google

  rachunkowość, biuro rachunkowe, usługi rachunkowe

  Kursy walut 17.05.2019
  1 USD
  3.8545
  0.0286
  1 EUR
  4.3072
  0.0143
  1 CHF
  3.8196
  0.0244
  1 GBP
  4.9273
  0.0161
  1 RUB
  0.0597
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Certyfikat ISO 9001:2008 – narzędziem biznesu!

  Certyfikat ISO 9001:2008 dla VaricoNorma ISO 9001 jest jedną z najbardziej znanych norm stanowiących fundament Systemu Zarządzania Jakością.  Obecnie używana jest przez ponad 950,000 organizacji w 170 krajach.

  O Normę ubiegać się mogą firmy stawiające sobie za cel nieustanny rozwój swój i swoich wyrobów lub usług. Dokument określa wymogi dotyczące Systemu Zarządzania Jakością dla organizacji, która:

  - pragnie zademonstrować zdolność nieprzerwanego dostarczania produktu spełniającego wymagania klienta oraz odpowiednie wymagania prawne,
  - dąży do zwiększenia zadowolenia klienta poprzez efektywne wdrożenie systemu.

  Wdrożenie systemu ISO 9001, zwłaszcza w dobie kryzysu światowej gospodarki jest dowodem firm na pokonywanie obaw o codzienne funkcjonowanie.

  17 listopada 2008 roku na stronie www.bsigroup.com/bseniso9001 udostępniona została przez BSI Management System uaktualniona norma ISO 9001, której zmiany zaczęły obowiązywać z dniem 1 stycznia 2009. Spowodowało to, iż do dnia 31 grudnia 2009 roku wszystkie firmy posiadające akredytowane certyfikaty powinny potwierdzić zgodność swojego systemu zarządzania jakością z wymogami ISO 9001:2008. Nowa wersja normy jest rezultatem standardowego procesu ISO, który poddaje normę przeglądowi, co każde pięć lat.

  Przypadająca na rok 2009 recertyfikacja Systemu Jakości firmy Varico® pozwoliła z powodzeniem w  uzyskaniu certyfikatu zgodnego z normą ISO 9001:2008. Do tej poty przedsiębiorstwo posiadało  nadany w 2000 roku i systematycznie, co trzy lata przedłużany certyfikat ISO 9001 obejmujący zakres:

  PROJEKTOWANIE, PRODUKACJA, SPRZEDAŻ I SERWIS OPROGRAMOWANIA KOMPUTEROWEGO

  z bieżącym rokiem poszerzyło jego zakres o:

  ŚWIADCZENIE USŁUG INFORMATYCZNYCH I KOMPUTERYZACJA PRZEDSIĘBIORSTW

  Celem wszystkich działań podejmowanych przez Varico® jest dostarczenie klientom prowadzącym mały i średni biznes kompleksowych rozwiązań informatycznych opartych zarówno na oprogramowaniu własnym, jak i oprogramowaniu Open Source. Dołączone do Systemu Jakości usługi informatyczne są kolejnym dowodem na wysoka jakość i zaangażowanie kadry w rozwój firmy.  

  Polityka jakości firmy Varico® zmierza do tego, aby:

  • oprogramowanie produkowane przez firmę w pełni zaspokajało potrzeby naszych Klientów poprzez maksymalne ułatwienie im pracy,
  • sprzedaż programów była profesjonalna i połączona z maksymalnym wsparciem w postaci szkoleń i wdrażania programów,
  • obsługa posprzedażna była odbierana jako kompetentna, działająca szybko i skutecznie.

  Warto wiedzieć, że wprowadzenie do firmy Systemu Jakości mimo początkowo dużych nakładów finansowych, czasu i zaangażowania personelu jest inwestycją opłacalną, nawet w czasach globalnego oszczędzania. Z założenia dobrze zbudowany i wdrożony system ma uporządkować organizację i wspomóc zarządzanie.

  Najwyższe kierownictwo podejmujące decyzje o rozpoczęciu czynności zmierzających do wdrożenia ISO kieruje się kilkoma przesłankami:

  • poprawą organizacji i zarządzania firmą,
  • uzyskaniem przewagi konkurencyjnej,
  • przepisami prawnymi,
  • zostają  przymuszeni przez kontrahentów, jako przedsiębiorstwo do uzyskania certyfikatu jakości.

  Podsumowując w XXI wieku „Certyfikat” staje się niemal normą wśród prosperujących na rynku polskim i zagranicznym firm. Nadaje przedsiębiorstwu renomę, a niejednokrotnie przymusza do regulacji panującego w firmie systemu zarządzania.

  Źródło:
  Autor: Anna Zbrowska
  Varico
  Artykuł został dodany przez firmę

  Varico

  Jesteśmy poznańskim producentem oprogramowania finansowo-księgowego dla małych i średnich przedsiębiorstw. Działamy nieprzerwanie od 1989 roku realizując naszą misję "... w biznesie warto na nas liczyć".

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.