google

  rachunkowość, biuro rachunkowe, usługi rachunkowe

  Kursy walut 21.01.2019
  1 USD
  3.7751
  0.0057
  1 EUR
  4.2928
  -0.0036
  1 CHF
  3.7844
  -0.0073
  1 GBP
  4.8457
  -0.0316
  1 RUB
  0.0569
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Czy opłaca się wymieniać walutę online ?

  Czy opłaca się wymieniać walutę online ?Nadal wymieniasz walutę w sposób tradycyjny – korzystając z oferty stacjonarnych kantorów lub banków? Czy jednak zdajesz sobie sprawę z tego, że w ten sposób strasznie przepłacasz? Możesz znacznie zaoszczędzić, jeżeli zdecydujesz się na korzystanie z systemów elektronicznej wymiany. Jest to rozwiązanie nie tylko tańsze, lecz także zdecydowanie prostsze, szybsze i bezpieczniejsze.

  Dodatkowe opłaty, które popsują Ci humor

  Wybierasz się na zagraniczny urlop lub zamierzasz podjąć pracę poza granicami kraju? Wydaje Ci się, że skoro masz kartę płatniczą, to możesz bez obaw wypłacać pieniądze z bankomatów i opłacać transakcje zakupowe w sposób bezgotówkowy? Niestety, rzeczywistość nie wygląda tak różowo. W tego typu sytuacjach będziesz musiał ponieść wysokie koszty przewalutowania. Kiedy się o tym dowiesz, nagle lody czy gofry, którymi delektujesz się w pełnym słońcu przestaną Ci smakować…

  Tracisz niepotrzebnie pieniądze również wtedy, gdy wymieniasz walutę w sposób tradycyjny w polskich bankach i kantorach. Instytucje te za każdym razem nakładają na kursy tzw. spread. Stanowi on różnicę pomiędzy kursem sprzedaży a kupna waluty. Jego wartość jest ustalana biorąc pod uwagę aktualne wskaźniki Narodowego Banku Polskiego. Oprócz tego, na zwiększenie różnicy na Twoją niekorzyść może mieć wpływ dodatkowa prowizja.

  Tylko od Ciebie samego zależy, czy będziesz przepłacać

  W prosty sposób możesz na szczęście zaoszczędzić, jeżeli zdecydujesz się skorzystać w tym celu z serwisów społecznościowej wymiany walut. Takie rozwiązanie jest możliwe nawet w przypadku spłaty kredytów w obcej walucie, co potwierdzają zapisy ustawy antyspreadowej z 2011 roku. Zatem nawet jeśli spłacasz kredyt w określonym banku, możesz wymienić pieniądze gdzie tylko chcesz, a następnie regulować zobowiązanie w walucie zaciągniętego kredytu.

  Pora pożegnać się z popularnymi mitami

  Wydaje Ci się, że wymiana walut przez Internet jest skomplikowana, czasochłonna i niebezpieczna. Zapewniamy Cię, że nie ma w tym ani krzty prawdy. Proces wymiany zajmie Ci w większości przypadków nie więcej niż kilkanaście minut. Nie musisz tracić czasu na porównywanie oferty kantorów czy dojazd na miejsce. Wystarczy, że założysz konto online, podając takie same dane jak na rachunku, z którego będziesz zasilał swój elektroniczny portfel. System automatycznie zaproponuje najkorzystniejsze oferty innych użytkowników, którzy zechcą zawrzeć z Tobą transakcję z uwzględnieniem kursu, który sam zaproponujesz. Jeżeli w danej chwili nie będzie to możliwe, staniesz przed koniecznością oczekiwania na kontrofertę.

  Czy wymiana walut online jest bezpieczna?

  Kwestia bezpieczeństwa również jest po stronie serwisów internetowej wymiany walut. W tym przypadku nie musisz przecież drżeć ze strachu, że złodzieje ukradną Ci gotówkę, którą musiałbyś dostarczyć do tradycyjnego kantoru. Sama transakcja elektroniczna będzie bezpieczna jedynie pod warunkiem, że skorzystasz z platformy stosującej certyfikat SSL. Potwierdzeniem tego jest kłódka obok adresu strony www oraz poprzedzenie go protokołem https. Możesz być ponadto pewien wypłacalności osoby z którą zawierasz transakcję. Będzie ona mogła wymienić walutę jedynie pod warunkiem, że na jej portfelu online znajdują się wymagane środki. Zabezpieczenie takie stosują największe platformy społecznościowe wymiany walut, na czele z serwisem dostępnym na stronie https://www.walutomat.pl/.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.