czy wyprawka szkolna - można tutaj wskazać na pierwsze w zestawieniu wakacje, czy remonty.

  Pełną analizę tematu można przeczytać na stronie http://media-provident.pl/pr/382835/wakacje-i-remonty-te-wydatki-najbardziej-obciazaja-kieszenie-polakow
   


  Tekst reklamowy serwisu nowechwilowki.com

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.