google

  rachunkowość, biuro rachunkowe, usługi rachunkowe

  Kursy walut 22.10.2018
  1 USD
  3.7273
  -0.0328
  1 EUR
  4.2922
  -0.0127
  1 CHF
  3.7387
  -0.0359
  1 GBP
  4.8642
  -0.0372
  1 RUB
  0.0571
  -0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Zdolność kredytowa – sprawdź czy stać Cię na kredyt hipoteczny

  Zdolność kredytowa – sprawdź czy stać Cię na kredyt hipotecznyKredyty hipoteczne to bardzo popularne produkty w Polsce. Każdy marzy o własnym mieszkaniu, jednak w większości przypadków ludzie po prostu nie mają pieniędzy na sfinansowanie takiego zakupu za gotówkę. Kredyt jest więc najczęściej jedynym sposobem na pozyskanie potrzebnych środków. Jednak zanim klient go otrzyma, bank musi sprawdzić jego zdolność kredytową.

  Co to jest zdolność kredytowa?

  Zdolność kredytowa to jeden z najważniejszych czynników wpływających na decyzję banku o przyznaniu kredytu hipotecznego. Ilustruje ona naszą możliwość do spłaty zobowiązania w wyznaczonym czasie. Określana jest na podstawie naszych przychodów i rozchodów, a także wcześniejszych pożyczek oraz kredytów. Wszystkie dane dotyczące naszej zdolności kredytowej znajdują się w Biurze Informacji Kredytowej. Bank może tam sprawdzić jak wyglądała spłata naszych poprzednich zobowiązań. Lepiej więc unikać opóźnień, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na decyzję o przyznaniu kredytu o który aktualnie się staramy. Dobrze jest również wiedzieć, że brak jakiejkolwiek historii kredytowej nie wpływa dobrze na naszą ocenę. Pożyczkodawcy niechętnie udzielają kredytów osobom o których nie mają żadnych informacji. Pozytywną historię kredytową można zbudować zaciągając drobne kredyty gotówkowe lub zakup sprzętu na raty.

  Od czego zleży zdolność kredytowa?

  Zdolność kredytowa klienta zależy przede wszystkim od wysokości jego zarobków. Banki bardzo dokładnie prześwietlają swoich potencjalnych klientów. W ich ocenie osoba starająca się o kredyt musi zarabiać wystarczająco dużo, aby po pokryciu codziennych wydatków móc jeszcze terminowo spłacać raty kredytu. Miesięczna rata kredytu nie powinna przekraczać 30% dochodów. Oprócz tego bank dokładnie analizuje wartość majątku kredytobiorcy, do którego zalicza się aktywa finansowe, dobra trwałego użytku, nieruchomości itd. Kolejną rzeczą na którą bank zwraca uwagę jest forma zatrudnienia. W najlepszej sytuacji będą osoby zatrudnione na umowę o pracę na czas nieokreślony. Nie oznacza to jednak, że osoby zatrudnione na etat są skreślane na samym starcie. Jeśli tylko staż pracy jest wystarczająco długi, a wpływy na naszym koncie pojawiają się regularne, to droga do pozytywnej oceny jest otwarta.

  O innych zagadnieniach związanych z kredytami przeczytasz na polskabankowosc.com.pl - serwisie finansowym zajmującym się ofertami banków w Polsce.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.