google

  rachunkowość, biuro rachunkowe, usługi rachunkowe

  Kursy walut 22.06.2018
  1 USD
  3.6977
  -0.063
  1 EUR
  4.3149
  -0.0174
  1 CHF
  3.7367
  -0.0359
  1 GBP
  4.9209
  -0.01
  1 RUB
  0.0586
  -0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Złoto inwestycyjne - co powinieneś wiedzieć?

  Złoto inwestycyjne - co powinieneś wiedzieć?Posiadacze wolnych środków coraz częściej inwestują je w złoto, gdyż mogą oni liczyć na komfortowe warunki i brak ryzyka bankructwa czy też niewypłacalności. W przeciągu kilkunastu lat cena tego kruszcu wzrosła, a według analityków tendencja ta się nie tylko utrzyma, ale i wzrośnie. Na cenę złota wpływa zarówno popyt, jak i podaż. W związku z tym wraz ze wzrostem popytu i spadkiem podaży, za kruszec ten przyjdzie inwestorom zapłacić więcej. Trzeba też pamiętać, że złoto nie generuje dochodu, dlatego też analiza rynku złota jest bardziej skomplikowana. Co powinniśmy wiedzieć, decydując się na złoto inwestycyjne?

  Złote monety inwestycyjne – co powinniśmy o nich wiedzieć?

  Złoto od lat uznawane jest za uniwersalny pieniądz, któremu nie straszna jest inflacja. Ponadto nie podlega ono dewaluacji. Inwestowanie w złoto cieszy się więc sporą popularnością, a szczególnie inwestowanie w złote monety, które obracane są na całym świecie. Inwestorzy mają do dyspozycji nie tylko sztabki i monety, ale także instrumenty finansowe, które opierają się o ceny złota. Złoto fizyczne dla wielu osób stanowi polisę ubezpieczeniową, gdyż nawet podczas zawirowań na rynku światowym, nie dochodzi do tak drastycznych zmian, jak ma to miejsce w przypadku wartości papierowych pieniędzy. Co więcej, złoto nie jest obłożone podatkiem VAT. Zakup złotych monet jest więc pewną i bezpieczną formą inwestycji, szczególnie jeśli postawimy na znane mennice. Wówczas taka lokata nigdy nie traci na wartości.

  Według specjalistów optymalnym rozwiązaniem jest kupowanie monet emitentów znanych na całym świecie, dzięki czemu nie będzie w przyszłości problemu ze znalezieniem na nie kupca. Jedną z najbardziej znanych monet inwestycyjnych i jednocześnie najstarszą monetą bulionową na świecie jest Krugerrand, emitowany od roku 1967. Popularnością cieszą się także American Eagle, Wiener Philharmoniker, Maple Leaf oraz Australian Kangaroo. Na rynku dostępne są różne wersje złotych monet i o zróżnicowanej ilości złota, co przekłada się na ich cenę. W Polsce również produkowane są monety bulionowe na zlecenie Narodowego Banku Polskiego. Od roku 1995 emitowany jest Orzeł Bielik, którego próba wynosi 999,9.

  Gdzie kupować złoto inwestycyjne?

  Decydując się na inwestowanie w złoto, najbezpieczniej jest kupować je od sprawdzonych pośredników, którzy zajmują się handlem złota. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby kupienie go w banku, jednakże jest to znacznie mniej opłacalne ze względu na wysoką marżę. W przypadku osób prywatnych zaleca się kupować złoto od firm w celu uniknięcia konieczności zapłacenia podatku PCC. Objęte są nim transakcje przekraczające tysiąc złotych, a wynosi on 2% od wartości transakcji. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku odsprzedaży, jeśli okres przetrzymywania kruszcu wynosi mniej niż pół roku (liczone od kolejnego miesiąca od zakupu złota).

  Obecnie można bezproblemowo kupić złote monety inwestycyjne także przez Internet. Jako, że sprzedawcy doliczają do cen giełdowych swoją marżę, należy zapoznać się z kilkoma ofertami przed dokonaniem transakcji wybrać tą najbardziej konkrecyjną. Inwestując swój kapitał warto postawić na zaufanych i sprawdzonych dostawców kruszcu, takich jak 79Element działający na polskim rynku od wielu lat. Zawsze należy dokładnie zweryfikować rzetelność naszego partnera przed dokonaniem wymiany handlowej.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.