google

  rachunkowość, biuro rachunkowe, usługi rachunkowe

  Kursy walut 14.06.2019
  1 USD
  3.7727
  -0.0009
  1 EUR
  4.2554
  -0.0056
  1 CHF
  3.7905
  -0.0104
  1 GBP
  4.7771
  -0.0033
  1 RUB
  0.0585
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jak wybrać najlepsze dla siebie konto osobiste?

  Jak wybrać najlepsze dla siebie konto osobiste?Wybór konta bankowego powinien być podyktowany indywidualnymi preferencjami, wśród których można wymienić m.in. liczbę miesięcznych przelewów, sposób wydawania pieniędzy oraz cykliczność wpłat. Ważnymi cechami konta osobistego są brak opłat za jego prowadzenie i bezpłatne przelewy. Przed zdecydowaniem się na otwarcie rachunku rozliczeniowo-oszczędnościowego warto porównać ze sobą ofertę różnych banków i zastanowić się, która z nich najbardziej odpowiada naszym potrzebom.

  Konto bankowe służy do gromadzenia oszczędności, a także do wygodnego realizowania różnego typu transakcji. Dzięki posiadaniu rachunku rozliczeniowo-oszczędnościowego można wygodnie dysponować i zarządzać swoimi środkami.

  Opłaty za prowadzenie konta osobistego

  Przy wybieraniu konta osobistego na początku najlepiej zwrócić uwagę na miesięczny koszt jego prowadzenia. Oferta banków pod tym względem jest bardzo zróżnicowana. Wśród dostępnych opcji można wymienić:

  • stałą opłatę za prowadzenie rachunku, np. 5 zł miesięcznie,
  • opłatę uzależnioną od wpływów na konto – wówczas, gdy są one systematyczne opłata ta jest niższa,
  • opłatę uzależnioną od liczby transakcji kartą w danym miesiącu,
  • opłatę uzależnioną od liczby przelewów zewnętrznych.

  Przy sprawdzaniu ofert banków warto zwrócić uwagę na to, czy np. bezpłatne prowadzenie konta nie idzie w parze z wysokimi opłatami za korzystanie z karty kredytowej. Przy porównywaniu oferty banków najlepiej skorzystać z profesjonalnych porównywarek, np. Porowneo.pl. Dzięki tej opcji można dopasować ofertę do swoich preferencji i znaleźć idealne dla siebie konto osobiste.

  Innowacyjność konta osobistego

  Osoby, które chcą korzystać z konta bankowego mobilnie, powinny zwrócić uwagę również na stopień innowacyjności wybranego rachunku rozliczeniowo-oszczędnościowego. Szczególnie istotną kwestią jest szybka i łatwa w obsłudze aplikacja na telefon, która umożliwia wygodne korzystanie z konta osobistego. Warto również zwrócić uwagę na to, czy dany bank oferuje możliwość dokonywania płatności przy użyciu telefonu. Nie bez znaczenia są również programy lojalnościowe, w ramach których można liczyć na atrakcyjne rabaty w zamian za korzystanie z bankowości mobilnej.

  Polityka i renoma banku

  Przy wyborze konta bankowego warto kierować się również polityką i reputacją banku. W celu uzyskania informacji na ten temat, można poczytać opinie w Internecie, np. na forach dyskusyjnych. Można również porozmawiać ze znajomymi, którzy posiadają rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w danym banku i spytać ich o podejście do klienta i ich opinie na temat konta osobistego.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.