google

  rachunkowość, biuro rachunkowe, usługi rachunkowe

  Kursy walut 21.01.2019
  1 USD
  3.7751
  0.0057
  1 EUR
  4.2928
  -0.0036
  1 CHF
  3.7844
  -0.0073
  1 GBP
  4.8457
  -0.0316
  1 RUB
  0.0569
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Chcesz wiedzieć więcej o funduszach inwestycyjnych?

  Chcesz wiedzieć więcej o funduszach inwestycyjnych?Fundusze inwestycyjne budzą coraz większe zainteresowanie Polaków. Nic dziwnego, stopy zwrotu wypracowywane w ostatnich latach przez najlepsze z nich budziły respekt. I zazdrość. A prognozy specjalistów wskazują, że ten trend będzie się w najbliższych miesiącach utrzymywał.

  Inwestowanie w fundusze nie jest jednak tak proste, jak na przykład skorzystanie z lokacyjnej oferty banków. Jak inwestować? Odpowiedź jest prostsza niż mogłoby się wydawać – trzeba to robić z głową, spokojnie i nieustannie poszerzać swoją wiedzę na temat funduszy inwestycyjnych.

  W związku z danymi dotyczącymi inflacji i brakiem reakcji banków na te informacje, lokaty nie są najlepszym sposobem na pomnażanie kapitału. Uchodzą wprawdzie za najbezpieczniejsze, ale nie możemy się po nich spodziewać wysokiej stopy zwrotu. Fundusze inwestycyjne zdają się być odpowiedzią na ten problem. Choć, w porównaniu do lokat bankowych, mogą nam zafundować pewien niepokój wynikający z wahań na rynku kapitałowym, to jednocześnie kuszą wyższą stopą zwrotu. W 2017 roku szczególnym zainteresowaniem inwestorów cieszyły się spółki technologiczne i surowcowe. Jak będzie w przyszłym roku?

  Dowiedz się więcej

  Prawdopodobnie wiele się nie zmieni. To właśnie wyżej wymienione spółki przynoszą największą stopę zwrotu, bo aż od 4 do 9 procent miesięcznie. Wśród krajów gdzie najlepiej inwestować, w ostatnich miesiącach wysoko plasują się Japonia oraz Indie. Warto pamiętać o tych danych przygotowując się do nowego roku w inwestycjach.

  Każdy inwestor powinien przez cały czas poszerzać swoją wiedzę o rynkach. Dlatego F-Trust SA przygotował cykl spotkań z Jędrzej Janiakiem, analitykiem F-Trust, który będzie odpowiadał na pytania inwestorów i wyjaśniał wątpliwości dotyczące funduszy inwestycyjnych.

  Uczestniczący w spotkania dowiedzą się na czym polega różnica między funduszem otwartym i zamkniętym, jak działają fundusze inwestycyjne „masterfeeder” oraz te ogólne. Ponadto ekspert odpowie również na pytania, czy raz kupiony fundusz musi być na zawsze, udzieli informacji z ogólnej wiedzy dotyczącej funkcjonowania funduszy oraz wyjaśni, czy inwestowanie w fundusze wiąże się z dobrowolnością wpłat i wypłat.

  Dobra okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę

  Oczywiście na spotkaniach z Jędrzejem Janiakiem, analitykiem jednej z największych niezależnych firm dystrybucyjnych na polskim rynku, każdy będzie mógł zadać pytania, które go nurtują. Wiedza w inwestowaniu, obok szczęścia, jest najważniejsza. Warto ją poszerzać każdym sposobem, a rozmowa z analitykiem rynków i ekspertem od funduszy inwestycyjnych to jeden z najlepszych sposobów, żeby to osiągnąć.

  Grzegorz Augustyniak

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.