google

  rachunkowość, biuro rachunkowe, usługi rachunkowe

  Kursy walut 22.06.2018
  1 USD
  3.6977
  -0.063
  1 EUR
  4.3149
  -0.0174
  1 CHF
  3.7367
  -0.0359
  1 GBP
  4.9209
  -0.01
  1 RUB
  0.0586
  -0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Oszczędzanie nie tylko na lokatach

  Oszczędzanie nie tylko na lokatachEksperci od finansów są zgodni, że przechowywanie zgromadzonych oszczędności na zwykłych rachunkach osobistych, albo trzymanie gotówki w szufladzie to najgorsze z możliwych rozwiązań. Istnieją inne sposoby, aby zapewnić środkom pieniężnym bezpieczeństwo i jednocześnie zarabiać.

  Co jest najpopularniejsze?

  Polacy coraz bardziej świadomie podchodzą do kwestii oszczędzania. Największą popularnością wśród inwestycji cieszą się nieruchomości. Zakup domu, mieszkania bądź działki traktowane jest już od wielu lat jako najbezpieczniejsza forma lokowania kapitału. Wiele osób decyduje się też na skorzystanie z oferty banków i wpłaca oszczędności na lokaty. Podobnie jak zakup nieruchomości, są one uważane za inwestycje wiążące się z bardzo małym ryzykiem utraty pieniędzy. Pozostałe instrumenty finansowe cieszą się znacznie mniejszym zainteresowaniem wśród inwestorów. Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych mają więc trudne zadanie – muszą walczyć o klienta nie tylko z innymi funduszami, ale również innymi produktami pozwalającymi powiększać oszczędności. Przykładem może być bezprecedensowe wypłacenie regularnej dywidendy dla udziałowców funduszu, na co zdecydowało się BPH TFI. Warto jednak zainteresować się taką formą gromadzenia oszczędności również z innych powodów.

  Nieufność wobec funduszy inwestycyjnych

  Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia w 2015 roku przedstawił „Raport z badania wizerunku funduszy inwestycyjnych”. Ankiecie zostały poddane trzy grupy osób – posiadających w chwili badania jednostki funduszu inwestycyjnego, klientów, którzy z uczestnictwa w funduszu zrezygnowali oraz potencjalnych klientów. Na podstawie udzielonych odpowiedzi można wnioskować, że fundusze postrzegane są jako nowoczesne i perspektywiczne produkty. Badani ponadto jako największą ich zaletę wymieniali możliwość wyższego zysku i skorzystanie z zalet rynku kapitałowego nawet przez osoby nie posiadające specjalistycznej wiedzy w tej dziedzinie. Jednocześnie potencjalni klienci twierdzili, że udział w funduszach wymaga pewnego doświadczenia oraz wiedzy dotyczącej rynku finansowego. Czy tak jest naprawdę?

  Kto może mieć udział w funduszach?

  Wśród największych zalet funduszy inwestycyjnych wymienić można fakt, że udział w nich dostępny jest nawet dla osób posiadających niewielkie kwoty. Zaliczane są one do produktów inwestowania zbiorowego – zgromadzenie środków od dużej grupy klientów pozwala uzyskać kwotę na większe inwestycje. Osoby posiadające jednostki funduszu inwestycyjnego nie muszą też mieć specjalistycznej wiedzy dotyczącej instrumentów finansowych, czy zasad rządzących rynkiem inwestycyjnym, ponieważ powierzają swoje pieniądze prawdziwym specjalistom w tej dziedzinie. Wyborem inwestycji zajmują się analitycy, którzy na podstawie obserwacji zmian zachodzących na rynku i dzięki swojemu doświadczeniu oraz wiedzy mogą znaleźć najkorzystniejsze rozwiązania. Jak widać nie tylko lokaty czy zakup nieruchomości mogą okazać się dobrym sposobem na pomnażanie swoich oszczędności.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.